Skocz do zawartości
scz

MySQL vs PostGreSQL

Polecane posty

Witajcie.

Tematu jeszcze takiego nie było ale z moich obserwacji wynika że jeżeli ma się server tylko dla siebie bardziej opłaca się postgresql.

 

Jednak nie ukrywajmy że każda baza danych jest do każdych zastosowań ponieważ nie ma rzeczy uniwersalnych.

 

Poczekam jednak na wasze opinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu porównywać? W mysql nie ma połowy tych rzeczy które są w postgresie (i w innych systemach) uważane za standard. Wiszące od kilku lat bugi, ostatnio odeszło kilka kluczowych dla całego projektu osób - w zasadzie to mysql powoli umiera. Szkoda tylko że firmy hostingowe mają tą bazę gdzieś zazwyczaj ale jak sądzę wynika to głównie z tego, że trzeba trochę nad nią posiedzieć. To, co się zazwyczaj obserwuje czyli kupujemy panel, stawiamy nawet czasami bez patrzenia w konfigurację out-of-the-box i sprzedajemy hosting po prostu by nie przeszło.Jedyny plus mysql (w czym postgres lekko odstaje) to świetna obsługa kodowania znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że brak popularności postgresql wynika też z tego co ja pisałem w swoim poście czyli brak łatwego zarządzania dostępami do baz dla określonych użytkowników.

Odpala się phpPgAdmina i pomimo ustawionego dostępu do jednej bazy to widać wszystkie na liście, fakt nie można z nich korzystać ale są widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PostGreSQL jest mało popularny ponieważ nie stosują go firmy hostingowe. Analogicznie jeżeli każda firma oferowała by tą bazę danych również powstawały by skrypty z nią. W moim przypadku kiedy przeszedłem z MySQL na PostGreSQL czas generowania strony nie zmienił się. Jednak obciążenie spadło wielokrotnie. Dodam że to stosunkowo nie wielka baza około 600mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×