Skocz do zawartości
primo

Czy jest sens zmieniać dobrego hostingodawcę?

Polecane posty

Witam,

 

jest to mój pierwszy post, więc pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

Rozważając zmianę hostingu na zaprzyjaźnionym forum zasugerowano mi, abym właśnie tu poszukał rady.

 

Otóż mam wykupiony serwer w home.pl. Jest to http://home.pl/serwery - Business Server, za którego płace rocznie ponad 700zł. Czy patrząc na parametry tego co mam, można znaleźć coś porównywalnie dobrego i za jakieś rozsądniejsze pieniądze? Błędem home.pl jest, że mocno faworyzują nowych klientów, natomiast głęboko w poważaniu mają starych, co osobiście średnio mi się podoba. Dlatego proszę o jakieś rozsądne sugestie.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home nie należy do najtańszych, napewno w tej samej cenie dostaniesz podobne parametry w innych firmach. Home.pl to ogromna firma, dlatego nie zajmuje się starymi klientami (co nie pochwalam), a raczej przejawia chęć do zachęcania nowych do zakupu usług. Wiele osób ma swój pierwszy serwer w tej firmie, po jakimś czasie odkrywa wiele innych i tańszych firm o podobnej obsłudze i nie rzadko lepszym kontaktem z klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż mam wykupiony serwer w home.pl. Jest to http://home.pl/serwery - Business Server, za którego płace rocznie ponad 700zł. Czy patrząc na parametry tego co mam, można znaleźć coś porównywalnie dobrego i za jakieś rozsądniejsze pieniądze? Błędem home.pl jest, że mocno faworyzują nowych klientów, natomiast głęboko w poważaniu mają starych, co osobiście średnio mi się podoba. Dlatego proszę o jakieś rozsądne sugestie.
Zasada jest prosta: Jeżeli coś nie jest zepsute, to tego nie naprawiaj...

Jeżeli chcesz bawić się w przenosiny tylko po to, żeby zaoszczędzić kilka złotych w skali roku, a nie jesteś w kiepskiej sytuacji finansowej, to generalnie odradzam...

 

www.kei.pl

www.dhosting.pl

Przeczytałeś w ogóle pierwszy post zanim to napisałeś? Te firmy nie oferują niczego tańszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.kei.pl

www.dhosting.pl

www.hostnine.com

 

Pomijając już fakt, że jak się znasz na administracji serwerem to możesz skorzystać z RPS:

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/rps1.xml

Bez przesady z tym RPSem, nie dają żadnego SLA. Lepiej kupić VPSa za 50-55 zł/mc.

 

Przeczytałeś w ogóle pierwszy post zanim to napisałeś? Te firmy nie oferują niczego tańszego...

Wejdź na stronę kei.pl . W tej samej cenie dostaniesz 50 / 600 GB (pakiet lider) - czyli dokładnie taki transfer jak na home.pl a jakość usług i supportu kei.pl jest na nieporównywalnie wyższym poziomie niż home.pl .

Płacić 700 zł/rok za home.pl to po prostu przepłacanie. Ale tak jak kolega pisał, jeżeli na razie wszystko jest OK to raczej nie ma co panikować i uciekać. Jeżeli coś będzie nie tak możesz się przenieść do kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejdź na stronę kei.pl . W tej samej cenie dostaniesz 50 / 600 GB (pakiet lider) - czyli dokładnie taki transfer jak na home.pl a jakość usług i supportu kei.pl jest na nieporównywalnie wyższym poziomie niż home.pl .

Płacić 700 zł/rok za home.pl to po prostu przepłacanie. Ale tak jak kolega pisał, jeżeli na razie wszystko jest OK to raczej nie ma co panikować i uciekać. Jeżeli coś będzie nie tak możesz się przenieść do kei.pl

Tyle tylko, że autor tematu szuka oferty na poziomie home w niższej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle tylko, że autor tematu szuka oferty na poziomie home w niższej cenie...

Sorry, ale autor nie pisał nic o niższej cenie.

 

Sprawdź też ofertę www.dust.pl

Zapomniałem o dust.pl . Niższa cena niż w kei.pl ale za to również wysoki poziom świadczonych usług. W takiej sytuacji polecam skorzystać z usług dust.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale autor nie pisał nic o niższej cenie.
Otóż mam wykupiony serwer w home.pl. Jest to http://home.pl/serwery - Business Server, za którego płace rocznie ponad 700zł. Czy patrząc na parametry tego co mam, można znaleźć coś porównywalnie dobrego i za jakieś rozsądniejsze pieniądze?
A jak inaczej to zinterpretujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak inaczej to zinterpretujesz?

 

Programista to by tylko interpretował :)

A może on ma jakiś wysadzony kompilator :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie zmieniał usług, z których nie byłbym zadowolony. Na Twoim miejscu zostałbym w home.pl. Podobne parametry jak Business Server w home.pl daje Nazwa.pl w serii Activ. Wydaje mi się, że podobnie funkcjonalne.

 

Ale po co zmieniać, skoro dobrze działa. Nigdy nie masz pewności na co trafisz. A jako stały klient, możesz spróbować poprosić o zniżkę. Może dadzą. Próbowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy bym nie zmieniał usług, z których nie byłbym zadowolony. Na Twoim miejscu zostałbym w home.pl. Podobne parametry jak Business Server w home.pl daje Nazwa.pl w serii Activ. Wydaje mi się, że podobnie funkcjonalne.

 

Ale po co zmieniać, skoro dobrze działa. Nigdy nie masz pewności na co trafisz. A jako stały klient, możesz spróbować poprosić o zniżkę. Może dadzą. Próbowałeś?

 

Pytałem przy pierwszym przedłużeniu, teraz jeszcze nie. Wtedy odpowiedzieli, że wszystkie swoje promocje już wykorzystałem, a dalsze nie są przewidziane. Ja mu na to, że jeżeli założę konto na inną osobę, a to zrezygnuję, a wszystkie usługi przeniosę na nowe to będę miał super zniżki itd. ale jakoś to do pana nie trafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałem przy pierwszym przedłużeniu, teraz jeszcze nie. Wtedy odpowiedzieli, że wszystkie swoje promocje już wykorzystałem, a dalsze nie są przewidziane. Ja mu na to, że jeżeli założę konto na inną osobę, a to zrezygnuję, a wszystkie usługi przeniosę na nowe to będę miał super zniżki itd. ale jakoś to do pana nie trafiło.

 

No to zakładaj od nowa i przenoś wszystko - jest szansa, że nic się nie zepsuje i będzie działało. Jest szansa, że home.pl pozwoli na takie kombinacje; ja na ich miejscu, po tekście "założę konto na inną osobę" nie zdziwiłbym się, gdybyś dostał list z powołaniem się na paragraf VII punkt 37. regulaminu "Każda ze stron umowy może ją wypowiedzieć, z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia, bez konieczności wskazywania przyczyny." i pożegnał się z nowym kontem.

 

Z takim podejściem... życzę szczęścia. Jest jeszcze jedna metoda - większość firm ma 14-dniowy okres testowy. Możesz przenosisz forum co dwa tygodnie, wtedy już w ogóle nic nie będziesz płacił.

 

Pozdrawiam,

Cxz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zakładaj od nowa i przenoś wszystko - jest szansa, że nic się nie zepsuje i będzie działało. Jest szansa, że home.pl pozwoli na takie kombinacje; ja na ich miejscu, po tekście "założę konto na inną osobę" nie zdziwiłbym się, gdybyś dostał list z powołaniem się na paragraf VII punkt 37. regulaminu "Każda ze stron umowy może ją wypowiedzieć, z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia, bez konieczności wskazywania przyczyny." i pożegnał się z nowym kontem.

 

Z takim podejściem... życzę szczęścia. Jest jeszcze jedna metoda - większość firm ma 14-dniowy okres testowy. Możesz przenosisz forum co dwa tygodnie, wtedy już w ogóle nic nie będziesz płacił.

 

Pozdrawiam,

Cxz

 

Nie wiem skąd ten sarkazm? Jeżeli nowym klientom rozdaje się ipody gratis, obniża ceny, a stałych wali się po kieszeni ile wlezie to sorry. Gdzie tu szacunek do klienta w dobie konkurencji? To po pierwsze, a po drugie czy ja napisałem, że tak zrobiłem? Czytaj ze zrozumieniem. Przedłużyłem umowę na kolejny rok i zapłaciłem. Zasugerowałem jedynie panu, że taka możliwość istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd ten sarkazm? Jeżeli nowym klientom rozdaje się ipody gratis, obniża ceny, a stałych wali się po kieszeni ile wlezie to sorry. Gdzie tu szacunek do klienta w dobie konkurencji? To po pierwsze, a po drugie czy ja napisałem, że tak zrobiłem? Czytaj ze zrozumieniem. Przedłużyłem umowę na kolejny rok i zapłaciłem. Zasugerowałem jedynie panu, że taka możliwość istnieje.

 

No dobrze, może trochę przesadziłem, ale to reakcja na - ostatnio - wszechobecne marudzenie na home.pl. Wiadomo co oferują, wiadomo za ile, a ludzie narzekają, że drogo, że panel słaby itd. itd. Nie ma przymusu, żeby hostować się u nich, wybór jest spory.

 

Poza tym - nie utożsamiałbym szacunku do klienta ze zniżkami! Wiadomo, że home jest drogie. Płaci się za niezawodność, bezpieczeństwo, pomoc 24/h. Albo to - albo promocje co pół roku.

 

Żeby nie było - nie jestem jakimś entuzjastą tego hostingu. Mam tam konto i sam nie zamierzam go przedłużać, ale pretensje o to, że nie ma co roku promocji i prezentów, uważam jednak za przesadę.

 

Pozdrawiam,

Cxz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym - nie utożsamiałbym szacunku do klienta ze zniżkami! Wiadomo, że home jest drogie. Płaci się za niezawodność, bezpieczeństwo, pomoc 24/h...
i za reklame :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale rację jest też, że dla stałych klientów takich firm jak home.pl czy nazwa.pl jakiś specjalnych promocji nie ma. Firmy te bazują głównie na przyzwyczajeniach użytkowników. Bo jak się poczuje użytkownik, który miał przez wiele lat do dyspozycji panel home.pl lub nazwa.pl w gołym Cpanelu lub (co gorsza) Direct Adminie czy nie daj boże w Plesku?

Zagubiony to zbyt łagodne określenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×