Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kriss

Kolokacja na Allegro :D

Polecane posty

Gość N3T5kY

E tam fajne :P Linux ma temat o 2000 poście tl my mamy o kolokacji :P

 

Ja do swojej oferty dorzuce jeszcze że oferuje hosting www na iPhone/litehttpd xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux ma temat o 2000 poście tl my mamy o kolokacji :P

 

Miałem ale brzyTki Bell usunął ;(.

 

Trudno było się przełamać aby napisać 2001 posta ale się udało, teraz spam rozpoczyna się od nowa.. jeszcze 999 postów :P.

 

btw, mam domenę kologacja.pl, może ktoś chcę zagospodarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firma ma łącze partnerskie od GTS, a wy sobie jaja robicie z NEO...

Co rozumiesz pod slowem partnerskie? Maja zwykle, relatywnie male (dzisiaj 30Mbit na nikim juz wrazenia nie robi) lacze od jednego operatora, najprawdopodobniej dosylane za pomoca radia. Generalnie nic rewelacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ertcap, no ale nie zaprzeczysz, że porównywanie tego z neo, gdzie wysyłanie jest bardzo wysokie bo aż 512...

W neo jest chyba tylko 256 (chociaz moge sie mylic) ;)

 

Problem polega na tym, ze 90% takich sieci osiedlowych ma bardzo "ciekawe" podejscie. Skoki czasow o pare ms, 2-3% strat, to dla nich nic zlego. Nie mowie, ze akurat tak w tym przypadku jest ale jednak radze omijac uklady z tego typu sieciami. Jezeli ktos ma naprawde dobra jakosc to ma obecnie lacza na poziomie 300 a nie 30 Mbit. Do tego nie kazdy zdaje sobie sprawe z obslugi serwerow gier (a dodatkowo na radiach dochodzi do bardzo brzydkiego problemu przy duzej ilosci malych pakietow). Stad mysle, ze duzo lepiej kupic sobie serwer dedykowany w jakiejs taniej polskiej pecetowni niz pchac sie w takie dziwne uklady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz sie srednio oplca

ale kilka lat temu to bylo dosc dobre lowendowe rozwiazanie

zazwyczaj blisko domu i tanio

sieci osiedlowe maja siec wysycona w downloadzie a serwerom potrzebny jest glownie upload...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy do kolokowania serwerów w firmie "Pod Krzakiem"!

a co jak deszcz spadnie? radziłbym zainwestować w parasolkę

 

 

 

jakie chlodzenie w tej szafie? :> :)

 

normalne, wkładasz kostki lodu

 

P.S. @juvenito: ta neostrada to było nawiązanie do MacBook AIR i o połączeniu wdzwanianym co ktoś wspomniał, wiadomo że neostrada ma się nijak do jakiegokolwiek łącza symetrycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jak deszcz spadnie? radziłbym zainwestować w parasolkę

 

 

 

 

 

normalne, wkładasz kostki lodu

 

...

 

 

zamknijcie już ten temat na prawdę bo kopalnia postów się robi..-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz sie srednio oplca

ale kilka lat temu to bylo dosc dobre lowendowe rozwiazanie

zazwyczaj blisko domu i tanio

sieci osiedlowe maja siec wysycona w downloadzie a serwerom potrzebny jest glownie upload...

 

Zgadzam się w 100%, osobiście przez 2 lata korzystałem z usług firmy sprzedającej w moim mieście internet i byłem bardzo zadowolony, moja maszynka stała w ich serwerowni, wprawdzie nie było to DC z prawdziwego zdarzenia (jedna szafa dosłownie była drewniana xD ale stały na niej zwykłe PC') ale miałem bezpośrednie wpięcie 100mb/s do sieci ATMAN gdzie płaciłem dosłownie grosze.

I ja jak i ta firma byliśmy zadowoleni.

Kwestia dogadania się, wiadomo trzeba nieraz uważać ale jeśli to jest firma typowo po sąsiedzku i można się dogada t czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt fachowo to określiłem, nie jestem adminem, nie znam się zbytnio na tym wszystkim :)

W skrócie rzecz ujmując miałem dostęp do łącza 100mb/s (które współdzieliłem z częścią klientów tejże firmy, w porywach max 10mb/s wyciągali uploadu) więc całkiem sporo zostawało dla mnie a za całość płaciłem 200zł miesięcznie (wliczając koszt prądu itd. :) ) więc całkiem niezła oferta, przynajmniej moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito, jestes specem wiec pomysl dobrze

masz siec na symetrysznym 100mb/s

przyjmujac normalny overselling nawet przy wysysceniu downloadu na moziomie 99mb/s bedzie spory zapas na uploadzie ktory jest najwazniejszy dla serwera

takie wpiecie jest za symboliczna oplata wiec nie porownuj tego do gwarantowanego pasma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie wiadomo ile jest wpiętych do portu 100Mbit serwerów
to nie serwerownia z zasiekami - zawsze mozna sie spytac a zobaczenie miejsca gdzi ebedzie stala maszyna to przy takiej umowie chyba rozumie sie samo przez sie :P

 

u mnie na serwerze odbieram jakies 4 razy mniej danych niz wysylam

mozna zalozyc ze komputery domowe przy normalnym przegladaniu internetu maja takie same proporcje a jak ktos sciaga to nawet jeszcze wieksze

czyli lacze kablowki przy 50mb/s downloadu zuzywa jakies 10mb/s uploadu

 

skonczmy dyskusje nie za bardzo na temat

rozwiazanie dobre ale tylko jak ktos bardzo chce oszczedzac i ma "serwerownie" 2 ulice obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×