Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
thinkbot

Dodawanie Domen z konsoli

Polecane posty

Witam,

 

VPS, HyperVM, LxAdmin, Bind, Apache

 

Mam pewną koncepcję, do której potrzebuje możliwości dodania/zaparkowania domen na serwerze z poziomu konsoli/jakiegos skryptu

Wyglada to m/wiecej tak

 

1. Rejestruje domene, wpisuje DNSy mojego VPSa

2. Uruchamiam skrypt na VPSie, i domena razem z vhostem, utworzone, a ja wchodzac na domene, ktora dodalem widze index.html :)

 

Wszystko wygląda pięknie, skrypt mogę napisać, żeby dodawał vhosty, ale nie wiem nic na temat dodawania DNSow

Tym bardziej, ze zeby dodać domene do VPSa musze w HyperVM kliknąć DNS -> Add DNS i wpisać domene - nie wiem kompletnie gdzie moge znalezc plik konfiguracyjny, ktory trzeba edytowac zeby to zrobic z poziomu konsoli

 

pozniej pozostaje juz LxAdmin i vhost z czym sobie prawdopodobnie poradze

 

Chyba nie jestem jedynym, kto chcialby dodawac domeny z konsoli; moze ktos juz cos podobnego wynalazl, niekoniecznie dzialajacego na HyperVM/LxAdmin ?

 

btw. sposob nie musi byc "kompatybilny" z wyzej wymienionymi panelami, tzn. chodzi mi tylko o to zeby dodane domeny dzialaly, lxadmin nie musi ich nawet wykrywac

 

Pozdrawiam, bede wdzieczny za kazda sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bind -> Musisz dodać wpis do named.conf.

Następnie musisz utworzyć plik strefy.

Klik - powinno pomóc :]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewny czy użytkownikowi przypadkiem nie chodzi o opcję oferowaną w HyperVM, która pozwala umieszczać strefy DNS kierujące na VPSa na serwerach DNS operatora - tutaj będzie większy problem, bo rzeczywiście klient dostępu nie ma do jako takiego configu. Ma tylko edycje strefy przez panel HyperVM.

 

Sugeruję wykupienie dodatkowego adresu IP i utworzenie własnych serwerów DNS na VPSie - wtedy wszystko będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×