Skocz do zawartości
amator

Baza mailingowa.

Polecane posty

Tak jak w temacie. Zastanawiam się nad możliwie najtańszym sposobem pozyskania sporej ilości adresików. Wpadłem na pomysł, że można byłoby spróbować to zrobić wykorzystując do tego darmowy hosting. Jakiś tani serwer z ovh, ich podstawowa konfiguracja, prosta stronka startowa i lecimy. Wystarczyłoby kilka miesięcy i sporo maili by się pozyskało. Pytanie, dlaczego tyle zachodu? Odpowiedź jest taka, że maile muszą być aktywne, a grupa docelowa ich posiadaczy to właśnie młodzież i podrostki. Jak widzicie ten pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH chcesz wykorzystać do wysyłania tego spamu czy chcesz odpalić tam robota który będzie dodawał maile znalezione na stronach?

Kiedyś miałem ładna bazę 20 milionów adresów e-mail ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic z tych rzeczy. Chodzi o pozyskanie aktywnych maili z wymienionej grupy docelowej. Jak wiadomo z darmowych hostingów korzystają głównie dzieci i młodzież, więc to by pasowało. Problem jest w stosunku kosztów do zysku. Serwer kosztuje, nie wiem czy podstawowa konfiguracja pociągnęłaby więcej kont itp. Jednak kupowanie baz na wolnym rynku często sprowadza się do kupowania pustych kont. Przy moim pomyśle byłaby większa pewność, że maila są wykorzystywane codziennie.

 

Aha, jeszcze dodam, że przy zakładaniu konta byłaby króciutka ankietka do wypełnienia. Jakieś 5 pytań, odpowiedzi tak/nie. Dołączając to do konkretnej osoby, taki mail jest wartościowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tych 20 mln to pewnie połowa nie działa lub to były jakieś fake na które co jakiś czas mogą trafić roboty zbierające maile na stronach ;-)

sam miałem, nie skorzystałem ale wiem że część spammerów tak zaczyna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by Ci się opłacało opłacać serwer dedykowany by dobyć te 2 tys maili?

Chyba że chcesz posadzić na kimsufi 50 tys kont :D

Policz sobie koszty serwera to zarobku na mailingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około 1000 aktywnych maili byłoby już dobrym wynikiem. Dodając do nich krótką ankietę i wiedząc o jakiej tematyce stronę stawiają to byłoby już coś. Wszystko rozbija się o serwer i jego konfigurację. Konfiguracja i opieka specjalisty to podwojenie kosztów, a to już jest całkiem nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1000 aktywnych maili ?

to Ci powiem że chyba lepiej byłoby kupić jakąś bazę mailowę, ewentualnie przejąć ( zasponsorować:D ) jakąś stronę gdzie już jest taka baza... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1000 aktywnych maili ?

to Ci powiem że chyba lepiej byłoby kupić jakąś bazę mailowę, ewentualnie przejąć ( zasponsorować :D ) jakąś stronę gdzie już jest taka baza... :)

 

Masz rację, głupek ze mnie, o tym nie pomyślałem. Na pewno można spróbować w ten sposób i zobaczyć jakie będą wyniki. Taniej wyjdzie na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×