Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Przejęcie domeny

Polecane posty

Cześć,

 

Chciał bym przejąć domenę.

 

created: 2006.04.27 22:29:03

last modified: 2008.04.09 13:39:20

 

no option

 

 

REGISTRAR: Home.pl Sp. J.

pl. Rodla 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.914325555

+48.801445555

info@home.pl

 

Jak to zrobić? Nic tam nie ma pod tym adresem

 

Celowo nie podaje adresu.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślij zapytanie ofertowe do właściciela domeny, ew. do Home z prośbą o przekazanie właścicielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma tam danych właściciela, jest tylko nickhandle - jak w nazwa.pl czy ovh. Do home napisałem już ale nie wiem czy nie zbyt pochopnie.

 

Napisałem iż chciał bym przejąc ta domenę, a nie poprosiłem o kontakt z właścicielem. Chyba zaraz napisze 2 raz z prośbą o jakieś namiary na adresata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh.. załóż sobie opcje ;)

 

no tak... pod warunkiem, ze wlasciciel 'zrezygnuje z domeny' - jezeli natomiast chodzi o szybsze 'przejecie' to tez jestem ciekaw czy jest mozliwosc uzyskania danych kontaktowych zdo wlasciciela domeny jezeli pod danym adresem www 'nic nie ma'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie ma tam danych właściciela, jest tylko nickhandle - jak w nazwa.pl czy ovh. Do home napisałem już ale nie wiem czy nie zbyt pochopnie.

 

Napisałem iż chciał bym przejąc ta domenę, a nie poprosiłem o kontakt z właścicielem. Chyba zaraz napisze 2 raz z prośbą o jakieś namiary na adresata.

 

To moze jeszcze pojdz do jakiejs spoldzielni i powiedz, ze chcesz przejac jakies mieszkanie ;)

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałem iż chciał bym przejąc ta domenę, a nie poprosiłem o kontakt z właścicielem. Chyba zaraz napisze 2 raz z prośbą o jakieś namiary na adresata.
Nie używaj słowa 'przejąć', bo brzmi to tak, jakbyś chciał uzyskać tą domenę za darmo, a nie odkupić.

 

no tak... pod warunkiem, ze wlasciciel 'zrezygnuje z domeny' - jezeli natomiast chodzi o szybsze 'przejecie' to tez jestem ciekaw czy jest mozliwosc uzyskania danych kontaktowych zdo wlasciciela domeny jezeli pod danym adresem www 'nic nie ma'
Nie wiem jak jest w Home ale swojego czasu AZ przekazało mi maila zaadresowanego do 'właściciela domeny' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Jest kilka wyjść:

 

- Odkupić od właściciela

- Założyć opcję na domenę (jeśli aktualny właściciel jej nie opłaci będzie twoja)

- Skorzystać z opcji łapaczy domen (jeśli nie będzie opłacona i spadnie do puli wolnych)

- Jeśli zawiera znaki towarowe zastrzeżone przez Ciebie możesz zdecydować się na drogę sądową.

 

To czy pod domeną coś jest nie ma zbyt dużego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko napisz maila do Home.pl z prośbą o przekazanie wiadomości do właściciela domeny.

Oczywiście w wiadomości tej napisz że jesteś zainteresowany odkupieniem domeny i poproś o odpowiedź w celu uzgodnienia ceny.

 

PS. Przygotuj się też na to że dobre domeny nie kosztują 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żądaj danych osobowych, bo nikt Ci ich nie udostępni, przygotuj wiadomość do właściciela, i wyślij ją do rejestratora z prośbą o przekazanie wiadomości właścicielowi, jak będzie zainteresowany to się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps.

może lamerskie ale czy próbowałeś napisac tam maila ?

admin@

administrator@

i różne takie kombinacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps.

może lamerskie ale czy próbowałeś napisac tam maila ?

admin@

administrator@

i różne takie kombinacje ?

Raczej root@, postmaster@ czy abuse@. Chociaż gwarancji, że ktoś w ogóle sprawdza te skrzynki, nie ma żadnych.

 

nie glupie :P Jest to jakies wyjscie :D
O ile istnieją jakiekolwiek rekordy dla tej domeny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czułbym się oburzony, jeśli ukryłem swoje dane w WHOIS, a potem rejestrator je upublicznia na wezwanie jakiegoś typka z neta :D

Rejestrator to też nie druty telegraficzne, aby pośredniczyć w wymianie wiadomości.

 

Skoro nabywca domeny nie życzy sobie kontaktu, to raczej go nie uzyskasz :] nawet jeśli nie używa tej domeny i stoi odłogiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×