Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RSX

Wybór serwera pod radio

Polecane posty

Witam.

Biorę się za projekt radia internetowego, prace nad portalem już się kończą a teraz zastanawiam się nad serwerem do radia... Budżet jaki mam zamiar na to przeznaczyć to 50-100zł miesięcznie, przynajmniej na początku, póki radio będzie niewielkie. Potrzebuję serwera z dużym transferem miesięcznym (nieograniczone byłoby zbawienne), łączem 100mbps (nie siadającym przy poborze 30mb/s), dyskiem w granicach 50giga (wydaje mi się że przy tym większość ofert odpadnie, dlatego wystarczy 20-30giga). Parametry takie jak procesor czy pamięć operacyjna nie muszą być wygórowane. System operacyjny na serwerze - najlepiej Debian, mile widziany panel Plesk/cPanel/DirectAdmin, nie obeszłoby się też bez dostępu do roota. Nie będzie mi przeszkadzało jeśli serwer jest zlokalizowany w Niemczech czy Francji... Zależy mi na gwarancji dostępności 99,9%.

Zastanawiam się czy pod radio nada się RPS? Pewnie przy normalnym nadawaniu radia wolny dysk nie ma nic do gadania, ale jak sprawa wygląda przy puszczaniu muzyki przez Autopilota? Sprawdzał to ktoś może?

W tej chwili rozpatruję dwie oferty serwerów: RPS-y I i II z ovh oraz VPS: http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_wirtualny_pro-x3.html

Widzę możwliwość zmniejszenia kosztów, dlatego chcę je jak najbardziej zminimalizować.

Proszę o podawanie w tym temacie ofert odpowiadających moim potrzebom, będę wdzięczny za rady dotyczące wyboru serwera.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczałby CI rps z ovh..sam ostatnio kupiłem i mam tam jakby radio(Uruchamiane raz na tydzien do komentowania meczu niższej ligi, dokładnie trzeciej.) Słuchaczy jak wiadomo mniej ale chodzi bardzo dobrze.

 

Pamiętaj o licencjach, nie wiem jak z nimi teraz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś na RPS'ie radio, ale co z autopilotem? To też musi działać sprawnie.

 

Co do licencji - będę miał zgodę na puszczanie muzyki bezpośrednio od jej producentów :) A w tym wypadku ZAIKSy, ZPAVy, STOARTy i inne takie pijawki nie mają się czym do mnie przyczepić.

 

Może jeszcze jakieś opinie albo propozycje dotyczące wyboru serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autopilota niestety nie testowałem, ale problemów nie powinno być..mogę się mylić oczywiście.

 

OT:

Zaiks jeszcze istnieje?;D słyszałem, że spore problemy finansowe mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do autopilota to niedawno instalowalem na maszynie jednego z userow WHT wlasnie autopilota na RPS i jakos nie zauwazylem zadnych problemow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z autopilotem , shoutcastem , www na tym to nie będzie problemów zależy od konfiguracji później tylko ;)

 

a co do zaiksu to istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

RPS odradzam stanowczo, wolne i niewydajne głównie dyski sieciowe, które są totalną pomyłką, instalowalem pewnej osobie na rps cala paczke do radia pilot serwer panel "centova cast", po miesiacu zrezygnowal bo przy 20 osobach online mial buffer. Trzeba pamietac ze minmum pamieci ram to 1GB ponieważ to jest pamięciochłonne Na początek polecam Kimsufi L za 97 zł. Tylko nie RPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest 3 do 1 na rzecz RPSa...

kriss83: nie wiem co ma żreć tyle ramu, shout i pilot nie powinny wykorzystywać więcej niż 5-10% z 1giga... Przynajmniej to wynika z innych tematów o shoutcastach na WHT... Piszesz że warto kupić Kimsufi... toż te serwery nie mają gwarancji, opinia o nich jest krytyczna. Nie bardzo widzi mi się zmiana serwerów w środku miesiąca gdy przytną mi łącze albo serw mi padnie i nie będzie komu podnieść.

A co z VPS'ami? Odradzacie? A jeśli polecacie, to jakie (biorąc pod uwagę wymagania z 1 posta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jest 3 do 1 na rzecz RPSa...

kriss83: nie wiem co ma żreć tyle ramu, shout i pilot nie powinny wykorzystywać więcej niż 5-10% z 1giga... Przynajmniej to wynika z innych tematów o shoutcastach na WHT... Piszesz że warto kupić Kimsufi... toż te serwery nie mają gwarancji, opinia o nich jest krytyczna. Nie bardzo widzi mi się zmiana serwerów w środku miesiąca gdy przytną mi łącze albo serw mi padnie i nie będzie komu podnieść.

A co z VPS'ami? Odradzacie? A jeśli polecacie, to jakie (biorąc pod uwagę wymagania z 1 posta)

 

Przekonasz sie stawiajac 2 serwery i 2 piloty na jedej maszynie ile pojdzie ram-u. Z mojego doświadczenia wiem ze bedzie to srednio 400-450 mb pamięci. A myślisz że na RPS nie przytną łącza? jedno i to samo co kimsufi tyle ze dedykowany jest oczywiscie szybszy i wydajniejszy niz te smieszne rpsy z paralitycznymi dyskami sieciowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WHT... Piszesz że warto kupić Kimsufi... toż te serwery nie mają gwarancji, opinia o nich jest krytyczna. Nie bardzo widzi mi się zmiana serwerów w środku miesiąca gdy przytną mi łącze albo serw mi padnie i nie będzie komu podnieść.

 

Ale to ta sama firma i ta sama oferta... Więc jeśli przytną Ci kimsufi, to tym bardziej przytną tańszą usługę RPS'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kriss83: przeglądałem tematy o serwerach Shoutcast na WHT i ludzie pisali że zarówno autopilot jak i serwer nie żrą zbyt mocno ramu... teraz nie wiem co o tym myśleć.

Sebak: rozumiem, więc OVH traktuje RPS'y tak samo jak Kimsufi? A więc żadnej gwarancji na działanie serwera?

jurdziol: no jasne, może od razu kupię sobie HG Large w OVH? :P Chodzi o to że szukam możliwie najtańszej usługi spełniającej moje wymagania. A SP Mini które pewnie miałeś na myśli - 160zł bez VAT'u to jest już 2-3 razy droższa usługa niż RPS czy też Virtual na przykład w serwerydlaciebie.pl ... A właśnie, co myślicie o wykorzystaniu VPS'a do serwera radia? Czy ten który podałem w pierwszym poście spełni moje wymagania - uciąży Shouta? Wiecie może coś więcej na temat tamtego VPS'a? nie grozi mi tam obcięcie łącza? Jak jest ze stabilnością tamtych VPS'ów? Czy jeśli tamtego nie zalecacie, znacie jakieś dobre alternatywy? Jest coś co moglibyście polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebak: rozumiem, więc OVH traktuje RPS'y tak samo jak Kimsufi? A więc żadnej gwarancji na działanie serwera?

 

Nie, OVH nie traktuje tak samo kimsufi, jak RPSów. RPSy traktuje po prostu dużo gorzej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×