Skocz do zawartości
makosgsi

Porada Prawna, problem z hostingodawca

Polecane posty

Witajcie

Do jakiegos czasu prowadzilem serwis zajmujacy sie udostepnianiem za darmo subdomen w mojej domenie.

Ktoregos dnia ktos zalozyl subdomene kierujaca do strony imitujacej strone banku, blyskawicznie (w ciagu kilku godzin), dowiedzialem sie o zablokowaniu mojego konta, zamrozeniu dostepu do moich danych, o wniosku prokuratury innego kraju i na tym sie sprawa dla firmy hostingowej zakonczyla.

 

Na nic zdaly sie prosby o udostepnienie moich danych, o udostepnienie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzajacego zlozenie wniosku z prokuratury danego kraju, na moje pytania dot. danych co jakis czas otrzymywalem odpowiedz ze danych nie moge otrzymac poniewaz nie otrzymali zgody prokuratury.

 

Ostatnio minal rok od kiedy wykupilem konto, dostalem informacje ze moje dane nie zostana udostepnione z powodu braku wniesienia oplaty abonamentowej.

 

Na koniec dodam ze nie jest to firma krzak, moge napisac na PW jesli to kogos interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna ja jestem ciekawy ;) Prosze o PW, a swoja droga wydaje mi sie powinienes zostac o tym poinformowany jakies pisemko lub chociaz zeby dana firma Ci to jakos udowodnila ... lecz moge sie mylic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli mozna ja jestem ciekawy ;) Prosze o PW, a swoja droga wydaje mi sie powinienes zostac o tym poinformowany jakies pisemko lub chociaz zeby dana firma Ci to jakos udowodnila ... lecz moge sie mylic ...

 

Prosilem oczywiscie o takowy dokument, nie chce klamac i teraz sprawdzac, ale odpowiedz byla po prostu wymijajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

Do jakiegos czasu prowadzilem serwis zajmujacy sie udostepnianiem za darmo subdomen w mojej domenie.

Ktoregos dnia ktos zalozyl subdomene kierujaca do strony imitujacej strone banku, blyskawicznie (w ciagu kilku godzin), dowiedzialem sie o zablokowaniu mojego konta, zamrozeniu dostepu do moich danych, o wniosku prokuratury innego kraju i na tym sie sprawa dla firmy hostingowej zakonczyla.

 

Na nic zdaly sie prosby o udostepnienie moich danych, o udostepnienie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzajacego zlozenie wniosku z prokuratury danego kraju, na moje pytania dot. danych co jakis czas otrzymywalem odpowiedz ze danych nie moge otrzymac poniewaz nie otrzymali zgody prokuratury.

 

Ostatnio minal rok od kiedy wykupilem konto, dostalem informacje ze moje dane nie zostana udostepnione z powodu braku wniesienia oplaty abonamentowej.

 

Na koniec dodam ze nie jest to firma krzak, moge napisac na PW jesli to kogos interesuje.

 

złóż pisemną reklamację (poleconym ze zwrotką) i idź z tym do uokik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
złóż pisemną reklamację (poleconym ze zwrotką) i idź z tym do uokik

 

Reklamacje, ze ?

Zablokowali konto ? Nie chca udostepnic dokumentow ?

 

PS. Prosze o pisanie na PM jesli ktos chce nazwe firmy, tu tylko dyskusja nt. problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reklamacje, ze ?

Zablokowali konto ? Nie chca udostepnic dokumentow ?

 

PS. Prosze o pisanie na PM jesli ktos chce nazwe firmy, tu tylko dyskusja nt. problemu.

 

Pozdrawiam

a masz (miałeś) aktywną usługę za którą zapłaciłeś?

poza tym dostaniesz od nich na papierze, że jesteś zablokowany i będą musieli podać chociażby kilka szczegółów całej sytuacji (w razie dalszych perypetii może Ci się to przydać)

 

jeżeli można prosić na pw co to za firma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz (miałeś) aktywną usługę za którą zapłaciłeś?

poza tym dostaniesz od nich na papierze, że jesteś zablokowany i będą musieli podać chociażby kilka szczegółów całej sytuacji (w razie dalszych perypetii może Ci się to przydać)

 

jeżeli można prosić na pw co to za firma...

 

Usluga byla aktywna od listopada 2007 do listopada 2008, w ostatnich dniach sie skonczyla. Akcja z prokuratura itp. zaczela sie na w lipcu/sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usluga byla aktywna od listopada 2007 do listopada 2008, w ostatnich dniach sie skonczyla. Akcja z prokuratura itp. zaczela sie na w lipcu/sierpniu.

ale miałeś do niej pełny dostęp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie dostałeś tego za co zapłaciłeś

 

Dokladnie, teraz sie okazuje ze firma liczy na kolejna kase, po wymianie paru maili, okazuje sie ze jesli zaplace za kolejny okres to dane zostana udostepnione, a konto zostanie odblokowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, teraz sie okazuje ze firma liczy na kolejna kase, po wymianie paru maili, okazuje sie ze jesli zaplace za kolejny okres to dane zostana udostepnione, a konto zostanie odblokowane :P

a to szantaż jest i próba wyłudzenia, "dostaniesz swoje dane (coś do czego miałeś prawo ale Ci tego odmówiliśmy) w zamian za kasę"

nie dam sobie ręki uciąć ale z tym to już i Ty możesz iść do prokuratury, te dane są Twoją własnością i pozbawiono Cię do nich dostępu bezprawnie - a teraz żąda się za nie pieniędzy (dokładniej mówiąc usiłują Cię doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia swoim majątkiem na ich rzecz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jesli to jest ta firma ktora podal mi na PW to sie dziwnie myslem ze jest to szanujaca sie firma ... chociaz moze byc tez inna wersja wiec nie chce nikogo oskarzac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak jesli to jest ta firma ktora podal mi na PW to sie dziwnie myslem ze jest to szanujaca sie firma ... chociaz moze byc tez inna wersja wiec nie chce nikogo oskarzac :P

 

To ta firma ktora podaje na PW. Inna wersja ? Moge przedstawic calutka korespondencje... Wiec nie wiem jaka moze byc inna wersja, moze tez zaprosic do dyskucji przedstawiciela tej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze jak kazdy wie, ze obie strony "maja swoja racje", jako ze mnie to nie dotyczy nie moge za duzo powiedziec na ten temat ... a co do przedstawiciela to go jeszcze na forum nie wiedzialem wiec moze dla tego sie nie pojawil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwna sytuacja, w takich wypadkach najczęściej jest telefon z prośbą o usunięcie pliku,

nawet nie blokady konta, bo zwykle właściciel strony sam nie wie skąd się to wzięło na jego stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwna sytuacja, w takich wypadkach najczęściej jest telefon z prośbą o usunięcie pliku,

nawet nie blokady konta, bo zwykle właściciel strony sam nie wie skąd się to wzięło na jego stronie.

 

To nie byl nawet plik, jeden rekord w bazie :P kierujacy na jakas strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ktoś przekierował subdomene na stronę z phishingiem, a to nie jest byle co. Jest to bardzo poważny zarzut i to ty powinieneś kontrolować gdzie subdomeny są przekierowywane. Przez takie niedopatrzenie, ktoś mógł wyłudzić prywatne informacje i zrobić ci jeszcze większych problemów niż te, jakie obecnie masz. Moim zdaniem twój ISP postąpił bardzo dobrze, gdyż taka strona nie ma prawa istnieć a ty nie wzbudasz zaufania dając darmowe subdomeny bez ich kontrolowania. Postaw sie na miejscu osoby wchodzącej na taką strone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×