Skocz do zawartości
makosgsi

Porada Prawna, problem z hostingodawca

Polecane posty

arturros, a powiedz mi jak sobie wyobrazasz np. 300 subdomen dziennie srednio nowych i wchodzic na kazda i sparwdzac? co tam jest? No ale ok, sprawdzil wszystkie przez miesiac no ale moze ktos zmienil zawartosc subdomeny ... Czy to wszystko sie tak latwo mowi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jego ISP też sobie tego widocznie nie wyobrażał, dlatego zachodziło podejrzenie o podobnym przekierowaniu w przyszłości, dlatego też usługodawca zdecydował się wypowiedzieć umowe ze względów bezpieczeństwa. Poza tym, na pewno nie trudno byłoby zaimplementować rozwiązanie które sprawdzałoby co 24h czy w nazwie nie występuje nazwa banku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie w nazawie musiala byc nazwa banku :P Ale ok, skoro wypowiedzial mu umowe ... To powinien mu zwrocic dane ... A nie proponowac ze po oplaceniu kolejnego okresu wydadza mu baze itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze w jakims stopniu wydanie bazy, plikow po okresie waznosci konta to grzecznosc ... ale nie po zablokowaniu konta ... i w jakims stopniu zmuszanie do oplacenia konta na kolejny okres ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, jego ISP też sobie tego widocznie nie wyobrażał, dlatego zachodziło podejrzenie o podobnym przekierowaniu w przyszłości, dlatego też usługodawca zdecydował się wypowiedzieć umowe ze względów bezpieczeństwa. Poza tym, na pewno nie trudno byłoby zaimplementować rozwiązanie które sprawdzałoby co 24h czy w nazwie nie występuje nazwa banku...

 

Dokladnie, sprawdzalem kazda subdomene! Ponownie nie chce mi sie sprawdzac i nie chce klamac, ale akcja byla w tym stylu: W nocy ktos zaklada subdomene, rano dostaje maila ze moje konto jest zablokowane, nie moge sie dostac w zaden sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej firmy dotyczy sprawa, ale przynajmniej w kilku serwerowniach (Hetzner, LT, SoftLayer) spotkałem się z sytuacją, że strony typu phishing są kwalifikowane jako "najcięższe przestępstwo" i w przypadku braku reakcji właścicela w ciągu np. godziny serwer jest odłączany od sieci (szczególnie wesołe może być to w przypadku serwerowni amerykańskich które wysylają takie ostrzeżenie np. o 5 rano naszego czasu). Nikogo wtedy też nie interesuje czy to był przypadek, błąd na stronie, czy darmowy alias.. Ddoatkowo, takie rzeczy są rzeczywiście tropione przez osobne specjalne działy PayPala czy banków (zależnie kogo dotyczył phising) i często sprawa nabiera toku prawnego.

 

Nie dziw się więc, że provider postapil jak postąpił.. Nie chce mi się też za bardzo wierzyć, że nie dostałeś dostępu do danych skoro konto było opłacone, no ale może się "druga strona" zdecyduje wypowiedzieć to dowiemy się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dla mnie to troszke dziwnie ... Np. niech bedzie ta noc cos moze ok 22, a to rano to niech bedzie 10 ... Czyli przez ten czas ktos zalozyl alias i ktos inny kto sie okazal bardzo grzeczny zdazyl zgloscic takie cos ... i odrazu reakcja :P Ja nikogo nie obwiniam ani nie krytykuje ... Ale mi tu i tak cos nie pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie ta firma nie zdziwiła, generalnie to oszukali jednego z moich klientów i takie działania do nich pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakiej firmy dotyczy sprawa, ale przynajmniej w kilku serwerowniach (Hetzner, LT, SoftLayer) spotkałem się z sytuacją, że strony typu phishing są kwalifikowane jako "najcięższe przestępstwo" i w przypadku braku reakcji właścicela w ciągu np. godziny serwer jest odłączany od sieci (szczególnie wesołe może być to w przypadku serwerowni amerykańskich które wysylają takie ostrzeżenie np. o 5 rano naszego czasu). Nikogo wtedy też nie interesuje czy to był przypadek, błąd na stronie, czy darmowy alias.. Ddoatkowo, takie rzeczy są rzeczywiście tropione przez osobne specjalne działy PayPala czy banków (zależnie kogo dotyczył phising) i często sprawa nabiera toku prawnego.

 

Nie dziw się więc, że provider postapil jak postąpił.. Nie chce mi się też za bardzo wierzyć, że nie dostałeś dostępu do danych skoro konto było opłacone, no ale może się "druga strona" zdecyduje wypowiedzieć to dowiemy się więcej.

 

Patryk, miałem telefon z banku z prośbą o usunięcie pliku, na tym koniec,

poinformowałem zdziwionego klienta o tym fakcie i na tym temat się zakończył.

Nie da się kontrolować co się dzieje na subdomenach udostępnianych klientom,

ile stron na duu.pl istnieje to nawet nie wiem, a co dopiero aby kontrolować co się na nich

znajduje ( wypadało by kilka razy na dzień każdą sprawdzać bo w każdej chwili ktoś coś może wrzucić).

To czy klient w dodatku najczęściej nieświadomy zostanie zablokowany zależy tylko od firmy gdzie się hostuje a nie od serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czy klient w dodatku najczęściej nieświadomy zostanie zablokowany zależy tylko od firmy gdzie się hostuje a nie od serwerowni.

 

No nie wiem... jak serwerownia do ciebie pisze, ze masz godzine na skasowanie strony / konta serwującego phishing znanego banku pod groźbą wyłączenia serwera (taka sytuacja zdażyła mi się dość niedawno) automatycznie kasujesz strone jak i dziękujesz za współprace kłopotliwemu klientowi bez zbędnych szczegółów, grzecznie wyjaśniając mu zaistniałą sytuacje. Jednak oczywiście nie popieram tego co zrobił ISP usera, który utworzył temat, każąc mu przedłużać konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem... jak serwerownia do ciebie pisze, ze masz godzine na skasowanie strony / konta serwującego phishing znanego banku pod groźbą wyłączenia serwera (taka sytuacja zdażyła mi się dość niedawno) automatycznie kasujesz strone jak i dziękujesz za współprace kłopotliwemu klientowi bez zbędnych szczegółów, grzecznie wyjaśniając mu zaistniałą sytuacje. Jednak oczywiście nie popieram tego co zrobił ISP usera, który utworzył temat, każąc mu przedłużać konto.

 

Jestem w stanie to zrozumiec, nikt nie chce problemow, ale zeby odcinac uzytkownika na kilka miesiecy, nie przedstawiajac zadnych dokumentow, a nastepnie szantazowac go ze udostepnia dane dopiero po oplaceniu kolejnego okresu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak nie warto sie sadzic o takie cos chyba ze straciles na tym "miliony" bo jeszcze wyjdzie tak ze dostaniesz "po tylku" w koncu to polska :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@makosgsi może napiszesz otwarcie na forum co to za firma? sądzę że im się należy, a masz do tego pełne prawo...

to forum służy między innymi do informowania potencjalnych klientów czego mogą się spodziewać w poszczególnych firmach hostingowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem... jak serwerownia do ciebie pisze, ze masz godzine na skasowanie strony / konta serwującego phishing znanego banku pod groźbą wyłączenia serwera (taka sytuacja zdażyła mi się dość niedawno) automatycznie kasujesz strone jak i dziękujesz za współprace kłopotliwemu klientowi bez zbędnych szczegółów, grzecznie wyjaśniając mu zaistniałą sytuacje. Jednak oczywiście nie popieram tego co zrobił ISP usera, który utworzył temat, każąc mu przedłużać konto.

 

nie zdarzyło mi się coś takiego, zwykle to bank telefonuje, no chyba że nie znajdzie firmy hostującej

stronę to pewnie wtedy przychodzi info z serwerowni, ale nadal nie rozumiesz że pomimo to nie musisz kasować strony czy konta, wystarczy zablokowanie i usunięcie nielegalnych materiałów.

Najczęściej klient jest niewinny i nie jest to kłopotliwy klient, zmienia dziurawego cmsa i jest po kłopocie,

bez przesady aby takie jaja robić z powodu jakiegoś rekordu czy pliku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz napisal ze zainteresowani moga sie u niego na PW dowiedziec :P

 

wiem i się dowiedziałem, ale intencją mojego posta jest upublicznienie i napiętnowania tego badziewia, tak jak pisałem - mojego klienta po prostu ta firma oszukała (ale nie będę się wypowiadał co to za firma bo nie ja podjąłem temat i sprawa leży w rękach autora tematu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ajj, a moze ta firma ma w regulaminie takie kroki postepowania w takich przypadkach? (nie wiem nie znam ich regulaminu) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajj, a moze ta firma ma w regulaminie takie kroki postepowania w takich przypadkach? (nie wiem nie znam ich regulaminu) :P

 

jeżeli ktoś ma w regulaminie coś w stylu "możemy zabrać Ci to za co zapłaciłeś, bez żadnego pisemnego wyjaśnienia i możliwości odwołania" a ponad to "by otrzymać dostęp do danych które Ci zablokowaliśmy niezgodnie z prawem musisz zapłacić" to jest to niedozwolona klauzula umowna, nikogo nie obowiązuje i może skutkować nakazem sądowym skreślenia takich groteskowych zapisów z regulaminu oraz wyrównania szkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no, podaj tu ktoś nazwę tej firmy, może uchroni to kilku potencjalnych klientów od tego badziewia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tutaj postawa usługodawcy jest karygodna, zgodnie z prawem właściciel witryny ma obowiązek interwencji dopiero PO otrzymaniu wiarygodnego doniesienia o bezprawności działań podejmowanych przez klienta (w tym wypadku osobę zakładającą alias kierujący na stronę phishingu). Nikt nie ma jakiegokolwiek obiwiązku kontroli poczynań użytkowników, od tego są odpowiednie organa państwowe.

 

Tutaj to co pisze arturos to kompletna bzdura i w takich warunkach nie dałoby się prowadzić żadnego biznesu internetowego (wyobraża sobie ktoś sytuacją, gdy na przykład nask wypowiada umowę home.pl bo ktoś założył sobie za ich pośrednictwem domenę wykorzystywaną na przykład do rozsyłania spamu czy phishingu). W takim wypadku na każde kilkadziesiąt domen należałoby zatrudnić jedną osobę która codziennie będzie weryfikować ich zawartość.

 

Skonsultuj się z prawnikiem, jeśli przez takie bezmyślne działania hostingu poniosłeś straty jest to materiał na proces, plus prawdopodobnie sprawa o próbę wyłudzenia.

 

Proszę na PM nazwę firmy, żebym wiedział co omijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu mnie nie bylo (dlugi weekend) :D

Sprawy maja sie tak: W piatek zadzwonil do mnie maganer firmy INFO-CAL, wyjasnil ze zablokowano mi strone ze wzgledu na tresci, a nie odblokowano ze wzgledu na BRAK POSTANOWIENIA POPRAWY I SKASOWANIA aliasu... Mialem mu wyslac maila ze alias skasuje itp. po tym konto zostalo odblokowane i moglem zgrac dane, dostalem tez przedluzenie konta na 6 miesiecy.

 

Zastrzegal tez ze nigdy nie prosilem o dane, a o odblokowanie konta, czego nie mogl zrobic, takze przygotowuje dokumentacje i porozsylam w kilka miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche czasu mnie nie bylo (dlugi weekend) :)

Sprawy maja sie tak: W piatek zadzwonil do mnie maganer firmy INFO-CAL, wyjasnil ze zablokowano mi strone ze wzgledu na tresci, a nie odblokowano ze wzgledu na BRAK POSTANOWIENIA POPRAWY I SKASOWANIA aliasu... Mialem mu wyslac maila ze alias skasuje itp. po tym konto zostalo odblokowane i moglem zgrac dane, dostalem tez przedluzenie konta na 6 miesiecy.

 

Zastrzegal tez ze nigdy nie prosilem o dane, a o odblokowanie konta, czego nie mogl zrobic, takze przygotowuje dokumentacje i porozsylam w kilka miejsc.

a prawda jest taka że poczytał sobie WHT i zmiękł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×