Skocz do zawartości
kempez

Prohost vs. Firehost

Polecane posty

Zastanawiam się pomiędzy dwoma ofertami:

- Prohost.pl - serwer Starter (1,25GB/25GB miesięcznie) za 105 zł netto,

a

- Firehost.pl - serwer SMALL (3GB/25GB miesięcznie) za 80 zł netto.

 

Zarówno jedna jak i druga firma wydaje się być porządna. Za Firehostem przemawia cena (nawet z lepszymi parametrami konta), z kolei o Prohost czytałem sporo pochlebnych opinii na temat działania serwerów i supportu.

 

Cel serwera:

- kilka (max kilkanaście - na pewno nie więcej niż 12) podpiętych domen,

- na nich parę stron statycznych (z niewielką oglądalnością i wagą),

- ze 2-3 wordpressy o stosunkowo niewielkiej oglądalności,

- jeden dość popularny serwis obciążający zapytania przez url_fopen (simplexml),

- co najmniej dwa konta mailowe - bez problemów z nimi,

- w zasadzie to tyle, ale przyda się lekki "zapas" na wypadek postawienia czegoś ponadto i troszkę swobody np. na sprawdzenie jakiegoś skryptu.

 

Parametry serwera myślę, że wystarczą. Mieściłem się na zdecydowanie mniejszych kontach, jednak nie chcę np. maili z ostrzeżeniami o przekroczeniu limitów RAM serwera - aż tak sporo to wszystko nie generuje.

 

Co polecacie? Którą ofertę proponujecie wybrać? Jakie macie opinie o tych firmach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie prohost.pl , przepaść jakościowa pomiędzy tymi firmami jest ogromna i nie ma czego porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. skoro polecacie, a różnica w cenie nie jest aż tak duża, to skłaniam się ku Prohost.pl

 

mają dobre serwery? nie sypią się i nie blokują konta z byle powodu? support czy działanie konta nawet po dłuższym byciu abonentem nie ulega zmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost oczywiście, przejrzałeś forum przed napisaniem tego tematu? Te dwie firmy są nie porównywalne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś zastrzeżenia co do działania hostingu firehost.pl? Bo to że ktoś nie lubi nvu nie jest żadnym argumentem przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A są jakieś zastrzeżenia co do działania hostingu firehost.pl? Bo to że ktoś nie lubi nvu nie jest żadnym argumentem przeciw.

 

 

Oczywiście że nie jest, ale porównaj choćby infrastrukturę i kompleksowość oferty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A są jakieś zastrzeżenia co do działania hostingu firehost.pl? Bo to że ktoś nie lubi nvu nie jest żadnym argumentem przeciw.

 

ja pamietam np. przywrocenie baz z chyba 2 dniowego backupu na nowym serwerze w Polsce i link na stronie glownej do starego serwera gdzie klienci mogli sobie pobrac aktualna wersje bazy, na darmowym hostingu takich numerow chyba nawet nie robia ;)

 

 

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety zgadza się, nie mogliśmy klientom przywrócić wcześniejszej bazy danych, było duże ryzyko że wszystko się posypie a po drugie transfer niemcy > Polska jest dojść wolny (jesteśmy wpięci do łącza 10 mbps). Zauważ tylko, że bez awarii 2 dniowej i tego backupa nie mieliśmy większych przerw przez około 260 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firehost.pl

 

a ProHost.pl

 

 

Według mnie prohost.pl bardziej profesjonalne.

 

Ale nie oznacza to, że firehost nie jest..

Firehost po prostu jest nową świeżą firmą i się rozwija

(nvu - pisz lepsze newsy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firehost.pl

 

a ProHost.pl

 

 

Według mnie prohost.pl bardziej profesjonalne.

 

Ale nie oznacza to, że firehost nie jest..

Firehost po prostu jest nową świeżą firmą i się rozwija

(nvu - pisz lepsze newsy)

 

Przed przeprowadzka do Polski z Firehostu nie bylem za bardzo zadowolony, jakies pady, dziwne sytuacje, po przeniesieniu bylo troche zamieszania, ale wydaje mi sie byc ok. Trzymam tam jakies pliki, poniewaz juz nie daja dostepu do SSH i takie konto dla mnie jest zbyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usługa SSH będzie przywrócona :P

 

Tak, dostalem taka wiadomosc na maila :) Jednak zrazilem sie takimi zmianami i musialem sie przeniesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×