Skocz do zawartości
Buldog

Darmowy hosting

Polecane posty

Witam,

 

sam się zastanawiam nad darmowym hostingiem.

 

Serwer zapewne w OVH ;) Myślę o różnych maszynach, jednak czy łącze 100Mbps/serwer, na da się pod taki projekt :D ?

Oczywiście nie myślę tu o jednym serwerze, ale DNS na innym i MySql również.

100mbps to chyba pytanie retoryczne ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100mbps to chyba pytanie retoryczne ?:-)

 

Hm, no nie wiem ;)

Takie hostingi są dobijane na maxa, więc i dobre łącze potrzebne jednak będzie też kilka zabezpieczeń :D

 

No i jaka serwerownia pod Polskę i Europę wschodnią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hetzner ew. OVH

 

Ok, dzięki.

 

Teraz pytanie, jakie parametry najbardziej odpowiednie pod darmowy host, tzn. kont udostępnianych przez serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, dzięki.

 

Teraz pytanie, jakie parametry najbardziej odpowiednie pod darmowy host, tzn. kont udostępnianych przez serwis?

 

Chyba sam powinieneś sobie odpowiedzieć na to pytanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszło za 2200 zł cena dobra ;-)

 

No to gratki ;)

Gdybym umiał robić i usługiwać coś takiego te też bym założył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszło za 2200 zł cena dobra ;-)

 

Czy ja wiem czy dobra cena...  :) Osoba która wygrała aukcję, zakładając, że doda reklamy (co jest prawie pewne) będzie zarabiała troche więcej  :) Co do tematu: Zgadzam się z przedmówcami: nie ma sensu tworzyc nowych darmowych hostingów i konkurowac z innymi, bo chcąc np. przebic dosc znane cba, trzeba by bylo oferowac ponad 1 giga miejsca dla 1 usera, co powoduje, że przy większej liczbie dzieci, które się na to rzucą, interes stanie się niezbyt opłacalny  :) No i kontrola... Przy kontrolowaniu samemu wszystkich kont (nawet skryptami etc.) można ogłupiec  ;) a zatrudnienie dodatkowych ludzi do kontroli, to dodatkowe koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem czy dobra cena... :) Osoba która wygrała aukcję, zakładając, że doda reklamy (co jest prawie pewne) będzie zarabiała troche więcej :) Co do tematu: Zgadzam się z przedmówcami: nie ma sensu tworzyc nowych darmowych hostingów i konkurowac z innymi, bo chcąc np. przebic dosc znane cba, trzeba by bylo oferowac ponad 1 giga miejsca dla 1 usera, co powoduje, że przy większej liczbie dzieci, które się na to rzucą, interes stanie się niezbyt opłacalny :) No i kontrola... Przy kontrolowaniu samemu wszystkich kont (nawet skryptami etc.) można ogłupiec ;) a zatrudnienie dodatkowych ludzi do kontroli, to dodatkowe koszty...

Powiedziałbym, że to nie końca tak - przy dużej liczbie użytkowników można wprowadzać inne drogi "zarobku" (patrz radyjko.net, które sprzedaliśmy ostatnio).

Po pewnym czasie, pomimo rosnącego obciążenia i czasu spędzanego na pomocy technicznej pieniądze z reklamy są większe - i tak jak pisałem można zaoferować reklamodawcom nowe typy reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedziałbym, że to nie końca tak - przy dużej liczbie użytkowników można wprowadzać inne drogi "zarobku" (patrz radyjko.net, które sprzedaliśmy ostatnio).

Po pewnym czasie, pomimo rosnącego obciążenia i czasu spędzanego na pomocy technicznej pieniądze z reklamy są większe - i tak jak pisałem można zaoferować reklamodawcom nowe typy reklamy.

Dlatego sprzedaz takiego serwisu jest sensowna tylko wtedy, gdy nie ma sie juz czasu na prowadzenie tego... Bo z czasem zyski sa naprawde wysokie  ;) teraz mozemy obserwowac z ciekawosci, co zrobi osoba, ktora wygrala aukcje na allegro  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie zastanawia...Policzyc kosztu utrzymania. Tam jest 4000 userów kazdy ma po 1 GB miejsca na dysku. 4000 x 1 Gb = 4000 GB dysku. W aukcji pisze ''

Koszt utrzymania hostingu to około 100zł-150zł (zależy od kursu dolara!) ''

Gdzie jest taki hosting ? :(

Tylko mi nie mowcie dreamhost ? hostnine ?

 

Biorac pod uwage ze tylko tyle kosztuje utrzymanie serwera ( 150 zł miesiecznie ) i to ze nie posiadac dzialalnosci płacic ZUS itp to sie opłaca..

 

Co prawda to prawda dzieciaki beda wchodzic zakladac konta wysyłac po 100 emaili w sprawie pomocy konfiguracji wlaczania WillCardów i innych rzeczy ale mysle ze 1 osoba jest w stanie to obsluzyc...

 

Powiedzcie mi jeszcze czy odprowadza sie podatek z reklam google ad sense jezeli zarobki z tych reklam przekraczą konkretny próg ? i ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie zastanawia...Policzyc kosztu utrzymania. Tam jest 4000 userów kazdy ma po 1 GB miejsca na dysku. 4000 x 1 Gb = 4000 GB dysku. W aukcji pisze ''

Koszt utrzymania hostingu to około 100zł-150zł (zależy od kursu dolara!) ''

Gdzie jest taki hosting ? :(

Tylko mi nie mowcie dreamhost ? hostnine ?

 

Biorac pod uwage ze tylko tyle kosztuje utrzymanie serwera ( 150 zł miesiecznie ) i to ze nie posiadac dzialalnosci płacic ZUS itp to sie opłaca..

 

Co prawda to prawda dzieciaki beda wchodzic zakladac konta wysyłac po 100 emaili w sprawie pomocy konfiguracji wlaczania WillCardów i innych rzeczy ale mysle ze 1 osoba jest w stanie to obsluzyc...

 

Powiedzcie mi jeszcze czy odprowadza sie podatek z reklam google ad sense jezeli zarobki z tych reklam przekraczą konkretny próg ? i ile ?

 

 

Wątpię czy zajęta powierzchnia wynosi więcej niż 10% tej wartości. Co do podatku to kwota wolna wynosi chyba niewiele ponad 3000 zł. Od wszystkiego powyżej trzeba odprowadzać podatek (przynajmniej w teorii i chcąc przestrzegać norm prawnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jeszcze czy odprowadza sie podatek z reklam google ad sense jezeli zarobki z tych reklam przekraczą konkretny próg ? i ile ?
Odprowadzasz podatki na bieżąco (18% dochodowego) :) I na koniec roku podatkowego możesz jedynie dostać zwrot podatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie zastanawia...Policzyc kosztu utrzymania. Tam jest 4000 userów kazdy ma po 1 GB miejsca na dysku. 4000 x 1 Gb = 4000 GB dysku. W aukcji pisze ''

Koszt utrzymania hostingu to około 100zł-150zł (zależy od kursu dolara!) ''

Gdzie jest taki hosting ? :)

Tylko mi nie mowcie dreamhost ? hostnine ?

 

Biorac pod uwage ze tylko tyle kosztuje utrzymanie serwera ( 150 zł miesiecznie ) i to ze nie posiadac dzialalnosci płacic ZUS itp to sie opłaca..

 

Co prawda to prawda dzieciaki beda wchodzic zakladac konta wysyłac po 100 emaili w sprawie pomocy konfiguracji wlaczania WillCardów i innych rzeczy ale mysle ze 1 osoba jest w stanie to obsluzyc...

 

Powiedzcie mi jeszcze czy odprowadza sie podatek z reklam google ad sense jezeli zarobki z tych reklam przekraczą konkretny próg ? i ile ?

 

w chwili sprzedaży hostingu hosting miał ponad 5000 userów.

z tego że każdy użytkownik używał średnio kilka mb a nie całą pojemność konta.

Najważniejsze są logi ja ustawiłem 5mb na konto dzięki temu dysk od logów się nie zaśmiecał.

 

Co do zysków obecnego właściciela po sprzedaży wł. obecny mi powiedział że ma miesięcznie 2 miliony wyświetleń a agencja reklamowa daje mu 800zł/m-c za reklamy. Co jest zupełnie nie opłacalne!

 

za samo wstawienie reklam na stronę główną dostałem sporo DDoS i tym podobnym a co dopiero na wszystkich jakiejś agencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już nie musisz się martwic bo to sprzedałeś... ale z drugiej strony gdybyś to zostawił i dobrze się z jakąś firmą ugadał, to moglbys miec duzo, duzo wiecej niz te 800zl... No ale cóż, tak to jest jak osoba która kupiła, nie ma o hostingach zielonego pojęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy co masz na myśli kwota wolna od podatku 3000zł?

 

jeżeli coś podajesz to podaj podstawę prawną bo według ustawy o wacie nawet 1grosz nie zapłacony podlega pod KKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×