Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qrazer

Hosting pod trochę większe forum

Polecane posty

Admin z serwera mi piszę że zużywam średnio ponad 5% CPU. Może Ktoś polecić jakąś ciekawą ofertę która się sprawdzi na moje forum za w miarę rozsądne pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admin z serwera mi piszę że zużywam średnio ponad 5% CPU. Może Ktoś polecić jakąś ciekawą ofertę która się sprawdzi na moje forum za w miarę rozsądne pieniądze?

Rozsądne znaczy się jakie? Gdzie jesteś obecnie i jaki masz skrypt?

 

Pod cięższe fora zalecam http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html i to im wyższy pakiet tym lepiej :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod trochę? co masz namyśli pod tym pojęciem??

 

Potrzebujemy więcej danych:

transfer, hdd, ile osób online, jaki skrypt, ilość uników dziennie/miesięcznie.

Ile możesz $$ przeznaczyć miesięcznie/rocznie.

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

zapraszam do zapoznania się z ofertą Webh.pl :) Serwer w Polsce :)

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

Oferta całkiem niezła :) A czy admin serwera się do mnie nieprzyczepni jak będę obciążał CPU o ponad 5% lub więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje forum stoi z tego co się orientuję w kei.pl. Chyba powinieneś przenieść się na VPSa, jeżeli w kei generujesz za duże obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można obciążyć max 12 %

 

 

Pozdr.

A jak przekroczy 12% ?

 

 

Twoje forum stoi z tego co się orientuję w kei.pl. Chyba powinieneś przenieść się na VPSa, jeżeli w kei generujesz za duże obciążenie.

A co to jest VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydzielona część zasobów fizycznego serwera to serwer wirtualny - VPS. Serwer dzielony jest na kilka części (kilka VPSów) a każdy właściciel VPSa dostaje określoną część zasobów serwera (takich jak dysk twardy, pamięć RAM, czasami też procesor) na wyłączność i może ją w całości wykorzystać (o ile procesor nie jest nielimitowany per konto).

 

Serwery VPS mają zazwyczaj przydzielone dużo większe zasoby niż na hostingu współdzielonym (na takim hostingu znajduje się Twoje obecnie forum). Na współdzielonym mogą być setki klientów na jednym serwerze. W przypadku VPSów klientów jest kilku, kilkunastu na maszynę.

 

Jest to forma przejściowa pomiędzy hostingiem współdzielonym (czyli wszyscy użytkownicy pracują na tych samych zasobach, mają wydzielone tylko miejsce na dysku a administracja monitoruje obciążenie) a serwerem dedykowanym (cała fizyczna maszyna jest dla Ciebie).

 

W przypadku serwera VPS trzeba mieć administratora, który zainstaluje/przeniesie stronę i inne aplikacje (jeżeli nie potrafisz administrować serwerami na Linuksie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://norted.com/vps - VM-2 ? Dolar poszedł do góry i przy dzisiejszym kursie wyjdzie około 540 zł + administrator. Ale z drugiej strony nie musisz płacić za rok z góry, tylko rozliczać się co miesiąc. Niestety serwer jest w stanach i ping wynosi ~200 ms. Właśnie przechodzą modernizację strony i widzę, że link do formularza zamówienia jest błędny (powinien być: https://norted.com/my/cart.php ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dt. to również ofert dostępnych w zakładce "Serwery www"?

To właśnie chyba tego dotyczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dt. to również ofert dostępnych w zakładce "Serwery www"?

 

Tak, miałem na myśli serwery www :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeżeli chodzi o nasze serwery www to jest to maksymalnie 30 jednoczesnych połączeń do bazy danych.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz UU dziennie, że 5% ci skrypt generuje?

Regularnie codziennie, czy tylko jakoś ostatnio ??

 

Liczba postów: 182907 ? Liczba wątków: 11150 ? Liczba użytkowników: 4969

Sorry, ale mam większe forum. Oparte na phpBB3, ~2000uu dziennie i coś koło 3% obciążenie w kei.pl mam.

 

Mi raz na jakiś czas osiągnie te 5%, ale nawet nie odpowiadam im na tą automatyczną wiadomość xD Google szaleje po forum, a kei nic sobie z tego nie robi, skoro to są sporadyczne przypadki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wszystko czytam i czytam i mnie te procenty uzycia CPU zastanawiaja, panowie kazdy z was pisze mi 5 mi 10 a jemu 20% a nie pomysleliscie ze ilosc procent uzycia procka zalezy od samego cpu, chodzi mi np. PII do Xeona jakiegos :D Chyba w miare zrozumiale napisalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom - tez prawda. Procent procentowi nie równy

Na maszynce w kei w której stoję są 4 procki (2 procki po 2 rdzenie) Intel® Xeon® CPU E5405 @ 2.00GHz.

 

Ale kolega też jest w kei, ma płatny zachwalany przez wszystkich skrypt i zużywa więcej CPU, niż ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×