Skocz do zawartości
pri

Potrzebne porównanie mocy CPU na VPS'ach - test_cpu.php

Polecane posty

Witam forumowiczów - to mój pierwszy tutaj post. Chcę przenieść hosting za granicę - tylko tak, aby zyskać na wydajności CPU (teraz mam 5% CPU w KEI - mimo optymalizacji robi się mało ....). :lol:

 

Niestety po rozmowach z dostawcami wiem tyle co poprzednio - czyli, że trzeba kupić aby przetestować - nie informują o wydajności maszyn (bo to by znaczyło że podadzą ilość VPS/maszyna).

 

Dlatego skonstruowałem sobie prosty skrypt PHP dociążający CPU i wyświetlający czas przetwarzania - im mniej tym lepiej. A na razie nic nie przebiło kei.pl :) !

Nie jestem w stanie sam wykupić wszystkich pakietów :) żeby posprawdzać - stąd prośba do forumowiczów o pomoc w utworzeniu zestawienia - byłoby to też pomocą dla innych szukających porównania.

Dodam że wiem o tym że: skrypt nie uwzględnia IO dysku, wydajności MySQL, nie różnicuje testów na operacje kompresji, pamięci itp, itp. Wiem że 'czyste' CPU przynajmniej u mnie, jest największym problemem.

 

Proszę odpalcie go na swoich hostingach (zależy mi na wyższych VPS'ach z hosteurope.de, LeaseWeb.de, OVH.pl + inne z 'niskimi' pingami ???) i dodajcie Wasze wyniki (najlepiej wieczorem przy niższym obciążeniu hosta).

 

Skrypt PHP:

*********************

<?

$starttime = microtime();

$startarray = explode(" ", $starttime);

$starttime = $startarray[1] + $startarray[0];

$calc = 1;

for ($i = 0; $i < 10000000; $i++) {

if ($i % 2) {

$calc = $calc/(($i+1)*1.000000007);

}

else {

$calc = $calc*(($i+1)*1.0000000071);

}

}

 

$endtime = microtime();

$endarray = explode(" ", $endtime);

$endtime = $endarray[1] + $endarray[0];

$totaltime = $endtime - $starttime;

$totaltime = round($totaltime,5);

//echo $calc . " <br> \n";

echo "\n <br><br> Wynik: $totaltime sekund.";

?>

***********************************

Dzięki ! :D

 

Moje wyniki:

 

Kei.pl (pakiet do 5%) : 2,3 - 4s, średnio 3s

HostEurope.de (VPS Linux L 3.0) : 8-11s, średnio 9,5s

Hostmonster.com (główny pakiet) : 6-9s, średnio 7s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynik: 1.83698 sekund.
Wynik: 1.86398 sekund.
Wynik: 2.05488 sekund.
Wynik: 1.91418 sekund.

ChaepVPS, Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz na pokładzie, bez limitu na procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki test użyje 1 core cpu. Więc nic nie daje. Jeśli serwer ma 8 core np. 2ghz, a np. inny 2 rdzenie 3ghz to skrypt ściemni, że ten 2 core jest szybszy bo użyje go w 50%. Ten 8 core będzie użyty w 12,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki test użyje 1 core cpu. Więc nic nie daje. Jeśli serwer ma 8 core np. 2ghz, a np. inny 2 rdzenie 3ghz to skrypt ściemni, że ten 2 core jest szybszy bo użyje go w 50%. Ten 8 core będzie użyty w 12,5%.

Gratuluję VPS'a z gwarantowanym 2+ core - ja mam budżet na taki standardowy 4-8 core dzielony na 20+ VPS'ów. Po co mi test na multitasking skoro w rzeczywistości nigdy nie dostanę nawet 30% wszystkich corów. A jeden na maxa - owszem. Poza tym to sporo zależy od warstwy wirtualizacyjnej.

Stąd taki test - i w rzeczywistości dobrze oddaje możliwości maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję VPS'a z gwarantowanym 2+ core - ja mam budżet na taki standardowy 4-8 core dzielony na 20+ VPS'ów. Po co mi test na multitasking skoro w rzeczywistości nigdy nie dostanę nawet 30% wszystkich corów. A jeden na maxa - owszem. Poza tym to sporo zależy od warstwy wirtualizacyjnej.

Stąd taki test - i w rzeczywistości dobrze oddaje możliwości maszyny.

 

Nic nie oddaje. Nie wspominam nawet, że na vps limitów nie ma takich jak w kei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie oddaje. Nie wspominam nawet, że na vps limitów nie ma takich jak w kei.

 

Cóż to faktycznie 'pomocny' komentarz, szkoda że z konta które reprezentuje firmę. Ja wiem że to jest w interesie firm, aby było jak najtrudniej porównywać oferty - bo wtedy można napisać 2 x CPU quad core - i wszyscy myślą że kupując taką ofertę faktycznie jest 8 wątków do dyspozycji.

 

A może, można by tak konstruktywnie:), dla odmiany, puścić test na reprezentatywnym (obciążonym przez inne VPS'y) koncie w prohost.pl ? Bo na razie komentarze od 'Prohost' nic nie wnoszą ani nie są odpowiedzią na moją prośbę ? :P Czyżby testy wyszły nie tak i stąd krytyka? cool.gif

 

A w Kei to limitów nie ma technicznie, są tylko mierzone dla celów sprzedażowychwink.gif A dzięki koledze exa wiem że można looknąć na cheapVPS i nie stracę czasu! (BTW -dzięki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż to faktycznie 'pomocny' komentarz, szkoda że z konta które reprezentuje firmę. Ja wiem że to jest w interesie firm, aby było jak najtrudniej porównywać oferty - bo wtedy można napisać 2 x CPU quad core - i wszyscy myślą że kupując taką ofertę faktycznie jest 8 wątków do dyspozycji.

 

A może, można by tak konstruktywnie:), dla odmiany, puścić test na reprezentatywnym (obciążonym przez inne VPS'y) koncie w prohost.pl ? Bo na razie komentarze od 'Prohost' nic nie wnoszą ani nie są odpowiedzią na moją prośbę ? :P Czyżby testy wyszły nie tak i stąd krytyka? cool.gif

 

A w Kei to limitów nie ma technicznie, są tylko mierzone dla celów sprzedażowychwink.gif A dzięki koledze exa wiem że można looknąć na cheapVPS i nie stracę czasu! (BTW -dzięki)

 

Ja tylko wytykam bezsens tego testu. Bo on jest po prostu bezsensowny. Nawet go nie odpalałem. Błędem jest używanie go jako jakiegokolwiek testu wydajności bo jest ograniczony tylko do jednego core procesora (nie wspominając o dyskach itp.).

 

Moim zdaniem to bardzo dużo wnosi do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost ma rację, do testowania wydajności CPU powinieneś przygotować mniejsze pętlę (żeby wykonywania skryptu trwało powiedzmy 1/100 sekundy) i uruchomić Apache Benchmark (ab) z opcją wykonywania dużej ilości równoległych połączeń (ab -n100 -c100 http://adres/skryptu.php). Nie wszyscy usługodawcy oferujący VPSy na ograniczają dostęp do rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można powtarzać, że takie g**** to nie żadne testy?

 

Jak już chcecie koniecznie coś odpalać, to odpalcie to:

$ ftp http://members.dslextreme.com/users/andylee/unixbench-4.1.0-wht.tar.gz
$ tar -zxf unixbench-4.1.0-wht.tar.gz
$ cd unixbench-4.1.0-wht-2
$ make
$ ./Run

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ab do testów CPU jak najbardziej się nadaje.

 

@p, widziałem na angielskim WHT temat o tym teście i jeżeli dobrze pamiętam, to generował load w granicach 12. Wygenerowanie takiego load na VPSie bez limitu CPU podejrzewam, że może grozić reakcją supportu i blokadą VPSa przynajmniej do wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p, widziałem na angielskim WHT temat o tym teście i jeżeli dobrze pamiętam, to generował load w granicach 12. Wygenerowanie takiego load na VPSie bez limitu CPU podejrzewam, że może grozić reakcją supportu i blokadą VPSa przynajmniej do wyjaśnienia.
Wiesz... Ciężko sprawdzić wydajność, nie obciążając maszyny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednak miarodajność AB jest naprawdę warta zwrócenia uwagi.

Bo nie każdy serwer działa na identycznej zasadzie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jednak miarodajność AB jest naprawdę warta zwrócenia uwagi.

Bo nie każdy serwer działa na identycznej zasadzie :P.

No racja, wypadałoby testować to samo distro przy takiej samej konfiguracji, albo przynajmniej serwery HTTP w tej samej wersji. No to i nawet przy ab wyników nie możemy porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zobaczcie. Rezultat jest taki że wiele osób napisało że bez sensu, że nie to nic nie da itp, itp. I w ten sposób zamiast mieć jakąkolwiek wiedzę (nawet kulawą) nie ma nic.

 

I nie prawda że taki test NIC nie pokaże, wystarczy mieć dużą tablicę do przeliczenia (jak np. ja mam) i taki test wtedy jest idelany bo w realu też będzie obciążony jeden CPU.

 

Ale to dygresja bo widzę że każdy ma chęć pomóc ale zamiast sprawdzić i dać konmentarz że to nie jest wiarygodne (bo taka to a taka maszyna itp.) to od razu dywagacje że to bez sensu.

 

Bardzo po Polsku: zacząć od narzekania :) i w żadnym wypadku nic nie zrobić :) :) (poza dyskusją jak zły jest to pomysł) Ale oglądając naszych polityków to nie dziwię się - przykład idzie z góry :)

 

Szkoda miałem nadzieję że u profesjonalistów jest inne podejście. Niemniej jednak dzięki za profesjonalne narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby zwyczajnie nie pojmują tekstu pisanego więc myślę, że czas zakończyć ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×