Skocz do zawartości
Gość nrm

FastCGI = e500

Polecane posty

Gość normanos

Nowy serwer = nowe kłopoty :/ Nienawidzę problemów na które nie mogę znaleźć rozwiązania w google :)

 

Konfiguracja: Apache2 + FastCGI + SuEXEC + PHP 5.2 + Ispcp

 

Bez przerwy błędy:

 

[Wed Oct 08 11:49:50 2008] [error] [client 83.28.0.144] (4)Interrupted system call: FastCGI: comm with server "/var/www/fcgi/serwer.pl/php5-fcgi-starter" aborted: select() failed, referer: http://costam

[Wed Oct 08 11:49:50 2008] [error] [client 83.28.0.144] FastCGI: incomplete headers (0 bytes) received from server "/var/www/fcgi/serwer.pl/php5-fcgi-starter", referer: http://costam

 

ustawienia startera:

export PHPRC

PHP_FCGI_CHILDREN=2

export PHP_FCGI_CHILDREN

PHP_FCGI_MAX_REQUESTS=500

export PHP_FCGI_MAX_REQUESTS

 

exec /usr/bin/php5-cgi

 

Tutaj bawiłem się i zwiększałem wartości ale niczego to nie zmieniło. Serwer jest prawie nie obciążony więc nie ma to związku z ruchem.

 

Niestety w google brak konkretów. Help me WHT, wykażcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

tak, rozwiń :)

 

PHP 5.2.0-8+etch13 (cgi-fcgi) (built: Sep 30 2008 18:34:20)

Copyright ? 1997-2006 The PHP Group

Zend Engine v2.2.0, Copyright ? 1998-2006 Zend Technologies

with XCache v1.2.2, Copyright ? 2005-2007, by mOo

 

edit: wyłączyłem xcache dla testu i niestety żadnej róznicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

dzięki, niestety za cholerę nie chce mi się to skompilować (bez przerwy brakuje czegoś z apache), poza tym już się boję popierniczyć z paczkami debiana, już to kiedyś przerabiałem i był płacz i zgrzytanie zębami :) A gwarancji, że to jest z tym związane = zero :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gwarancji, że to jest z tym związane = zero :/

 

I tak, i nie :)

Komunikaty, które masz w logach i błędy 500 prawie na pewno wynikają z tego buga, który zgłosił gość. Ogólnie chodzi o to, że jak wywołanie systemowe select() zostanie przerwane jakimś sygnałem i zwróci EINTR lub EAGAIN, to mod_fastcgi *zamiast* spróbować ponownie traktuje to jako poważny błąd:

 

"Interrupted system call: (...) select() failed"

 

I to jest poprawione w tym snapshocie. Jednak dlaczego u Ciebie tyle wywołań jest przerywanych, jakim sygnałem i czy to jest wynikiem jakiegoś innego błędu to nie da się powiedzieć bez dokładnego śledztwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

jakby wszystko miało się kompliować to takie distra jak debian nie miały by prawa bytu. Proszę mi tu nie filozofować i offtopicować ;D jakbym chciał kompilować wszystko co się rusza to wybrał bym gentoo :)

 

megi: spox, tylko nawet przy moich chęciach kompilacja tego wychodzi poza moją wiedzę :) ( /usr/share/apache2/build/rules.mk:19: *** brakuj�cy separator. Stop. ). Poza tym ciężko cokolwiek o tym wygoglać, tak jakby nikt tego nie miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wywołanie systemowe select() zostanie przerwane jakimś sygnałem i zwróci EINTR lub EAGAIN

 

Sama się poprawię :) select() nie zwraca EAGAIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

Normanos - uzywasz Zend Optimizera ? Sprobuj wylaczyc wszystkie moduly Zendowe w php.ini!

Jaka to platforma (serwer) ?

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób upgrade wszystkich komponentów do -CURRENT i sprawdź czy problem nadal występuje. W końcu nie ma sensu naprawiać błędu, który już dawno został naprawiony :) (Generalnie miałem to napisać już dawno temu, ale jak zobaczyłem post bellika o XCache, to myślałem, że sprawa będzie rozwiązana ;))

 

http://osdir.com/ml/web.fastcgi.devel/2008-08/msg00002.html

 

Możliwe, że masz ten sam problem. Nie nakładaj jednak tego patcha bo jest - cytuje - "dość wieśniacki". Spróbuj z aktualnym snapshotem - tam jest to poprawione.

Szczerze mówiąc 'poprawka' w snapshocie jest według mnie wiele bardziej 'wieśniacka'. Jeżeli z jakiś względów select() będzie ciągle przerywany, to zostaniemy z brzydką petlą while (true).

 

A gwarancji, że to jest z tym związane = zero :/
Gwarancje masz taką, że albo za którymś razem select() nie zostanie przerwany i strona się wyświetli, albo w logach zobaczysz inny błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Zrób upgrade wszystkich komponentów do -CURRENT

od dawna jest etch z wszystkim z upgrade. chyba, że masz coś innego na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dawna jest etch z wszystkim z upgrade. chyba, że masz coś innego na myśli.
Przez -CURRENT rozumiem wersję rozwojową z repozytorium danego projektu, ewentualnie najnowszy snapshot. Nie mylić z najnowszą stabilną wersją, ani tym bardziej z najnowszą wersją znajdującą się w paczkach jakiejś dystrybucji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

mam mod_fastcgi w najnowszej wersji 2.4.6 (a miałem 2.4.2) - nic się nie zmieniło w tym temacie. Co do snapshota to jak wyżej, za chiny nie mogę go skompilować.

 

coś poczytałem o mod_fcgid niestety nie umiem sobie poradzić z jakimś bezbolesnym przejściem na to (czyli bez edycji konfiguracji setek plików domen :D ).

 

edit. hmm, nie chce krakać ale czyzby czyżyk? :) dam znac jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam identyczny problem na nazwie.pl kilka miesięcy temu zablokowali mi katalog ze skryptem i wczoraj to samo strona ładuje się bardzo długo a logach błędy z fastCGI

 

Najgorsze jest to, że goście z netart uważają że to moja wina a w skrypcie oprócz zmiany reklam ewentualnie linków nic nie grzebie bo nie potrafie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

@TheBlood: tak jak radziła @Megi, kompilacja mod_cgi w najnowszej wersji. Problem nie jest rozwiązany w 100% ale:

- występuje już rzadko, co najwyżej kilkanaście razy na dobre dla największego serwisu (wcześniej bez przerwy, w każdej minucie)

- zamieniły się komunikaty błędów z tych bezsensownych na (chyba) konkretniejsze - i to muszę jeszcze przegoglać w wolnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, wyłączyłem zlib.output_compression w php.ini dla jednego z virtualhostów, który jest mocno odwiedzany i problem praktycznie zniknął... Zaraz potestuję jeszcze :P

 

Oczywiście wyłączenie kompresji to generalnie niezbyt dobre wyjście, ale zawsze jakieś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istotny update :P: Rzeczywiście najnowszy snapshot rozwiązuje problem - logi nie są już zasypywane syfem związanym z zamykaniem procesów fastcgi, no i zniknęły logi o błedach 500. Niepokoi mnie jedynie fakt, że przy włączonym xcache apache benchmark większość requestów testowych odczytuje jako niepoprawne (np na 500 requestów 490 jest failed). Niby strony się ładują poprawnie (póki co), ale te problemy z ab mnie zastanawiają. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×