Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz Fiedoruk

Progreso.pl - PHP6 już dostępny

Polecane posty

-----

News z systemu Progreso Newsletter.

-----

 

Miło nam poinformować, że jako jedna z pierwszych w Polsce firm

hostingowych wprowadzamy dziś do oferty możliwość używania parsera PHP

w wersji 6!

 

PHP w wersji 6 jest póki co w fazie "alpha" i nie zalecamy używać go

dla stron produkcyjnych, gdyż część skryptów może działać nieprawidło-

wo, bądź nie działać wcale. Dlaczego więc udostępniamy go już teraz?

Docenią to przede wszystkim webdeveloperzy i programiści, którzy

projektując aplikacje będą w stanie wykorzystać nowe funkcje, jakie

niesie ze sobą nowa wersja parsera.

 

Aktualnie można więc u nas korzystać z aż trzech wersji PHP,

wybierając parser dla każdej sub/domeny oddzielnie. I tak poszczególne

wersje to:

 

PHP4 - wersja zalecana dla starszych skryptów, które z różnych powodów

nie mogą działać z nowszą wersją PHP5PHP5 - podstawowa i obecnie

najszybsza wersja PHP, zalecana dla wszystkich stron produkcyjnychPHP6

- w fazie "alpha", dla webdeveloperów i programistów, nie gwarantujemy

w tej fazie jej stabilności ale zachęcamy do testów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Jako jedna z pierwszych.. Ciekawe.

Neteasy z tego co wiem ma od dawna, my również od przenosin..

 

Dlatego napisalismy "jedna z pierwszych", a nie "pierwsza" :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanko :huh: po co takie zabawki (bo inaczej tego nie można nazwać...) instalować na serwerze?

Przecież to zawiera sporo błędów (nierzadko chyba zachodzących na bezpieczeństwo serwera).

Sami developerzy nie zalecają tego stosować w wersjach produkcyjnych... a jak ktoś się będzie chciał bawić, to zainstaluje sobie chyba na localhoscie, bo serwer produkcyjny raczej nie powinien służyć do zabawy, a do zastosować produkcyjnych :P

No i czy admini codziennie rekompilują to php6-dev, uwzględniając poprawki błędów w svn?

 

IMO póki to nie będzie chociaż beta, to nie ma co się wygłupiać i tego oferować bo... to lekko bez sensu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Takie mam pytanko :) po co takie zabawki (bo inaczej tego nie można nazwać...) instalować na serwerze?

 

Mamy sporo klientow - programistow, ktorzy od dawna prosili o udostepnienie PHP6.

 

Przecież to zawiera sporo błędów (nierzadko chyba zachodzących na bezpieczeństwo serwera).

 

Wszystkie skrypty PHP dzialaja u nas w FastCGI lub/i Suexec, wiec z prawami uzytkownika. Nie ma zadnego niebezpieczenstwa dla serwera - jedynie dla ew. danych / skryptow uzytkownika. Ale wyraznie na kazdym kroku i w kazdym komunikacie ostrzegamy, ze ta wersja nie nadaje sie na wersje produkcyjna :)

 

Sami developerzy nie zalecają tego stosować w wersjach produkcyjnych... a jak ktoś się będzie chciał bawić, to zainstaluje sobie chyba na localhoscie, bo serwer produkcyjny raczej nie powinien służyć do zabawy, a do zastosować produkcyjnych :)

 

Nie kazdy wykupuje serwer na strone firmowa :-) A webdeveloperzy chwala sobie u nas np. SVN, dostep do shella i inne "zabawki", ktore pomagaja w ich pracy.

 

No i czy admini codziennie rekompilują to php6-dev, uwzględniając poprawki błędów w svn?

 

Codziennie oczywiscie nie.

 

IMO póki to nie będzie chociaż beta, to nie ma co się wygłupiać i tego oferować bo... to lekko bez sensu jest.

 

Skoro uzytkownicy chca - to sens jest :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×