Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ghosty

Apache + proxy

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem, mój dostawca internetu wymaga aby każda aplikacja łączyła się z internetem przez serwer proxy, przez co apache nie ma dostępu do świata zewnętrznego. Pytanie brzmi: czy, a jeśli tak to gdzie, można skonfigurować apacha aby łączył się przez serwer proxy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam taki problem, mój dostawca internetu wymaga aby każda aplikacja łączyła się z internetem przez serwer proxy, przez co apache nie ma dostępu do świata zewnętrznego. Pytanie brzmi: czy, a jeśli tak to gdzie, można skonfigurować apacha aby łączył się przez serwer proxy?

 

Kup sobie VPSa gdziekolwiek i zestaw na nim tunel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązaniem jest zmiana ISP ;)

 

To też nie jest rozwiązanie. Swoją drogą zmiana ISP nie jest możliwa. Mieszkam w akademiku i to uniwersytet wymaga łączenia się przez serwer proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To też nie jest rozwiązanie. Swoją drogą zmiana ISP nie jest możliwa. Mieszkam w akademiku i to uniwersytet wymaga łączenia się przez serwer proxy.

 

Nie dociera do ciebie, że tunel to jest jedyna metoda?

Chociaż najpierw upewnij się, czy nie masz na proxiaku zablokowanego SSH ;)

 

 

Ewentualnie rozszerzona wersja - serwer/vps z kilkoma adresami IP i postawiony na nim koncentrator VPN, który przydzieli ci drugie IP z puli serwerowej... ale to już może być kosztowne, bo musiał byś mieć chyba 4adresową podsieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dociera do ciebie, że tunel to jest jedyna metoda?

Chociaż najpierw upewnij się, czy nie masz na proxiaku zablokowanego SSH ;)

 

 

Ewentualnie rozszerzona wersja - serwer/vps z kilkoma adresami IP i postawiony na nim koncentrator VPN, który przydzieli ci drugie IP z puli serwerowej... ale to już może być kosztowne, bo musiał byś mieć chyba 4adresową podsieć.

 

To nie można było napisać tak od razu? - "Jedyne rozwiązanie to..."

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie można było napisać tak od razu?

Zauważ, że nie każdy ma taką wiedzę na ten temat jak Fiercio, więc poprzednicy radzili ci jak mogli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×