Skocz do zawartości
HiddenPlace

transfer domeny z NetArt

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie transferu domeny ktora mam w NetArt i chciałbym ja przetransferowac do innej firmy, do której przenoszę swoje wszystkie usługi. Niestety nie moge znalezc opcji transferu domeny w panelu, nie ma tez o niej mowy w pomocy na stronie NetArt, jest tylko informacja jak przetransferowac domene z innej firmy do NetArt a ja chce odwrotnie. Mógłby mi ktoś pomoc i opisac w dwoch zdaniach jak i gdzie w tym pane

lu to zrobic?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu raczej nic nie znajdziesz. A informacji na temat transferu domeny powinieneś szukać na stronie usługodawcy do którego się przenosisz. On też powinien Ci rozjaśnić procedurę transferu (procedura zależy od rodzaju domeny).

Jak już przenosisz wszystkie usługi to warto przetestować działanie supportu nowej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przenoszę domeny .com do tez duzej firmy z ktora wspolpracuje juz ponad dwa lata. Czy uzyskanie kodu auth info dla koncowki .com w netarcie po roku uzywania domeny wiaze sie z jakimis oplatami czy wysylanie pism poczta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dodatkowe opłaty za transfer uzależnione są w dużej mierze od regulaminu promocji, w której zarejestrowałeś domenę. Dodatkowo w przypadku domeny .com zmiana rejestratora jest równoznaczna z odnowieniem domeny na kolejny rok.

 

Miłego dnia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie dowiedzialem, niestety nie przeniose tej domeny bezplatnie, kupilem ja rok temu za 12,08 zł wiec bede musial ja przetransferowac dopiero za rok, w tej chwili nie ma to sensu bo zaplace dwa razy za nastepny rok jej utrzymania.. zarowno w netarcie jak i w nowej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaplace dwa razy za nastepny rok jej utrzymania.. zarowno w netarcie jak i w nowej firmie.

To nie tak, w momencie transferu domena jest przedłużana o rok.

Czyli np. jeśli domena abc.com jest obecnie ważna do 1.10.2008 to jeśli ją opłacisz u obecnego rejestratora na kolejny rok to data ważności = 1.10.2009 a potem gdy opłacisz transfer i go wykonasz, data ważności = 1.10.2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha, no dobrze ale ta domena zbliza sie juz ku koncowi waznosci (jeszcze 3 tygodnie) wole zostac w NetArt jeszcze rok i potem przetransferowac, i wyjdzie na to samo, tym bardziej ze rok ta domena moze nie byc mi juz potrzebna i nie bede chcial jej przedluzac. Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mozecie mi dokladnie wytluamczyc jak to jest z tym rpzedluzeniem

 

wystapilem do netart po kod authinfo

 

dzisiaj rpzyzedł list

 

 

ktory informuje mnie ze zeby przeniesc domene msuze oplacic drugi rok a nazwa.pl tej domeny czyli bede mial wazna domene do tego 07.2011

 

chcialem przeneisc domene do unixstrom

 

jesli ja tam przeniose to znwou msuze oplacic domene z gory za rok, czy to oznacza ze tym samym moja domena ebdzie opłacona do 07.2012 ? :>

 

 

I wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przenosząc domenę do innego providera nie musisz płacić opłaty za przedłużenie. żeby przenieść domenę z netartu musisz zapłacić, bo kupiłeś ją w promocji.

podsumowując przy przenoszeniu płacisz jedynie netartowi i masz domenę przedłużoną o rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×