Skocz do zawartości
krk151

zmiana nazwy serwera

Polecane posty

Witam mam takie pytanie jak zmienić nazwę serwera bo gdy robię traceroute strony którą stworzyłem to pokazuje tylko IP mojego serwera. a chcę aby pokazywało np. rev2.mojadomena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja mam panel DA :/

 

Zmiany w rev dns najczesciej musi dokonac firma ktora dala ci te ip i serwer :D czyli albo poszukaj w panelu ISP albo napisz do ichniego BOKu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja się podłączę, bo mnie zawsze ciekawiło, a nigdy nie zmieniałem.. mam VPS-a w HE i tam też jest rev dla jednej domeny.. czy jeśli wpiszę swoją.. to będzie ona pełnoprawnie obsługiwać mój VPS? tylko nie wiem trochę na jakie DNSy zmienić, muszę poszukać na HE info o tym heh..

ale generalnie po zmianie tej revDNS domeny wszystkie usługi powinny potem działać? czyli to tak jakby "DNS dla jednej domeny" jest? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po konfiguracji serwera zmienilem REVa i wszystko dzialalo ... wiec wydaje mi sie ze tak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RevDNS to jakby nadanie adresowi IP aliasu w postaci domeny, z samym serwerem i usługami nie ma ona nic wspólnego, nawet nie musi taka domena w systemie serwera być skonfigurowana.

Ważny jest jedynie jej rekord A - musi on wskazywać na to właśnie IP, większość skryptów usługodawców konfigurujących RevDNS to sprawdza automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Ważny jest jedynie jej rekord A - musi on wskazywać na to właśnie IP, większość skryptów usługodawców konfigurujących RevDNS to sprawdza automatycznie.

 

 

Dzis trafilem na vpsa z takim revdnsem: "123456789101112131415". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis trafilem na vpsa z takim revdnsem: "123456789101112131415". ;)

 

RevDNS to tak naprawdę wpis PTR w domenie in-addr.arpa... a co on będzie zawierał, to zależy tylko od wpisującego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi jedynie o to, że w b. wielu przypadkach, gdzie rejestratorzy stosują w swoich panelach możliwość zmiany REV poprzez formularze, następuje automatycznie sprawdzanie, czy domena faktycznie wskazuje na to IP.

Porównać to można ze zmianą serwerów nazw. Przykładowo nazwa.pl czy niemiecki Strato sprawdza (tzn sprawdza skrypt), czy nowe serwery DNS "przygotowane" są na przyjęcie domeny, czyli, czy utworzona została tam odpowiednia ZONE. U wielu innych taka kontrola nie ma miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×