Skocz do zawartości
tai

transfer domeny ze strefa.pl - pytanie

Polecane posty

Witam wszystkich, jestem tu całkiem świeża, więc jeśli coś głupio powiem, to wybaczcie...

 

Parę m-cy temu kupiłam domenę za pośrednictwem strefa.pl. gdzie od kilku lat mam swoje www. Teraz chcę mieć 2 strony - tę starą prywatną i firmową (na kupionej domenie). Okazało się, ze w strefie muszę zakupić dodatkowy pakiet, jeśli chcę mieć dwie równoległe stronki. Trochę się zdenerwowałam i postanowiłam przenieść kupioną domenę do innego operatora. Żeby uzyskać od strefy kod authinfo, żądają oni xera dwóch niezależnych dokumentów tożsamości (sic!) a co mnie już zupełnie powaliło - oświadczenia, w którym mam im powiedzieć, do jakiego usługodawcy chcę przenieść domenę!!!

 

Czy znajdzie się tu ktoś kto mi wyjaśni, jakim prawem firma rości sobie prawa do takiej informacji? Czy to jest powszechny proceder u innych operatorów? Moim zdaniem to jakiś straszny prawny gniot, bo to w końcu wyłącznie moja sprawa, dokąd pójdę ze swoją domeną... ;)

 

Z góry dzięki za komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powszechny. A jakim prawem? No coz, kazda firma ma prawo miec wlasne procedury.

Oczywiscie warto wybierac tych rejestratorow, ktorzy oferuja czyste zasady i niezbedne minimum formalnosci.

Jesli nie wybral Pan jeszcze rejestratora domeny, do ktorego zamierza przeniesc usluge, zapraszam na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy znajdzie się tu ktoś kto mi wyjaśni, jakim prawem firma rości sobie prawa do takiej informacji?

Nie ma prawa domagać się tego typu informacji. Skan dokumentów tożsamości owszem tak.

 

Jesli nie wybral Pan jeszcze rejestratora domeny,

Pan? Pani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nikomu nie muszą tłumaczyć się nt. swoich wewnętrznych procedur - chcesz coś zrobić - zgadzasz się na procedurę którą znają tylko oni, i dam głowę że jej nie obejdą jeżeli chodzi o odejście klienta. Kiedyś np. Era miała coś takiego że jako jedyny operator od firm wymagała poświadczenia opłacenia zus-u, klienci mega oponowali - ale chcąc kupić telefon musieli owe opłaty udowodnić. Tak to już jest, niektóre firmy myślą, że klienci są zależni od nich - a czy nie jest na odwrót ... ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eee... nie wiem o co jest szum... na pewno pomogła by informacja, czy to domena pl/com.pl, czy com/net/org/inna... bo w zależności od domeny to może troszkę się różnić...

 

...z tego, co ja pamiętam, to przy domenach PL trzeba jednak wypełniać druczki (np. dla firm trza wpis do KRSu czy cuś) i mimo wszystko wpisać gdzie się przenosi domenę... bo niby jak przeniosą domenę, skoro nie powiesz im gdzie chcesz przenieść? : )

Co w tym złego?

 

Tzn. złe jest to, że mamy komunistyczną papierkową robotę.. no ale cóż.. heh.. "Polska"... w USA robi się to dwoma klikami w pół godziny, u nas papierami w 2 tygodnie...

 

nie rozumiem natomiast oburzenia w sprawie tego, że chcą, abyś określiła do kogo przenosisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest obecnie ale w onet.pl kilka lat temu przy transferze domeny była opcja w panelu by napisać powód przenosin i do kogo.

 

i mimo wszystko wpisać gdzie się przenosi domenę... bo niby jak przeniosą domenę, skoro nie powiesz im gdzie chcesz przenieść? : )
To domenę transferuje jej właściciel czy firma z której klient rezygnuje? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich mi znanych domenach transfer inicjuje klient (właściciel domeny), ale przeprowadza przyszły administrator tzn firma się nią w przyszłości "opiekująca". Dlatego info, dokąd domena jest przenoszona to właściwie żadna tajemnica. Ksero dowodu uważam OK, ale dwóch???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adrian ...naprawdę wierzysz, że to właściciel transferuje domenę? Tak? Idę do NASKu, siadam przy komputerze i wpisuję "transfer dupa.com.pl nazwa.pl home.pl"?

 

NIGDY się nie ominie tego, że stara firma pozna nową firmę - takie są druczki i koniec.. tak samo jeden-dwa dokumenty to normalka. Pewnie gdyby to szło firma A - NASK - firma B, to wtedy tak.. ale to by już nie było takie tanie, byłoby pewnie jeszcze więcej druczków i trwało dwa razy dłużej... bo NASK jest gwarantem komunistycznego podejścia do interesów... pewnie, że ogólnie to NASK jest tam na czubie, ale mimo wszystko chyba zrzucili z siebie trochę spraw związanych z domenami i jest to sprawa bliżej "firma A - firma B"... więc jedna o drugiej musi się dowiedzieć..

 

Nie wiem o co wielkie "halo"... piski, krzyki... raz, że nic się przecież nie dzieje złego, a dwa, że to przecież jest "Polska", co zauważyłem wyżej... także to i tak nie jest źle z tymi domenami w tym "świetnym" kraju... spróbujcie zmienić DNSy domeny będącej bezpośrednio w NASKu ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za Wasze odpowiedzi ;)

Jeśli istotnie obecny operator musi znać adres przyszłego, żeby przenieść domenę (choć trudno mi w to uwierzyć), to OK. W innym przypadku uważam to za nieuzasadnione wnikanie w prywatność. To trochę tak, jakbym się rozmyśliła z usług jednego fryzjera i wybrała innego, a ten pierwszy stał z brzytwą i kazał mi powiedzieć, do kogo odchodzę...

Poza tym jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam, gdzie się przeniosę, może mi się zdanie zmieni, jak już wyślę oświadczenie... I co wtedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tai musieć nie musi... wystarczy, że po transferze wpisze $ whois domena.tld i już będzie znał nowego rejestratora ;)

I na pewno nic się nie stanie jeżeli aktualnej firmie powiesz iż ta firma to X a jutro się rozmyślisz i pójdziesz to firmy Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się podoba transfer domeny w nazwa.pl.

Fajnie przez panel można przenieść na inną osobę i po problemie.

 

Ale pełną cesję trzeba jednak zrobić standardowo z papierami - pewnie ze względów bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×