Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pzebracki

siec wifi :)

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam,

 

Chciałbym zrobić u siebie w domu siec wifi która by wyglądała następująco:

 

Antena + AP (zewn, siec z której będę pobieraj sygnał (Internet) ---> Antena + AP (Mój dom)

 

Sprawa wygląda nast, na terenie mojego miasta jest free host spot, i chciałbym sobie sygnał podciągnąć do domu :) niestety, mieszkam na parterze wiec mam problem z dostaniem sie do tej sieci:

 

I teraz sedno teamu: Chce zakupić Antenę, AP oraz kartę wifi na Express card do laptopa, chciałbym aby ten sprzęt działał w zakresie 2.4/5 Ghz

Czy pomożecie w doborze sprzętu, oczywiście cena tez jest dla mnie bardzo ważna mam nadzieje ze w 500 zł się wyrobie :)

 

Pozdrawiam oraz czekam na jakiej propozycje, linki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boss dobrze prawi ale wrt to ok 200zł za sztukę plus jakieś paneliki to wyjdzie sporo więcej. zainteresować się możesz tp linkiem tanie i dobre ale powiedz jaka odległość i widoczność masz z tamtymi punktami..

 

 

 

karta z wyjsciem na fke to ok 150+ lepiej jakiegos tp-linka na atherosie 50zł i dolutować pigtaila10zł

 

 

a najlepiej www.trzepak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? Ja właśnie na odwrót :) Linksys z domyślnym firmware nie dawał mi pograć w CS'a i inne gierki online. Trzeba było wgrać nowego :) A jak w grałem nowego to padł i już nie wstał.

 

H@H@H@@H@H@... to chyba masz wybrakowanego jakiegoś...

Miałem do czynienia z 50 AP firmy linksys (rożne modele) i z żadnym nie miałem nigdy problemu (nawet bez upgrade'u software)...

Tak samo z routerami czy bramkami voip...

Na to co sprzętu kiedyś zamontowałem wifi to żaden linksys nie padł i nigdy nie musiałem go restartować..

 

Nie mówię już o d-linkach czy tp-link'ach (shiit :) wg. mnie) jeszcze dobrze sprawowały nam się over coś tam.. :)

 

Sam mam w domu router + voip linksysa od ponad 2 lat i ZERO problemów... Żałuje tylko, że kupiłem kiedyś jakiś gówniany AP philipsa.. (praktycznie codziennie go restartuje... ) ale na dniach planuje zakup linksysa! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

my tu gadu gadu :) a ja potrzebuje konkretow :)

oki prosze o linki APeka linksysa w standardach 2.4/5 Ghz do tego jakas antene kierunkowa ( z min 25 metrowym przewodem, uroki mieszkania na parterze w 4 piętrowym bloku)

oraz proszę o jakiegos linkaporady dot karty wifi na expresscard również w standrdach2.4/5 Ghz :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej daj 25 metrów skretki a ruter/ap w skrzynke bo 25m kabla rg 40 pozbawi cię większości mocy z apka a [rzy kilkunastu centymetrach nie będzie starty

 

ale naprawde zapraszma na www.trzepak.pl i tam ludzie się zajmują czymś takim i doradzą lepiej niż tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow

a nie lepiej placic miesiecznie za abonament

 

przeciez ten hotspot napewno ma pociate porty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
a nie lepiej placic miesiecznie za abonament

 

przeciez ten hotspot napewno ma pociate porty

pewnie tak, z tamtad chce neta do przegladania ston ,putty i gg thats all :) a normalnie czekam na 1 mb netie - juz 2 tydzien mi zakladaja :)

ps. na trzepaku zalozylem temat, poki co cisza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witam,

Wreszcie mam neta ;) jupii hehe

i sprawa odnosnie sieci sie troszke skomplikowala, otoz jak wczesniej pisalem moj provider to netia na laczu sie TP

wiec otrzymalem modem analogowy

i teraz co bym chcial :)

router z wifi ktory rowniez odbluzy adsl z aneksem A (wiadomo) fajnie by bylo zeby byl zarzadzalny via www, posiadal dhcp i nat + inne przydatne rzeczy o ktorych pisac mi sie nie chce :)

co do portow LAN mysle ze max 5 chyba ze najdziecie cos z wieksza iloscia portow w dobrej cenie, obsluga 10/100 najlpiej zeby bylo rowniez z 1gb :)

co do firm mysle nad cisco lub linksys ( niesmiertelny sprzet) budzet to 500 zl na takie urzadzenie

 

Pozdrawiam i czekam na odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do portow LAN mysle ze max 5 chyba ze najdziecie cos z wieksza iloscia portow w dobrej cenie, obsluga 10/100 najlpiej zeby bylo rowniez z 1gb ;)

co do firm mysle nad cisco lub linksys ( niesmiertelny sprzet) budzet to 500 zl na takie urzadzenie

Z takim budżetem możesz więc spokojnie pomyśleć nad Apple AirPort Extreme Base Station 802.11N :) Pytanie tylko, czy faktycznie potrzebna Ci sieć gigabitowa w domu, oraz czy masz odpowiedni sprzęt który to obsłuży (sieciówki gigabit ethernet w komputerach, czy WLAN w technologii N do 300mbit/s).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Z takim budżetem możesz więc spokojnie pomyśleć nad Apple AirPort Extreme Base Station 802.11N ;) Pytanie tylko, czy faktycznie potrzebna Ci sieć gigabitowa w domu, oraz czy masz odpowiedni sprzęt który to obsłuży (sieciówki gigabit ethernet w komputerach, czy WLAN w technologii N do 300mbit/s).

 

bardzo fajny sprzecik, wspolpracuje w sieciach 2.4 jak i 5 Ghz, nie doczytalem zeby byl zarzadzalny via web panel ;> nie chce aby tego typu urzadzenie bylo uzaleznione od sterownikow na danej maszynie - chyba ze sie myle i jest web panel :P

Odnosnie kart ethernetowych 1/gb rzecz jasna oczywista on board :P

 

ps jezli chcialbym podlczyc antene pod to urzedzenie czy jest taka opcja ? nie zauwazylem wejscia na antene :>

 

pzdr

 

ps2. kaczy jak masz jeszcze jakies urzadzonka to zapodaj linkacze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajny sprzecik, wspolpracuje w sieciach 2.4 jak i 5 Ghz, nie doczytalem zeby byl zarzadzalny via web panel ;> nie chce aby tego typu urzadzenie bylo uzaleznione od sterownikow na danej maszynie - chyba ze sie myle i jest web panel :P (...) ps jezli chcialbym podlczyc antene pod to urzedzenie czy jest taka opcja ? nie zauwazylem wejscia na antene :>

Niestety, co dla Ciebie może być tu minusem- trzeba doinstalować sobie aplikacje do zarządzania sprzętem (dostępna zarówno pod MacOS X jak i pod Windows, ale już niestety brak takowej dla Linuksa). Nie posiadam jeszcze tego urządzenia w domu, gdyż na chwilę obecną nie mógłbym w pełni wykorzystywać jego możliwości. Oprócz AirportExtreme zainteresowało mnie dodatkowo urządzenie TimeCapsule (podlinkowałem Ci do stron Apple'a). Oba urządzenia mają także wbudowany printserver (jeśli masz drukarkę, może Ci się przydać), to drugie ma także wbudowany dysk twardy... ale więcej info na ten temat znajdziesz na stronach Apple'a i w necie ogólnie. Wyjścia na zewnętrzną antenę niestety... brak.

 

Odnosnie kart ethernetowych 1/gb rzecz jasna oczywista on board :P

Oczywiście... choć jak widać zapominam, że świat ciągle idzie do przodu, a ja posiadam ciągle sporo starego sprzętu. Niestety, na 3 laptopy w domu jedynie MB posiada u mnie gigabitową sieciówkę i sieć bezprzewodową w standardzie b/g/n (mój stary DELL czy Acer mojej narzeczonej to b/g i sieciówki 10/100).

 

ps2. kaczy jak masz jeszcze jakies urzadzonka to zapodaj linkacze :P

Niestety więcej Ci raczej nie pomogę. Ze względu na posiadany obecnie sprzęt, nie interesowałem się routerami gigabitowymi, czy pracującymi w standardzie b/g/n (poza wspomnianymi AirPort Extreme, czy TimeCapsule Apple'a). Jako ciekawostkę, mogę również polecić Ci zapoznać się z urządzeniem AirPort Express- zupełnie nie spełni twoich potrzeb, lecz przybliży Ci trochę filozofię nadgryzionego jabłka i ich stosunek do "bezprzewodowego życia". Urządzenie fajne kiedy posiada się 2 piętrowy dom, a nie np. 2 pokojowe mieszkanie ;) Na allegro, można takowe nabyć w cenie koło 200zł jeśli dobrze pamiętam.

 

Osobiście używam routerka D-Link DIR300, ale usunąłem z niego oryginalne oprogramowanie zastępując go Linuksem, konkretnie DD-WRT. Uważam jednak, iż D-Link nie był tu wcale strzałem w dziesiątkę z mojej strony i choć w przypadku moich osobistych potrzeb spisuje się dobrze, to jednak polecałbym Ci zapoznać się z jakimś sprzętem marki Linksys/Cisco. Samo DD-WRT (da się je postawić na Linksysie) jest tu dosyć ciekawem rozwiązaniem (dostęp do router'a nie tylko po www, ale też via ssh). Ja najbardziej doceniam tutaj kolejkowanie pakietów po HTB i nadawanie poszczególnym usługom odpowiednich priorytetów- znacząco poprawia to (moim zdaniem) komfort codziennej pracy podczas korzystania z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

kaczy a co myslisz o tych produktach ?

 

NETGEAR (DG834N-100ITS) ADSL2/2+ Modem/Router RangeMax NEXT 300Mbps (linia analogowa Neostrada, Netia)

lub

NETGEAR (DGN2000-100ISS) 300Mbps Wireless-N ADSL2+ Modem/Router

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczy a co myslisz o tych produktach ?

Myślę, że uświadomiłeś mi właśnie, że potrzebujesz routera z obsługą ADSL, a tego przecież polecane Ci przeze mnie produkty Apple'a niestety również nie posiadają (nie sprawdzą się więc przez to u Ciebie, podobnie ja przez brak możliwości podłączenia anteny zewnętrznej, czy zarządzania przez interfejs www).

 

W kwestii sprzętu Netgear niestety niewiele mogę Ci powiedzieć. Zainteresowałem się nimi całkiem niedawno ze względu na desing (pasujący mi do maczka ;) ) ale bardzo szybko doszedłem do wniosku, że ten sprzęt jedynie ładnie wygląda. Niestety na oglądanych przeze mnie modelach instalacja wspomnianego wcześniej DD-WRT była na tyle problemowa, że możliwa jedynie teoretycznie (kiepski procek i za mało pamięci). Mocno odstraszył mnie też ich firmowy interfejs www, choć przyznam szczerze, że nie miałem zbyt wielkich możliwości potestować sprzętu tej marki zbyt dokładnie- opinia może więc nie być do końca wiarygodna i zastrzegam sobie prawo do tego, iż mogę się mylić.

 

Myślę, że jeśli wybierzesz sobie jakiś routerek marki Linksys/Cisco i raz go dobrze sobie skonfigurujesz to wręcz zapomnisz o jego istnieniu. Ten sprzęt po prostu działa... i już :P Dlatego też polecam Ci zainteresować się właśnie tę marką (Linksys produkuje również całkiem fajne sprzęty w wersji rack, osobiście w tzw. "domowych warunkach" korzystam z 2 bramek VoIP tejże firmy, w tym z modelu z wbudowanym 1 portowym routerem).

 

Radzę także (głównie ze względu na koszty sprzętu) dokładnie przemyśleć czy w "domowych warunkach" faktycznie będziesz w stanie wykorzystać możliwości standardu n (w przypadku sieci bezprzewodowych), czy gigabitowe sieciówki, czy też spokojnie starczyłoby Ci jednak 10/100. Główne pytanie brzmi tu więc jak wiele masz komputerów i jak często przenosisz między nimi poprzez sieć duże ilości danych (np. pliki ISO po 700MB i więcej). W przypadku serwerów (np. backup danych na osobną maszynę) sieci gigabitowe faktycznie się sprawdzają, natomiast w domu... myślę, że jednak nie bardzo i że nie warto jest inwestować w coś czego i tak w zasadzie nie będzie się w stanie wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witaj,

tak ADSL :P

 

Co do ilosci komputerow w sieci bedzie ich min 3 max 6, staram sie wybrac jak najbardziej komfortowe rozwiazania (przyszlosciowe) i jak sam napisales i zapomniec ze kupilem taki sprzet, ma dzialac i juz :P

Odnosnie ruchu w sieci, hmm nie beda o zwykle pliczki np word, od czasu do czasu jakis lanik :) i pewnie sciagania filmow i przerzucanie ich pomiedzy komputery, do tego rowniez chcialbym dolaczyc print server otoz posiadam HP 1020 USB i ma problemy z dzialaniem pod vista, wiec print server jak najbardziej :) aczkolwiek obawiam sie ze wszytkiego co oczekuje nie dostaje w jednej maszynce, dlatego cos mi sie widzi ze pront server osobno dokupie ...

 

Najoptymalnie dla mnie by bylo zakupic modem/router z dwoma antentkami z tego jedna odkrecana a druga moze byc zbudowana lub zainstalowana na stale, wazne dla mnie bedzie podlaczenie drugiej antenykierunkowej zeby przylaczyc pozostale komputery do sieci...

 

Odnosnie rackowych rozwiazan, za plecami mam starego staruszka switch SMC 1 GB/s 4 porty, siec na szkielecie 1 gb super sie sprawuje dlatego wole to zachowac :)

 

Mam nadzieje ze uda mi sie dostac urzadzenie w moich oczekiwac ;)

 

pzdr

takze szukam i szukam dalej i sie doszukac nie moge :P

 

edit: niestety linksysa nie znalazlem, a moze pominolem, ale obecnie ogaldam cos takiego

http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0127069 co o tym myslisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o routerze Linksys WAG 160N ?

Jeszcze nie dawno mieli w ofercie fajny router WAG 325N, wydawał mi się ciekawszy od tego co teraz mają w tych kosmicznych obudowach. Ale ze sprzedaży już wyszedł...

Oba mają N i obsługe ADSl. Niestety sieci gigabitowej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
A co myślisz o routerze Linksys WAG 160N ?

Jeszcze nie dawno mieli w ofercie fajny router WAG 325N, wydawał mi się ciekawszy od tego co teraz mają w tych kosmicznych obudowach. Ale ze sprzedaży już wyszedł...

Oba mają N i obsługe ADSl. Niestety sieci gigabitowej nie ma.

 

http://www.komputronik.pl/Sieci/Sieci_bezp...y,id,42606,s,1/

ciekawe urzadzenie tylko ze to jest ADSL2.

jezeli mam ADSL... czy router pojdzie na mojej lini ADSL, i uzyskam sygnał, czy moze adsl i adsl2 za bardzo się różnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup linksysa z aneksem wgraj tomato/open wrt i bedziesz mial wszystko co tylko zechcesz, a czego nie będzie to dopiszesz skrypt i masz. Urucomisz siec i o niej zapomnisz poprostu sobie będzie i pamietaj filtracja ip/mac orac wpa nie wep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×