Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Ważne - zmiana skryptu forum!

Zmiana na VBulletin?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zmienić oprogramowanie forum na vBulletin

    • Tak
      39
    • Nie
      53


Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Witam,

 

Może już zauwyżyliście powoli toczące się zmiany na forum. Przy okazji zmian pojawił się temat oprogramowania forum.

 

Wielu użytkowników namawia mnie na zmianę na vBulletin więc teraz zadaje to pytanie Tobie.

 

Zmienić oprogramowanie na vbulletin czy nie?

 

Są pewne kwestie, które przemawiają na korzyść vbulletin'a ale głównie chodzi mi o Waszą opinie jako użytkownika.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co zmiana ? Do tego jesteśmy przyzwyczajeni od lat :D I niech tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Właśnie po co zmieniać. Z drugiej strony "podobno" przyzwyczajenia użytkowników są takie, że ipb ich odstrasza.

 

W przypadku webhostingtalk.pl w momencie przejścia na ipb straciło 50% stałych użytkowników :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem: Po co zmieniać coś co działa dobrze (+przyzwyczajenia) od wielu lat ?

A skąd wiesz, że działa dobrze :D?

 

Mam już niejedno forum "na sumieniu" i suche fakty są oczywiste: nowi użytkownicy nie lubią IPB. Nie raz zmieniałem skrypt i tylko przy zmianie na IPB zawsze był gwałtowny spadek powracających użytkowników i dynamizmu przyrostu nowych.

 

I ogólnie Wasze odpowiedzi nasuwają kolejny wniosek, czy mamy myśleć o przyszłości czy o przeszłości i przywiązaniach do IPB obecnych userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odeszło niby 50 % ? No i co z tego przyszło nowe 50 % ( like hekko czy NVU xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd wiesz, że działa dobrze :)?

A nie widać ? :D

Mam już niejedno forum "na sumieniu" i suche fakty są oczywiste: nowi użytkownicy nie lubią IPB. Nie raz zmieniałem skrypt i tylko przy zmianie na IPB zawsze był gwałtowny spadek powracających użytkowników i dynamizmu przyrostu nowych.

 

I ogólnie Wasze odpowiedzi nasuwają kolejny wniosek, czy mamy myśleć o przyszłości czy o przeszłości i przywiązaniach do IPB obecnych userów.

90% użytkowników nie zwraca uwagi z jakiego skryptu korzystają.. Oni są tu tylko po to żeby pisać..

 

 

like hekko czy NVU xD

Do czego aluzja ? I dlaczego stawiasz mnie w jednej linii z NVU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowi użytkownicy nie lubią IPB. Nie raz zmieniałem skrypt i tylko przy zmianie na IPB zawsze był gwałtowny spadek powracających użytkowników i dynamizmu przyrostu nowych.

Potwierdzam, również przekonaliśmy się o tym na KF. Ale problem nie leży w IPB, problem leży w przyzwyczajeniach użytkowników, prawdą jest, że z innych skryptów forów trudno jest się "przestawić" na IPB, jest ono dosyć trudne w obsłudze przez nowego użytkownika.

 

Mimo wszystko zagłosowałem przeciwko zmianie, ponieważ jest to jeden z lepszych poważnych skryptów forów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie przyzwyczajeni do phpbb i przemka.. ;/

Mi to tam nie stanowi różnicy czy wbb, vb, ipb, smf czy tam punbb ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Właśnie skoro jest trudniejszy w obsłudze to może jest sens go zmienić. Wam starym wyjadaczom to nie sprawia problemu, mam właśnie na myśli tych "nowych" nie koniecznie zaawansowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Hmm moim zdaniem IPB i VB to dwa dobre skrypty z sporą przewaga VB.

Bartkowi chodzi w sumie o SEO serwisu, a tu IPB przegrywa.

Może i obciążenie by trochę spadło, choć w sumie vbseo też takie optymalne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie. Przykładowo forum PiO na IPB nie narzeka na małą ilość użytkowników, a i postów jest tam 3 razy więcej niż u nas mimo bardziej niszowej tematyki..

 

Kolejna zmiana skryptu na WHT spowoduje tylko, że odejdą jeszcze kolejni, przyzwyczajeni do obecnego skryptu userzy, a wątpie, że nowi "zleca się" tylko dlatego, że teraz jest tu vBulletin. Jeśli zależy nam na takich userach to od razu walnijmy Przemo z beer mod i będziemy sobie stawiać piwka za wypowiedzi :D. To, że vB sprawdziło się na amerykańskim WHT raczej nie sprawi, że i tu nagle przybędzie milion postów, potrzebne są raczej takie akcje jak ostatnio. Po mailingu pojawiło się sporo nowych, wartościowych postów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Panowie zupełnie nie chodzi o kwestie wydajności (vps i serwer się nudzą) czy seo (chociaż na pewno byłoby lepiej niż obecnie porobione ręczne przeróbki).

 

Kwestia jest głównie w wygodzie/nastawieniu użytkowników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja lubię zmiany - do tego, jeśli ciut się poprawi grafikę, by była ciekawsza (ale nie jakaś przesadna).. jestem za zmianą

Nie bez powodu onety i inne orange'y zmieniają wygląd co jakiś czas... a problemów trochę jest z tym skryptem (czasem wręcz skandalicznych, że "ta wersja tak ma"..)...

 

Ciekawe też jest jak to by miało wyglądać, bo na razie mamy tylko wybór między dwoma skryptami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wybór jest tylko pomiędzy dwoma, żadnych innych nie przewiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie po co zmieniać. Z drugiej strony "podobno" przyzwyczajenia użytkowników są takie, że ipb ich odstrasza.

 

W przypadku webhostingtalk.pl w momencie przejścia na ipb straciło 50% stałych użytkowników :/

 

Mnie osobiście IPB przyciąga, zmiencie styl, albo zlećcie komuś stworzenie unikalnego stylu tylko dla WHT, bo jedynie co mnie odstrasza w IPB to ten standardowy styl, albo chociaż dorzućcie IPB Pro :D

 

vBulletin, ma "kiczowate" style, jedyny który mi sie podoba to satellite, mam go od początku istnienia mojego forum i nie zamierzam go zmienić, lecz myślę właśnie nad przejściem na IPB. IPB ma ładniejsze style, przyjemne dla oka, lepszy support, i chyba najważniejsze 100% tłumaczenie od strony użytkownika ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Mnie osobiście IPB przyciąga, zmiencie styl, albo zlećcie komuś stworzenie unikalnego stylu tylko dla WHT, bo jedynie co mnie odstrasza w IPB to ten standardowy styl, albo chociaż dorzućcie IPB Pro :)

 

vBulletin, ma "kiczowate" style, jedyny który mi sie podoba to satellite, mam go od początku istnienia mojego forum i nie zamierzam go zmienić, lecz myślę właśnie nad przejściem na IPB. IPB ma ładniejsze style, przyjemne dla oka, lepszy support, i chyba najważniejsze 100% tłumaczenie od strony użytkownika ;]

Będzie :D -> czytaj już jest zrobiony.

 

Czy super rewelacyjny to ocenicie sami, na pewno unikalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interface

There will be a great focus on usability and streamlining functions. The introduction of a new template engine which allows for multiple default template sets, easier skin editing, and a brand new default skin is something we are very excited about. Search engine friendly URLs will not only make your community more interesting to search engine spiders but allow for more human-friendly linking.

 

W drodze jest wersja 3.0 i ma być wbudowany furl ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
W drodze jest wersja 3.0 i ma być wbudowany furl ;]

Tym się nie sugeruję. Śledzę na bieżąco informacje co do nowej wersji, ale czy będzie to przełom to ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko wkurza tutaj nie tyle co te ankiety pojawiające się jako nowe posty... ale bardziej, że od kilku dni przeczytane przeze mnie posty dalej są widoczne jako nieprzeczytane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja bym zostawił to co jest. Kwestia przyzwyczajeń to raz a dwa chodzenie na rękę użytkownikom żeby nie musieli nic klikać powoduje u nich wzrost lenistwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygodniejsze jest IPB chociaż aż takich różnic nie ma w obsłudze żeby to był dla kogoś problem. Od strony kodu również IPB wydaje się być lepsze. Z tego co pamiętam po stronach hackerskich to vB ma większe "wzięcie". Co bym zmienił to grafikę bo domyślny styl jest nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×