Skocz do zawartości
Gość pzebracki

PC - potrzebna pomoc

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam,

 

Prosiem was o pomoc w wyborze laptopa, a teraz przyszedł czas na komputer stacjonarny, na którym nie mam zamiaru pracować :lol: a raczej się relaksować, muzyka. filmy, gry (z tym trzecim rożnie możne być)

 

Czego oczekuje ?

Monitor 19" coś płaskiego, procesor coś szybkiego i dobrego, a propos jak z tymi amd x4 ? warto to brać ? słyszałem ze poprzednie wersje miały coś nie tak z jadrem ?

Dysk z 250 GB, Lan 10/100/1000, karta graficzna pod pcie-x może coś z 512 ramu ?

Pamięć RAM, hmm myślę ze 2 GB będzie to bardzo optymalna ilość

Obudowa najtańsza :lol:

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje + linki do sklepów

 

ps. osobiście myślę żeby coś złożyć z nast firm: sirius.pl proline.pl komputronik.pl oczywiście nie chce mega drogiego zestawu, wiec tutaj cenę bardzo będę brać pod uwagę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważa, iż do zastosowań domowych lepiej brać 2 rdzenie o wyższej częstotliwości niż 4 o mniejszej. Mało aplikacji wykorzystuje obecnie aż taką wielowątkowość.

 

Jeśli chodzi o pamięć, to czy to będą 2 czy 4 GB większej różnicy cenowej to nie robi (około 90 zł za 2GB wychodzi) :lol: Ważne by pamięć pracowała w dualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Składaj w Gralu (gral.pl) - jeszcze taniej : )

 

krótki komentarz:

4 rdzenie - bezsens... weź sobie albo Athlona X2 albo Core2Duo.. ale też nie szarżuj z modelem, bo do relaksu starczy Ci każdy model, a przy grach ważniejsza będzie grafika.. Mobo Gigabyte - świetne, byle nie za tanie.. do tego 2x1Gb RAM, grafę albo Radka 4850 albo z zapasem sobie weź 4870... dyski te 250/320 są raczej dobre praktycznie wszystkich popularnych firm, także Seagate, WD, Samsung.. wsio ryba... zasiłka najlepiej firmowa 500tka "na zaś".. ew. 450, jak akurat nie będzie na stanie... reszta dowolna.. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z procesorów, jeśli ma być to AMD to tylko 4050E, 4450E, 4850E, 5050E. Są to procesory energooszczędne, które biorą tylko 45W(zamiast 65), przy cenie minimalnie droższej, od odpowiednika 65W. Mniejszy pobór prądu oczywiście przekłada się też na mniejsze wydzielanie ciepła. Procesory te są całkiem wydajne i do większości zastosowań powinny wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już składać to tylko w pronoxie :lol: tam jest najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E)

Procesor Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX element zawiera: wentylator procesora

Napędy optyczne Pioneer DVD+/-RW DVR-215D BOX black (Serial ATA)

Monitor LCD 22" Asus VW222S czarny

Płyta główna Microstar P45 NEO3-FR element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066MHz SLI Ready EPP CL5

Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint F1 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

Obudowa CoolerMaster Elite 331 RC-331-KKN1-GP

Zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU (550W)

 

Ok. 2300zł powinno wyjść. Nie wiem czy taka cena Ci odpowiada, ale zestaw jest bardzo dobry.

 

Ze sklepów internetowych proponuję agito.pl, apollo.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gigaszit?

Pierwsze słyszę... ja wprost przeciwnie - Gigabyte - dobre płyty i dobre grafiki, polecam.. dobra marka i dobra jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito skąd takie informacje??? Gigabyte to na prawdę dobra firma. Nigdy się na niej sam nie zawiodłem ani nie słyszałem złych opinii na temat płyt czy grafik. Cena jest równie dobra jak sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam druga karte od Gigabyte, na obu po okolo pol roku chlodzenie stalo sie wyraznie slyszalne i konieczny byl przeszczep :P Niby byla seria kart z wadliwymi pamieciami (chyba pierwsze 8800gt), osobiscie bym sie nie obawial kupna karty od tego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale coś musiało się stać, że poszła z dymem. Sama z siebie na pewno się nie spaliła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

przez chwilę Gigabyte był średniawy.. tak jakos 2-3 lata temu przez rok chyba, były opinie, że nie polecano..

ale potem się wzięli za siebie i są świetni..

ja mam płytę na nforce4, a wkrótce chyba kupię radka 4850/70.. i też GA chyba, ew. Sapphire/Palit

 

mi raz Asus (to dopiero szit) nie chciał w ogóle startować - płyta A8NX-X czy jakoś tak..

MSI mi padła płyta (bios, ale mieszkałem na takiej wiosce, że dłużej bym kość kombinował niż uzbierał na nowego kompa), choć przy podkręcaniu Athlona 1700, a tak ogólnie byłem zadowolony, nawet bardzo...

 

BOSS Tobie to wszystko idzie z dymem ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witam,

Udało mi sie na dosłownie chwile wskoczyc na kompa

 

poczytalem troche opini, jedni pisza fajne rzeczy a drudzy mniej :)

Ok, odnosnie procesorow firmy AMD i dobrania plyty do nich, zapewne slyszelisci o chipach firmy ATI swego czasu to byla rewolucja i idealne rozwiazanie dla graczy (nie wiem jak teraz jest)

Jezeli chipy ATI dalej wywieraja pozytywna opinie to chcialbym od was co nie co o tym poczytac, a nuż sa moze lepsze chipy ? Bardzo bym prosil o jakiegos konkretnego posta :)

 

@Sebak, bardzo dobrze to ujolej odnosnie energooszczednosci, calkowicie zapomnialem o tym napisac aby zlozony zestaw komputerowy nie zjadł mojego licznika wraz z moim domem :)

 

Odnosnie plyt glownych: Ja slyszalem ze dobre sa plyty asusa (wlasnie te plyty bodjaze obsluguja ati chip) oraz intela, MSI sa ok , ale nie kiedy komputer pracuje godzinami i plyta dziwne rzeczy robi :) takze MSI odpada, odnosnie abit , roznie opinie slyszalem , przewarzajaca czesci - negatywbych opini

 

Co do kart graf, czeka mnie troche pracy (tak sadze) znalazlem bardzo ciekawa stronke

http://www.gph.benchmark.pl/ póki co rewelacja :P

 

Reasumujac, moze skupmy sie na podst czesciach (proc, plyta główna, ram) a reszte czesci jak karta graf to chyba bedzie łatwiej :P

 

budżet: max 2500 zl

 

Pzdr

 

ps. sebak, a co powiesz nt procesorow intela (c2d) a dokladniej jak jest z ich poborem energii, czy te procesory pod tym katem mozna porównac z procesorami AMD (wybrane modele) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzeć.

 

Core 2 Duo jest procesorem szybszym o kilka % zegar w zegar w stosunku do AMD, a do tego ma duże możliwości O/C.

 

Tylko, że moim zdaniem do większości zastosowań wystarczy bez problemu procesor 1 rdzeniowy, nie mówiąc już o 2 rdzeniach. O/C z jednej strony jest ciekawy, bo dostajemy dodatkową wydajność, ale z drugiej strony dość drastycznie wzrasta nam pobór prądu. Jeśli podnosimy napięcie na procesorze, on już nie korzysta z funkcji zarządzania energią i automatycznego dopasowania mnożnika i napięcia. Pomijam już, że przy normalnej pracy z systemem nie odczujemy różnicy czy pracujemy na 2x2.0 Ghz, czy 2x3,0 GHz.

 

 

Jeśli chodzi o pobór prądu CD2, a AMD.

 

Procesory AMD mają lepsze zarządzanie prądem niż ma to w przypadku CD2. Nie obciążony AMD bierze dużo mnie niż Intel w takim samym stanie. Intel nie wprowadził do swojej oferty procesorów energooszczędnych i jego 2 rdzeniówki biorą 65W. W przypadku AMD mamy serie procesorów 4X50E, które są procesorami 45W.

 

 

W przypadku AMD, chipset płyty głównej 780, 790 oprócz posiadania bardzo dobrej zintegrowanej karty graficznej, jest też dobrze zoptymalizowany pod względem poboru prądu. Czyli w przypadku procesorów pod AM2, zyskujemy też kilka wattów na płycie głównej i chipsecie.

 

 

 

 

AMD jest też wersją tańszą, kupujemy zarówno taniej procesor, jak i płytę główną. W tej samej cenie otrzymamy dużo wydajniejszy zestaw, o ile nie będziemy go podkręcać. Do tego o mniejszym poborze prądu niż w przypadku Intela.

 

 

 

 

Edit.

 

Jeszcze jedno. Procesory AMD to tylko seria energooszczędna Athlon X2 4050E, 4450E, 4850E, 5050E(45W) i Phenomy 9150E, 9350E (65W). Nie polecam kupowania pod żadnym pozorem AMD o wyższych częstotliwościach. Wraz z wzrostem częstotliwości powyżej 2,6-2,8 GHz AMD robi się strasznie prądożerny i kupno takiego sprzętu staje się nie opłacalne, ekonomiczne i głupie. Jak np. kupno np. modelu 6400+(2x3,2), który bierze 125W ... !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o typowych zastosowaniach, nie miałem na myśli gier. Przynajmniej w moim przypadku nie jest to typowa czynność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witam,

Dzieki sebak za dobra odpowiedź

Odnosnie gier... PRosze brac to pod uwage :)

np: gram (ligowo i lanowo) w Americas Army, gier troszke wymagajaca :) z nowym kompem chcialbym miec duzo fps..

Ale na te gre poswiecam max 3 h dziennie (wieczory) a jak czas pozwlala to muzyka, filmy, gg, lub co tam sie nawinie, jestem osobiscie za x4 wiadomo wieksza moc :) ale dla pewnosci chcialbym sie zapytac:

Czy w przypadku x4 pobór energi jest pobierany 4 x 65 W ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie smile.gif

Dla AMD wynosi przeważnie 125W biggrin.gif

 

Jak się nie znasz, nie wprowadzaj ludzi w błąd !!

 

Dla wersji energooszczędnych AMD X4 wynosi to 65W, dla większości modeli X4 wynosi 95W, natomiast dla procesorów o wysokich częstotliwościach jest to 125W...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Jak się nie znasz, nie wprowadzaj ludzi w błąd !!

 

Dla wersji energooszczędnych AMD X4 wynosi to 65W, dla większości modeli X4 wynosi 95W, natomiast dla procesorów o wysokich częstotliwościach jest to 125W...

 

Sebak, 65W na procesor czy na jajko ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rufik ja się będę trzymał tego zestawu:

 

Karta graficzna Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E)

Procesor Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX element zawiera: wentylator procesora

Napędy optyczne Pioneer DVD+/-RW DVR-215D BOX black (Serial ATA)

Monitor LCD 22" Asus VW222S czarny

Płyta główna Microstar P45 NEO3-FR element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066MHz SLI Ready EPP CL5

Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint F1 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

Obudowa CoolerMaster Elite 331 RC-331-KKN1-GP

Zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU (550W)

 

Za 2500zł chyba nic lepszego nie dostaniesz. Chyba, że trochę odpuścisz z monitorem 22 cale (taki jak ja podałem) i zamienisz na 19 cali, i dołożysz kasę na grafe Radeon 4870. I można by jeszcze pomyśleć przyszłościowo i zmienić płytę z tej co podałem na inną z obsługą Crossfire i kiedyś dołożysz drugą kartę graficzną 4870. Poszukam dobrej płyty gł. i podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, przyznam że nie rozumiem ludzi, którzy liczą każdy klatkę w grze, kupuję ekstra grafikę i wydajny komputer do grania/multimediów a do tego lipny monitor ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hmm zestaw moze byc, ale odnosnie ramu jak brac pod katem gier to pasowało by CL4 lub 3 :)

co do monitora, tak wogole nie zapytalem z LCD 19" i 22" jakis sa dobre monitory i firmy

moze jakis LG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×