Skocz do zawartości
Gość pzebracki

PC - potrzebna pomoc

Polecane posty

Przyszłości? Przecież już tego roku Intel zamierza już nie produkować Core 2 Duo, a pod nowe procki nowa podstawka, tak więc nie opłaca się kupować płyty pod CF, bo procek nie wyciągnie z nich 7 potów.

 

Ja słyszałem, że te nowe procki od Intela to wcale takie rewolucyjne nie będą...a po drugie na początku na pewno tanie nie będą i na pewno przez jakiś czas C2D będą górować na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie rozumiem jak można pieprzyć o przyszłości wciskając komuś najnowsze procesory.. czy historia nic nikogo nie nauczyła?

Ten zestaw za rok będzie już lekko przestarzały, a za dwa lata trzeba będzie zacząć zbierać na wymianę przynajmniej 2-3 komponentów.. więc o jakiej przyszłości my tu gadamy? : )

 

Kupuje się nie najnowszy i najlepszy sprzęt, tylko sprzęt "n-1", taki spoko cenowo... żeby mieć ceny logiczne: nie po to, by odrobić straty przy produkcji pierwszych iluś tam tysięcy egzemplarzy, tylko takie normalne ceny...

 

Tak jak parę miesięcy temu wyśmiewałem ludzi na PCLabie, jak radzili kupować Geforce 8600.. debile, heh.. ja wtedy radziłem starego Radka 1950, ew. poczekam na nowe Radki, bo czuć było, że lada chwila wyjdzie coś dobrego i niedrogiego.. teraz za tę cenę ma się wypas 4850/4870, który jest w sensownej cenie.. a nie szit 8600..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to jest w przypadku zakupu nowego komputera. Trzeba się liczyć z tym, że każdy komputer za ten rok czy dwa będzie już leciwy. Więc nie ma co tu gadać tylko kupować to co w danej chwili jest dobre, a nie czekać to co będzie za jakiś czas. Bo za jakiś czas znów przyjdzie coś nowego i znów to co kupiliśmy będzie badziewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prędzej NEC i iiyama wink.gif

 

O ile Iiyama w monitorach CRT była jedną z najlepszych firm, jak nie najlepszą, to w przypadku LCD tak rewelacyjnie nie jest.

 

AMD ma wydać Phenoma X4 45W, tak więc E znowu mniej

 

Tylko, że ma być to dopiero w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sebak tak rewelacyjna nie, ale jest dobra

 

I po co komu Phenom X4? luuucieee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do użytku domowego nie wiem, ale na serwerach Phenom X4 sprawdza się super.

 

Ja jak już wspomniałem, brał bym X2(bo 4 rdzeni i tak nikt obecnie nie wykorzysta w domu) 4850E, do tego płytkę na chipsecie 780, 790. Płyta + procesor zmieści się w cenie poniżej 450 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×