Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Systemy CRM

Polecane posty

Witam,

 

Jakie macie doświadczenia z CRM? Co polecacie, może ktoś z Was wdrażał już jakieś?

 

Z darmowych wiem o Sugar CRM z płatnych polecają Microsoft Dynamics CRM 4.0.

 

Zakładając, że mam budżet X zł (Sugar jest free ale wiadomo, że trzeba wdrożyć, dostosować i przeszkolić) w co warto pójść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki system powinien być dostosowany do firmy. Jak jest coś tworzone dla wszystkich nie znaczy, że będzie dobre dla konkretnej firmy. Wiadomo tanio to nie wychodzi ale zwykle dużo łatwiej wprowadzać zmiany/funkcje potrzebne i dostosować to do konkretnych potrzeb zamiast kombinować z opcjami i szkoleniem ludzi do obsługi nie dokładnie takiej jaką byś chciał aby to miało. Tak naprawdę jeśli jest potrzebny taki system to raczej firmę na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

www.crmvision.pl - dłubałem im to i owo - możesz im wysłać "zapytanie o cenę" hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki system powinien być dostosowany do firmy. Jak jest coś tworzone dla wszystkich nie znaczy, że będzie dobre dla konkretnej firmy. Wiadomo tanio to nie wychodzi ale zwykle dużo łatwiej wprowadzać zmiany/funkcje potrzebne i dostosować to do konkretnych potrzeb zamiast kombinować z opcjami i szkoleniem ludzi do obsługi nie dokładnie takiej jaką byś chciał aby to miało. Tak naprawdę jeśli jest potrzebny taki system to raczej firmę na to stać.
E? Przecież wdrażanie systemów CRM/EPR na takim właśnie dostosowywaniu polega... Praktycznie nikt nie tworzy systemów CRM/EPR od podstaw, bo to się mija z celem... Większość dużych przedsiębiorstw leci na SAP/Oracle, a mniejsze na Dynamics'ie.

 

We wdrożeniach Dynamics'a specjalizuje się 7milowy (z grupy BCC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszystko wygląda prościej i fajniej jeśli już jest zrobione. Dlatego popularne jest używanie już istniejącego produktu. Jak dla mnie to można zrobić swoje tak jak mi pasuje i będzie lepsze bo dokładnie takie jak chcę. Nie jesteś wtedy zależny od kogoś innego. Ale to zależy od podejścia i potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem napisania czegoś w stylu CRM i mam też dylemat - czy rozwijać ciekawy SugarCRM, rozwijać inny darmowy czy napisać własny. Dla mnie wadą darmowych CRMów jest to że są na GPLu lub innych opensourcach, co oznacza że moją pracę (nowe moduły czy modyfikacje) muszę udostępnić innym. Nie można na tych zasadach utworzyć systemu jaki bedziesz chciał rozwijać przez wiele lat.

Niedługo na Allegro bedzie mozna zobaczyć aukcje: SUEPR HIPER System ERP za 10 zł.

 

BOSS jesli wiążesz z Systemami CRM poważniejszą przyszłość to najlepiej będzie stworzyć własny system. Koszty się mam nadzieję szybko zwrócą i pożniejsza modyfikacja systemu do potrzeb klienta jest łatwiejsza niż w systemach innych firm.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co oznacza że moją pracę (nowe moduły czy modyfikacje) muszę udostępnić innym.

 

GPL nie nakazuje ci udostępniać twoich modyfikacji, tylko wymaga abyś w przypadku zrobienia tego udostępnił je na GPL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GPL nie nakazuje ci udostępniać twoich modyfikacji, tylko wymaga abyś w przypadku zrobienia tego udostępnił je na GPL.

Jeśłi modyfikacje jednak będą dostępne na GPL to również nie ma mowy o "ochronie wartości intelektualnej". Ktoś kto ode mnie kupi zmodyfikowany np system CRM będzie mógł go dalej rozdać, sprzedać lub zmodyfikować. Uniemożliwia to poważne podejscie do interesu.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS jesli wiążesz z Systemami CRM poważniejszą przyszłość to najlepiej będzie stworzyć własny system. Koszty się mam nadzieję szybko zwrócą i pożniejsza modyfikacja systemu do potrzeb klienta jest łatwiejsza niż w systemach innych firm.

Trzeba się na tym znać.

 

Firm tworzących CRM na zamówienia też jak na lekarstwo, a jak już jakieś są to ceny > 200k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mniejsza firma, do 100 pracowników.

 

Ile kosztują +- wdrożenia na tym systemie?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia... Strzelam, że w granicach 50-100k. Przedzwoń do nich, to będziesz wiedział :(

 

gdybyś zebrał grupę dobrych programistów, którzy chcieliby wejść w taki biznes to termin kilku miesięcy jest zupełnie realny :)
A i cena podobna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z osobistym bolem serca, ale powoli przenosze sie na Dynamicsa. Poki co moge powiedziec naprawde zaskakujaco sporo dobrego. Szczegolnie w polaczeniu z Office 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z osobistym bolem serca, ale powoli przenosze sie na Dynamicsa. Poki co moge powiedziec naprawde zaskakujaco sporo dobrego. Szczegolnie w polaczeniu z Office 2007.
...czemu zaskakująco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od długiego czasu pracuję na SAP i na nic innego bym go nie zamienił :(

Tyle, że nie ja jestem właścicielem bardzo kosztownej licencji oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przenosisz się z ... ?

 

Dotad wystarczal mi Outlook/Evolution i zarzadzanie zadaniami. Ale Dynamics to wedle mojej oceny poczatkujacego uzytkownika kawal dobrej roboty. Bol serca tylko w zwiazku z MS w nazwie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam sugarCRM - jest kilka licencji: community (free), professional, enterprise - mozna dostosowac do potrzeb.

 

a pozatym to moze salesforce.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

No i Update. Raczej trochę wyżej niż Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×