Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

AMD czy Intel

Jakiej firmy procesory są Twoim zdaniem lepsze  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • AMD
      21
    • Intel
      19


Polecane posty

Gość Fobi

Ode mnie dodam, ze chociaz lubie firme AMD to niechcialbym aby moj serwis byl hostowany na tej platformie.

Jednak platforma intela deklasuje AMD pod kazdym wzgledem (oprocz finansowych).

Czekam na wasze opinie.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
platforma intela deklasuje AMD pod kazdym wzgledem (oprocz finansowych).

No nie powiedziałbym... AMD Athlon 64, pierwszy 64 bitowy procek na platformy stacjonarne, poki co deklasuje pentiumy! A procesory serwerowe z serii Opteron rowniez sa przed pentiumami w benchmarkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tm! Ma racje, AMD w niczym nie ustepuje jakoscia, a nawet czesto je deklasuje zwlaszcza w nowych procesorach.

 

W moich doswiadczeniach jednak spotkalem sie z tym ze "konsument" szeroko pojety ktory pobieznie zna rynek IT, automatycznie kojarzy Intel z jakoscia. Z tegoz powodu dla szerokiego rynku oferujemy uslugi oparte na technologiach intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Moze rzeczywiscie nowe AMD sa szybsze ale to nie to. Taki przyklad: wystarczy popatrzec na temperatury pracy. Intel jest kilka lat przed AMD (ja by chcieli to jutro na polkach pojawily by sie procesory 10GHz). Jesli jestem w bledzie to prosze mie wytlumaczyc.

Co do athlona 64 to co mi po taki procesorze, jak nie ma aplikacji wykorzystujacych to. Opetron lepszy od Xeon-a ? hmm ciekawe.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh zalezy do czego. Z tego co wiem AMD-eki nie nadaja sie do programów CADowskich i do tworzenia grafiki na wyzszym poziomie, natomiast pod serwery etc sprawuja sie calkiem nie zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze 2 rzeczy - srx Fobi za edita, ale uznalem, ze ankieta to dobra forma sprawdzenia. Aha i srx ze przenioslem topic, ale to chyba wlasciwsze miejsce...

 

A co do Frogottena...

AMD w niczym nie ustepuje Intelowi. A momentami go przewyższa. Znaczy do tej pory to wyglada to na gadke profanów, wiec poczekam na opinie osob bardziej znajacych sie na rzeczy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie ma rózniecy między AMD a Intelem.. I to i to procesor.. Choć czasu kiedy AMD były jakby okrojonymi wersjami Intela już mineły. Platforma AMD ma taką samą wydajność (a w niekótych zastosowaniach wyższą) jak Intel. I ja bym popierał AMD (choć np. sam mam P4 2,4 Ghz :) )...

 

//Poprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby różnicy w cenie serwera nie było wziąłbym intela, jeśli byłaby na korzyść amd, wziąłbym amd'ka.

Sam mam amd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, że oba producęty robią dobre procki i zależy od tego co chcemy robić na komputerze. Jeżeli chodzi o gry to zdecydowanie leprzym rozwiązaniem będzie AMD, natomiast Intel bardzo dobrze się nadaje do aplikacji biurowych (powiedziałbym jest stablniejszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

x64 wygląda znacznie rozsądniej niż IA64, dlatego niezależnie ilubitowy procesor kupujesz sugeruję popierać AMD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fobi ..ale teraz juz nie ma tej walki na gigaherce.. wiec nawet te 10Ghz mogloby przegrac z 4Ghz drugiej firmy... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak platforma intela deklasuje AMD pod kazdym wzgledem

 

Eee, to jest tekst sponsorowany? A tak serio: rozwiązania AMD są o wiele bardziej "inteligentne", Intel musi to nadrabiać megahercami, co nie zmienia faktu, że Athlony 64 i Opterony bez problemu wygrywają z zabawkami Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Amd wygrywa chyba tylko niska cena :)

Nadaje sie napewno bardziej do komputerow sluzacych do grania.

Ale na platformy serverowy raczej lepszy jets intel z produktami xeon i pentium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj np. dwurdzeniuwe procesory obu producentów. Twory AMD są zdecydowanie górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amd wygrywa chyba tylko niska cena

 

Stereotyp dla ludzi, którzy nie używali AMD. Dla nich liczą się cyferki i marketing. Kup sobie AMD i za tą samą cenę Intela i porównaj wydajność. Intel nie ma szans, już pomijając fakt, że bierze prądu jak pralka z suszarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp dla ludzi, którzy nie używali AMD. Dla nich liczą się cyferki i marketing. Kup sobie AMD i za tą samą cenę Intela i porównaj wydajność. Intel nie ma szans, już pomijając fakt, że bierze prądu jak pralka z suszarką.

 

Wydajność wydajnością, porównaj sobie architekturę. Jak po raz pierwszy czytałem opis wchodzącego na rynek Athlona, to w porównaniu z nim Pentium to była zabawka, takie trochę ulepszone 486... I chyba do dzisiaj idą tą drogą, łaty na przestarzałą architekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydajność wydajnością, porównaj sobie architekturę.

 

Taaa no i co? Jak wolisz to kup sobie wolniejszy procesor z lepszą architekturą :] Ja jakoś kupuję CPU dla wydajności, a nie da szpanu architekturowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ode mnie dodam, ze chociaz lubie firme AMD to niechcialbym aby moj serwis byl hostowany na tej platformie.  

Jednak platforma intela deklasuje AMD pod kazdym wzgledem (oprocz finansowych).

To znaczy pod jakimi konkretnie względami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa no i co? Jak wolisz to kup sobie wolniejszy procesor z lepszą architekturą :] Ja jakoś kupuję CPU dla wydajności, a nie da szpanu architekturowego.

Cóż, no offence, ale każdy myśli w takich kategoriach, do jakich jego umysł jest przystosowany. Mnie nie o szpan chodziło, a o popieranie tego co mądre i przyszłościowe.

 

A z wydajnością oraz współczynnikiem moc/wydajność i tak jest lepiej u AMD (przecież gdyby mieli stracić na bardziej zaawansowanej architekturze, to by się w nią nie pakowali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp dla ludzi, którzy nie używali AMD. Dla nich liczą się cyferki i marketing. Kup sobie AMD i za tą samą cenę Intela i porównaj wydajność. Intel nie ma szans, już pomijając fakt, że bierze prądu jak pralka z suszarką.

 

Wydajność wydajnością, porównaj sobie architekturę. Jak po raz pierwszy czytałem opis wchodzącego na rynek Athlona, to w porównaniu z nim Pentium to była zabawka, takie trochę ulepszone 486... I chyba do dzisiaj idą tą drogą, łaty na przestarzałą architekturę.

 

Architektura ? bardzo ciekawe bo całkiem niedawno publikowano całkiem sporą ilość artykułów, miedzy innymi o tym, że Intel w obecnej chwili jedyne co może rozwijać w swoich procesorach to zwiększać taktowanie zegara i rozmiar pamięci cache, ponieważ architektura jest tak stara (słabe rozwinięcie serii pentium II / III). Nie wiele lepiej jest z AMD. W pewnym sensie obie firmy dochodzą do takiego etapu rozwoju obecnych produktów, iż prawdopodobnie będą zmuszone całkowicie zmodyfikować swoje produkty, po prostu zacząć od „zera”.

 

Prawdę mówiąc to już niedługo, będziemy się masowo przesiadać na procesory 64 bitowe, (prawdopodobnie juz dwu rdzeniowe) to już nie tak odległa przyszłość jakby się mogło wydawać, na tej platformie Intel nie zaprezentował jeszcze nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×