Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

AMD czy Intel

Jakiej firmy procesory są Twoim zdaniem lepsze  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • AMD
      21
    • Intel
      19


Polecane posty

wg mnie:

 

AMD - lepszy do uzytku domowego

INTELE - lepszy na serwery

Ale _dlaczego_?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i moja ocena jest bledna, ale mialem przyjemnosc korzystac z maszyn pracujacych zarowno na AMD'kach jak i INTELach (serv), a w domu mam AMDka, i nie wiedzieć czemu, intele zapadly mi w pamiec jako te lepsze do zastosowań serwerowych :-) Może lepiej wywalcie mojego posta bo to była sucha opinia z moich przejść w przeszłości :-) hehe. Pozdrawiam.

 

Wysłany Sob Sty 14, 2006 12:00 am:

 

ps. a moze tak chwale INTELE bo sam aktualnie mam serwer z intelem hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz serwera z AMD (ja zresztą też - opieram się na testach), więc porównujesz coś do nicości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wciąż bezpodstawna spekulacja, a nie argument. Nie ma czegoś takiego jak awaryjny procesor. Jeśli jest walnięty, to definitywnie od początku (a takie nie wchodzą do sprzedaży), a jeśli walnie podczas pracy to tylko z winy użytkownika (brak chłodzienia, overclocking, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakoś żadziej słychac o padających Intelach niż AMD. Dziwne? Ale przecież to zawsze wina userów?

 

A to ukruszy się jądro (w nowych to sie juz chyba nie dzieje), spali się, dostanie "wieszaczki" (ciągle sie wiesza) itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ukruszy się jądro
"Się" ukruszy? Może nie stawiaj komputera na pralce skoro przy pracy "ukrusza się" jądro?

 

spali się

 

Spali się przy prawidłowym chłodzeniu? Niesamowite...

 

"wieszaczki" (ciągle sie wiesza)
Jak wyżej...

 

Ale przecież to zawsze wina userów?

 

Jasne, bo głosy dochodzą od domorosłych hakierów, którzy na siłę przekręcają FSB albo wywalają wiatraki "bo tak ciszej" albo stawiają całość w zasyfionym rogu pokoju bez wentylacji? A P4 nikt nie będzie podkręcał, bo się do tego zwyczajnie nie nadaje.

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że tylko potwierdzasz to, czemu usiłujesz zaprzeczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zobaczyłem jeszcze ani jednego sensownego argumentu za Intelami...

A za AMD widziales? Bo narazie tutaj chyba zaden sensowny argument (dot. wydajnosci == pomijam cene) nie padl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro większa wydajność przy niższej cenie i temperaturze nie jest dla Ciebie arguentem, to ja już nie komentuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tą wydajnością jest to mocno naciągnięty argument...

 

Zauważyłem, że AMD lubi porównywać swoje procki z Intami jak wypuści coś nowego, nie czekając na reakcje konkurencji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

np. kiedyś porownywanie amd64 z intelem 32-bitowym, w kilku aplikacjach LOL. W reszcie przeciez było wolniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat działam na Intelach celkach m, w PC, w laptopie i nigdy nie miałem problemów, ale wybieram celka

 

PS. zawsze wierny celleronowi

 

Wysłany 14/1/2006, 15:03:

 

A i jesszcze, pokochalem je jak dostałem komputer firmy DELL i też z niej nigdy nie zrezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. zawsze wierny celleronowi

 

Któremu? :) Kastratowi czy nowemu, który może jeszcze jakoś konkurować z innymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi pokazac jakis procek AMD, w cenie mniej wiecej P4 HT, zeby dzialal tak jak HT w Intelu (czyli dwa wirtualne procesory)?

Albo Opterona w cenie Xeona 2.8HT?

 

edit. btw. w ankiecie powinno byc stwierdzenie, o jaki zakres zastosowan chodzi (serwery vs. biurka)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozecie mi pokazac jakis procek AMD, w cenie mniej wiecej P4 HT, zeby dzialal tak jak HT w Intelu (czyli dwa wirtualne procesory)?

AMD nie oszukuje uzytkowników HT. Prezentuje dwurdzeniowe procesory (dwie fizyczne, niezależne jednostki w jednym "opakowaniu")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jacek intel też ma prawdziwe dwurdzeniowe procesory w ofercie... Ale fakt faktem HT nie jest żadną rewelacją, nie wiem czym ludzie się w tym podniecają tak.

 

@p - co do wydajności, to porównaj sobie np. takiego intela 2ghz (np. pentium IV), z athlonem taktowanym tym samym zegarem (nawet zwykłego Athlona XP czyli w tym przypadku 2400+), w testach napewno ten drugi będzie bił tego pierwszego. Argumenty za amd zobaczysz w benchmarkach ;]

Oczywiście w przypadku innych procesorów z tego samego segmentu jest podobnie.

 

@srok@ - głównym powodem padania procesorów jest kiepskie chłodzenie, a także zabawy w O/C oraz zasilaczenie maszyny przy pomocy produktów firm takich jak Codegen, Tracer/Megabajt itp. (czyli produktów "zasilacz-podobnych"). Uszkodzenia mechaniczne np. ukruszenie jądra mogą powstać tylko z winy użytkownika...

Czestsze te "padanie" i wieszanie się komputerów na amd może być spowodowane tylko tym że są one często stosowane w niskobudżetowych konstrukcjach, gdzie trafiają najgorsze podzespoły jakie mogą być (np. płyty Elitegroup) i one są głównymi winowajcami a nie procesor!

 

@adx - jakbyś się przynajmiej trochę orientował to wiedziałbyś że 486 oraz pentium IV i athlon to ta sama rodzina procesorów x86! Więc nie gadaj że pentium to w porównaniu z athlonem zabawka która jest trochę zmodyfikowany x86 bo ahtlon jest nim również! Jakby nie pewna umowa którą intel został zmuszony do podpisania z amd przez IBMa i próba ominięcia jej warunków to by zapewne procesory intela miałyby nadal w nazwie cyfry 8 i 6. A amd by nadal produkowała tylko trochę zmodyfikowane kopie konstrukcji intelowskich.

 

x64 co to wogóle jest za architektura że tak się zapytam?

Dla uściślenia IA-64 to jest 64 bitowa architektura opracowana przez Intela, a AMD64 (pierwotnie zwana X86-64) przez Advanced Micro Devices.

 

@shive - jeśli procesor ma lepszą architekture to przy takim samym taktowaniu jest o wiele wydajnieszy a nie odwrotnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejsza awaryjność?

Nie widziałem jeszcze procesora, z którym byłyby jakiekolwiek problemy nie wynikające z winy użytkownika (tzn. z zastosowania złego chłodzenia, overlockingu (a w szczególności przesadnego podniesienia napięcia), fizycznego uszkodzenia przy zakładaniu radiatora itd.). Powtarzasz tylko mity produkowane przez overlockerów od 7 boleści, którym wstyd było się przyznać, że sami swoje CPU zepsuli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tak się kiedyś CPU amd ujarał ale to było z winy zasilacza ;)

Kupiłem nowego athlona, wymieniłem zasilacz i do amd urazy nie mam za to ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie czaje was macie takie problemy, że mnie głowa boli.

Krytykujecie to czy owo bo ktoś wam powiedział czy też sami żeście zawalili sprawę.

Kupcie se oba procesory na konkretnych płytach i potestujcie.

Sam słyszałem jak jeden facet krytykuje AMD bo miał Durona 1 Ghz

i przesiadł się na Intela P4 2.66 GHz i twierdzi, że nie ma porównania

co do pracy i nie chce więcej słyszeć o firmie AMD.

No i teraz sobie pomyślcie jak on to rozumuje.

Ja jestem o jeden punkt ze stu więcej za AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×