Skocz do zawartości
soon

Niewielki reseller

Polecane posty

Witam,

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie jedna myśl...

 

Mianowicie, potrzebuję parę niewielkich kont na swoje zaplecza, nie zajmuje to dużo miejsca, ani nie zużywa transferu. Pomyślałem więc: czemu by nie kupić resellera, 1/3 wykorzystać, a 2/3 sprzedać po kosztach i mieć darmowy hosting.

 

I tutaj czekam na waszą opinię. Czy jest sens coś takiego w ogóle robić. Nie chcę na tym zarabiać, chcę mieć tylko taniej. Odsprzedawałbym sharedy 1/10 za 3-4zł miesięcznie.

 

Jeżeli uważacie, że pomysł ma sens, proszę o przedstawienie ofert. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy? A myślisz ze żadnej odpowiedzialności nie będziesz ponosił? Musisz świadczyć jakąś pomoc, czyli także pośredniczyć... będziesz miał na to czas, żeby pisać do supportu z każdą pierdołą klienta? Coś padnie, to Ty będziesz świecił oczami przed klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy to już było przerabiane...

Nie wystarczy tylko sprzedać, bierzesz za to odpowiedzialność na pełny czas obowiązywania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę.

 

Tak pisałbym do supportu. Zastanawiam się na usługami BOSSa i jego www.hostnine.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego? Z tego, co wiem on ma to tylko w stopce, a nie jest właścicielem H9. :)

IMO Lepiej wyjdziesz na kupnie VPSa w www.cheapvps.co.uk + DA za około 45 PLN/m-c. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile potrafi administrować serwerem, koszt zdalnego administratora to nie jest 100 zł/mc, jak się co niektórym wydaje. W takim razie koszta urosły by mu diametralnie, więc dla niego Reseller jest o wiele lepszym wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrafi, to się nauczy. :) A zresztą najtrudniejsza i tak byłaby wstępna konfiguracja, a za tą można jednorazowo nawet zapłacić te 5 dych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie potrafi, to się nauczy. :) A zresztą najtrudniejsza i tak byłaby wstępna konfiguracja, a za tą można jednorazowo nawet zapłacić te 5 dych. :)

 

Nie wiesz o czym piszesz :-)). Nawet nie wiesz jak bardzo nie wiesz o czym piszesz :).

Z obsługą systemów Linux/Unix jak i z innymi rzeczami jest tak że im więcej błędów popełnisz tym więcej będziesz wiedział. A skoro on chce tam trzymać klientów to życzę mu powodzenia z nauką :) Nie pisze tego, aby kogoś zniechęcić, ale jak widzę takie pisanie tylko po to żeby pisać to mnie krew zalewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co napisał sproject nie bardzo wchodzi w grę.

 

Jak pisałem wcześniej, chciałbym zrobić to po kosztach i klientom też zaproponować tanie warunki, a vps+da to już dodatkowy wydatek, musiałbym znaleźć kilkunastu, żeby mi się zwróciło. A ja wolę paru i tanio.

 

Nie, nie umiem administrować serwerem i nie będę się uczył na żywych pacjentach. Podchodzę do tematu odpowiedzialnie i poważnie, więc gdyby co, to zatrudniłbym administratora. I nie wiem sproject jakie ty masz o tym pojęcie, ale ja za konfiguracje swojego dedyka w OVH placiłem 300zł (konfiguracja + zabezpieczenia, a dojdzie do tego jeszcze optymalizacja serwera) i nie robił tego dzieciak za "5 dych"

 

malu masz rację.

 

btw. myślałem, że to BOSS jest właścicielem hostnine.com i miałbym "polskiego partnera", no trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pisałem wcześniej, chciałbym zrobić to po kosztach i klientom też zaproponować tanie warunki, a vps+da to już dodatkowy wydatek, musiałbym znaleźć kilkunastu, żeby mi się zwróciło. A ja wolę paru i tanio.

VPS wyjdzie taniej niż reseller (VPS - 45 zł, najtańszy reseller w no-1.pl albo inwestnet.com to koszt 60 złotówek), ale co racja, to racja - potrzebna jest do tego wiedza.

 

ja za konfiguracje swojego dedyka w OVH placiłem 300zł (konfiguracja + zabezpieczenia, a dojdzie do tego jeszcze optymalizacja serwera) i nie robił tego dzieciak za "5 dych"

Pisząc o kwocie wynoszącej kilkadziesiąt PLN miałem na myśli bardzo wstępną konfigurację, która jednak umożliwiłaby zaczęcie odsprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS wyjdzie taniej niż reseller (VPS - 45 zł, najtańszy reseller w no-1.pl albo inwestnet.com to koszt 60 złotówek), ale co racja, to racja - potrzebna jest do tego wiedza.

 

 

Pisząc o kwocie wynoszącej kilkadziesiąt PLN miałem na myśli bardzo wstępną konfigurację, która jednak umożliwiłaby zaczęcie odsprzedaży.

 

Owszem taniej VPS, ale dolicz administrację, panel i konfiguracje to i tak wychodzi więcej, przynajmniej wkładu na początku. A ja nie wiem czy interes się będzie kręcił i czy jest sens kasę wydawać. W resellerze mam już panel, zainstalowane itp.

 

Co do "wstępnej konfiguracji umożliwiającej odsprzedaż". Tyle tu piszecie o firmach krzakach... Jak już coś mam robić to porządnie, nie chcę potem świecić oczami przed klientami i mówić, że to nie moja wina, że ktoś im usunął konta. Zależy mi na bezpieczeństwie i na solidnym świadczeniu usług.

 

 

-----

 

Posiadam takiego VPSa: http://www.hosteurope.de/produkt/Virtual-Server-Linux-XXL

Dałby radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę.

 

Tak pisałbym do supportu. Zastanawiam się na usługami BOSSa i jego www.hostnine.com

 

Takie samo jak Jego jest hostnine może też być Twoje;p zapisz się do programu i będzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×