Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
CreedOne

SquirrelMail i logowanie po Aliasie

Polecane posty

Witam,

 

mam postawionego na serwerze SquirrelMaila. Serwer obsługuje kilka domen. Potrzebuje skonfigurować SquirrelMaila tak, aby użytkownik mógł się logować po loginie, np. user@domena.pl do swojej skrzynki pocztowej na serwerze. Pocztę na serwerze obsługuje Postfix i na daną chwile użytkownicy mogą pobierać i wysyłać pocztę przez klienta pocztowego, a chciałem dać im również możliwość dostępu przez webmaila. Podejrzewam że trzeba doinstalować plugin do SquirrelMaila i podejrzewam że jest to Login: Aliases, lecz nie wiem jak go skonfigurować aby działał prawidłowo.

 

Jeżeli ktoś by zechciał się podzielić tą wiedzą to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

CreedOne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego pluginu nigdy nie testowałem, ale jakbyś miał konta zrobione jako virtualki (np. na MySQL'u) to właśnie tak to by działało jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego pluginu nigdy nie testowałem, ale jakbyś miał konta zrobione jako virtualki (np. na MySQL'u) to właśnie tak to by działało jak chcesz.

 

Czy masz na myśli zastosowanie - domeny wirtualne bez kont systemowych, gdzie wszystkie maile będą zlokalizowane w lokalnym magazynie?

 

Zależy mi też na tym, aby dać możliwość użytkownikom zmiany hasła do maila, bez dostępu do shella. Można do tego użyć panel np. Vhcs lub DA itp., lecz nie mam jeszcze zainstalowanego takiego panelu. Wiem, że jest plugin do SquirrelMaila za pomocą którego można zmienić hasło skrzynki po zalogowaniu się do webmail. Na daną chwile nie daję dostępu użytkownikom do webmaila, ponieważ pewnie będą chcieli z niego skorzystać jak się tylko zalogują, a wysyłając maila wyślą go z domeny głównej serwera, a nie z tej do której jest przydzielona ich poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, domeny wirtualne bez kont systemowych. Tworząc system mailowy oparty na MySQL'u możesz bez problemu napisać skrypt w PHP gdzie userzy via WWW sami będą mogli zmieniać sobie hasła do skrzynek. Nawet gdzieś taki skrypt posiadam, musiałbym poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×