Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Buldog

Internet na wioskę

Polecane posty

Dużo kasy na światłowody. A najprostszy internet no już niech będzie na 3 osoby po 1mb/s. Z jakiej firmy, co jak, ile.

Play nie będzie mi działał bo jak nie działa Plus, Orange, Era to Play też. Może z Wimax, ale czy oni tutaj mi to zrobią i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest jednak mało opłacalne. Dolnośląskie wsie są nieco inaczej zbudowane niż te w centralnej Polsce czy w Polsce w ogóle. Wsie poniemieckie są bardzo mocno rozwleczone. A gęstość zabudowy jest niewielka. Bywa że wioski z 30- 40 numerami mają po 3-4 kołomęty długości a domy stoją od siebie bardzo daleko i nie przy samej drodze lub w lini. Światłowód raczej bym sobie podarował. W łódzkim żeby połaczyć 30 domów potrzeba 200 metrów kabla. W dolnośląskim nie połączysz nim nawet 2 zabudowań :P

 

No chyba, ze tak ;-). Ocenialem wedlug wzorcow okolicznych swoich wsi, ktore w wiekszosci to tak naprawde przedmiescia GOPu ;-). Dom na domu.

 

 

Jak juz mowilem, bardzo uwazalbym z tym Playem. Poki co ta oferta jest moim zdaniem mocno niedopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tylko radiolinia 5GHz, 10km spokojnie się zestawi. Dalej po wifi (3-5km bez problemu). Inaczej tego nie widzę, no chyba że kilkadziesiąt tysięcy złotych z dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie temat o dialogu, ale zobaczcie nową ich promocje :)

 

http://dialog.pl/dialogdom_promocje_szczegoly.php?obj=3465

http://www.dialnet.pl/promocje_szczegoly.php?objectID=3467

 

 

hmm.. już chyba widzę powody tych praktycznie przez ostatni tydzień codziennych zwiech modemu, albo kilku minutowych padów.. ;f (nie tylko u mnie..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×