Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tyg

Dedyk na oprogramowanie

Polecane posty

Poszukuje serwera dedykowanego, który posłuży do hostowania autorskiego oprogramowania online.

Oprogramowanie nie jest zasobożerne bo chodzi spokojnie na zwykłym reselku i wszystko super.

Użytkowników będzie 'niewielu' - pewnie <100. System nie wykonuje skomplikowanych obliczeń.

Jedyne czego oczekuje od dedyka to niezawodności i dobrego wsparcia technicznego gdyż dane będą ważne i klienci oczekują pełnego dostępu.

Ważną kwestią jest również bezpieczeństwo danych - czy można uzyskać gwarancję bezpieczeństwa danych od takiej firmy? Również do późniejszych celów związanych z GIODO.

 

Ciekawą ofertą wydaje mi się:

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/kimsufi08xxl.xml

 

Czy uważacie, że warto? Jeśli macie jakieś lepsze propozycje to z przyjemnością wysłucham. Koszt jaki mnie interesuje to do 200zł-300zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważną kwestią jest również bezpieczeństwo danych - czy można uzyskać gwarancję bezpieczeństwa danych od takiej firmy? Również do późniejszych celów związanych z GIODO.
Jeżeli dane nie znajdują się na sprzęcie w naszym kraju, to GIODO nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dane nie znajdują się na sprzęcie w naszym kraju, to GIODO nic do tego.

 

a jak jest w ovh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawą ofertą wydaje mi się:

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/kimsufi08xxl.xml

 

Czy uważacie, że warto? Jeśli macie jakieś lepsze propozycje to z przyjemnością wysłucham. Koszt jaki mnie interesuje to do 200zł-300zł netto.

 

Pod względem cena/parametry oferta OVH jest nie do przebicia. Niestety firma jest nieprzewidywalna, wystarczy, że Twoje oprogramowanie załapie się pod jeden z ich fikuśnych filtrów i w mgnieniu oka uziemią Ci serwer. A odkręcić ich pomyłki jest naprawdę trudno.

 

Jeżeli Twój serwis ma niewygórowane wymagania to VPS w HostEurope może być dobrym wyborem. Dobre słowa słyszałem o ProVPS (mają maszyny w Polsce). Powinieneś też być zadowolony z dedyka w Hetzner.de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod względem cena/parametry oferta OVH jest nie do przebicia. Niestety firma jest nieprzewidywalna, wystarczy, że Twoje oprogramowanie załapie się pod jeden z ich fikuśnych filtrów i w mgnieniu oka uziemią Ci serwer. A odkręcić ich pomyłki jest naprawdę trudno.

Z tego co czytałem tu na forum to tylko za p2p i temu podobne leciały serwery. Nie mam takich planów więc chyba powinienem być spokojny? :) Czy o jeszcze jakiś ciekawych 'filtrach' powinienem wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko p2p, mojemu znajomemu wyłączyli serwer hostingowy, ponieważ była na nim jedna strona która łamała ich "regulamin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko p2p, mojemu znajomemu wyłączyli serwer hostingowy, ponieważ była na nim jedna strona która łamała ich "regulamin".

 

a można prosić o więcej szczegółów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to osoba z WHT, więc jeśli będzie miała ochotę opowie o swoim problemie. Ja nie mogę udzielać więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem tu na forum to tylko za p2p i temu podobne leciały serwery. Nie mam takich planów więc chyba powinienem być spokojny? :P Czy o jeszcze jakiś ciekawych 'filtrach' powinienem wiedzieć?

 

Poczytaj ichnie forum. Jeden z ich klientów opisywał sytuację, w której jego serwer został zablokowany za rzekome skanowanie portów. Jak się okazało, jego oprogramowanie pobierało z serwerów gry informacje o statusie (ilość graczy, itp.). Filtr wyłapał, że dany serwer łączy się z różnymi adresami na jakimś dziwnym porcie i to wystarczyło.

 

OVH działa na zasadzie: najpierw ostrzegawczy strzał między oczy, a potem zadajemy pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

#2 powód, dla którego moja przygoda z dedykami znacznie się z Leaseweb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×