Skocz do zawartości
piotrostr

[wirtualny] Hosting pod forum vbulletin

Polecane posty

Witam.

Poszukuję hostingu pod forum vbulletin, średnio 50- 100 userów online, adres:lastinn.info

Co mi potrzeba to mysql, php5 i możliwość delegacji subdomen na inne serwery :)

iq.pl podziękował za współpracę ze względu na obciążenia, dedyk to za drogie utrzymanie jak na takie forum.

Znacie coś ciekawego? Najlepiej jakby jacyś właściciele wypowiedzieli się czy są w stanie mnie przyjąć pod swoje skrzydła :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może group5.pl (żart - musiałem to napisać)? :)

 

A na maszynę tupu VPS/RPS cię stać? Jeśli tak, to bierz ją. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
group5.pl

Nie jestem na czasie :)

 

Utrzymywanie tego na vps/dedyku zupełnie się nie opłaca - przy tej tematyce forum samo na siebie nie zarabia niestety.

mam kimsufi więc to nie jest jakiś wielki wydatek jeśli chodzi o maszyny, poprostu nie chce mi się tyle płacić za utrzymanie czegoś co nie zarabia :) Ale sentyment mam, pierwsze coś co założyłem w sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już iq.pl Ci podziękowało to zacznij się interesować hostingiem VPS bo będąc dalej na shared hostingu najdalej za parę dni znowu napiszesz podobny temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To forum nie jest takie duże - powinno latać ok. Pewnie jakiś mod zamula. Chociaż vbseo też nie jest zbyt lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może shoutbox? Ale on by leciał w transfer, a nie w obciążenie...

 

//Z drugiej strony 100 osób w tym samym czasie może mocno obciążyć sprzęt, więc pewnie IQ miało racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sproject a właśnie, że w obciążenie również i w znacznym stopniu zwłaszcza w przypadku nieodpowiednio napisanego skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, shoutbox w transfer leci, pytałem w iq co mogę wywalić żeby sobie śmigało dalej, odpowiedzieli że przy takie ilosci userów i odwiedzin nic więcej się nie da zrobić :|

To forum nie jest takie duże - powinno latać ok

Czyli mogę zapukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100% któryś mod - 4 razy większe forum vb z około 90-140 online u nas dawało radę.

 

@piotrostr

Jak chcesz przenosić to ci możemy podać obciążenie podczas testu. Ale tak jak pisałem któryś mod to powoduje. IQ tak sobie nie wyrzuca ludzi więc na 90% będziesz musiał się któregoś pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc RACZEJ to nie jego wina...

 

Poproś ich o informację, który skrypt/proces tak obciąża serwer, wtedy będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niedokłądnie wytłumaczyłem.

Iq.pl wypowiedziało mi umowę 3 miesiące temu :P Prosiłem ich przedtem żeby podali co obciąża i wtedy to wywalę, odpisali że to nie wina skryptu, tylko po prostu tyle ludzi odwiedza forum, ze trzeba zmienić dostawcę :D

Wtedy przeniosłem na dedyka, trzymam tam już 3 miesiąc (kimsufi, ovh) ale po prostu nie opłaca się wydawać tych pieniędzy (maszyna, admin) dla takiego boardu i wolałbym wykupić sobie shared dla forum i dlatego prosiłem o info.

Prohost, zapewne zgłoszę się na testy w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie wyglądało w prohost.pl, a jeśli będzie identycznie co w iq.pl, to zapewne Prohost poda ci prawdziwa przyczynę... Z drugiej strony jeśli rzeczywiście jest nią liczba userów, to może pomyśl o sponsoringu - jakieś reklamy w stopce, w zamian za które ktoś może by zechciał hostować twoją stronę. W najgorszym wypadku kilka banerów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy przeniosłem na dedyka, trzymam tam już 3 miesiąc (kimsufi, ovh) ale po prostu nie opłaca się wydawać tych pieniędzy (maszyna, admin) dla takiego boardu i wolałbym wykupić sobie shared dla forum i dlatego prosiłem o info.

To Twoje forum nawet na tym Kimsufi niezbyt szybko "chodzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×