Skocz do zawartości
scz

Procesory VIA

Polecane posty

Sam procesor pobiera 5W, dolicz jeszcze chipset i pamięć DDR1(która pobiera więcej prądu niż DDR2, a do tego jest droższa). Pomijam już kwestie wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Via podaje, że procesor i płyta główna pobiera około 5W więc dodając ram, straty na zasilaczu to może max. 20W będzie pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Via podaje, że procesor i płyta główna pobiera około 5W więc dodając ram, straty na zasilaczu to może max. 20W będzie pobierać.
Due to their similar design, all the CLE266 boards run at about 16W when idle increasing to up to around 28W under load.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz ładnie na Polski przetłumacz.

Tego się nie spodziewałem :)

Ze względu na podobny design, wszystkie płyty z chipsetem CLE266 (czyli m.in. VIA EPIA MII12000G) zużywają ~16W w czasie spoczynku i ~28W pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p

Tego się nie spodziewałem ;P

 

Robiłem sobie jajca :)

 

 

hmm to co kto by wybrał?

Via C3 czy Intel Atom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm to co kto by wybrał?

Via C3 czy Intel Atom?

Nie wiem, ciężko powiedzieć... Oba zestawy pobierają mniej więcej tyle samo prądu, EPIA ma plus za CF, z kolei Atom będzie pewnie wydajniejszy...

 

Tylko pytanie czy Ty w ogóle będziesz takiej mocy potrzebować? Bo jeżeli to ma być zwykły router to odrazu powiem Ci, że nie... Żeby nie było, że przesadzam, to tu masz load avg. z AMD Geode LX800, który jest kilkukrotnie słabszym procesorem:

1:30AM up 50 days, 21:44, 0 users, load averages: 0.06, 0.08, 0.08

Natomiast wracając do oryginalnego pytania... Dla mnie oba zestawy odpadają ze względu na wentylator na procesorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie oba zestawy odpadają ze względu na wentylator na procesorze tongue.gif

 

Ale zestaw z Atomem nie ma wentylatorka na procesorku... To jest chipset :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zestaw z Atomem nie ma wentylatorka na procesorku... To jest chipset :)
P********* :) W każdym razie i tak odpada ze względu na wentylator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ruter to i taka dobra: http://allegro.pl/item398364394_energooszc...z_zasilacz.html . Na tych 24 megabajtach chyba NND się pomieści (a LMS to już na pewno), plus CF'ka jakaś tania 2-4gb i router jak się patrzy.

Sam mam PII i load nie przekracza 0.5 ze squidem na pokładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ruter to i taka dobra: http://allegro.pl/item398364394_energooszc...z_zasilacz.html . Na tych 24 megabajtach chyba NND się pomieści (a LMS to już na pewno), plus CF'ka jakaś tania 2-4gb i router jak się patrzy.

Sam mam PII i load nie przekracza 0.5 ze squidem na pokładzie.

Ja nie wiem co Ty rozumiesz pod pojęciem 'router', ale dla mnie coś z 1x LAN i bez złącz (mini)PCI odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem o tym - osobiście mam modem USB (a w sumie to miałem - teraz mam Liveboksa, jednak do routera na jakimś distro to mu daleko) od TP, to 1LAN mi starcza... No ale w sumie masz EISA z przejściówką na PCI - podłączasz drugą sieciówkę i już na router się nadaje. A co rozumiem pod pojęciem router? Rozdzielacz internetu dla kilku komputerów w niedużej sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale w sumie masz EISA z przejściówką na PCI - podłączasz drugą sieciówkę i już na router się nadaje.
Fakt, jest... Nie zwróciłem na to uwagi, bo w opisie aukcji nic o tym nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś nam miał po spacerku przesłać testy procesorów VIA

 

jakoś nie dotrzymuje słowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś nam miał po spacerku przesłać testy procesorów VIA
Co prawda to nie byłem ja, ale tutaj masz recenzję VIA EPIA MII12000 (w sumie już wcześniej ten link pośrednio podawałem :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie przypomniałem dlaczego wszystkie płyty VIA EPIA odpadły kiedyś z mojej listy zakupowej...

1x LAN + 1x CardBus to było dla mnie za mało... Z tego tak na prawdę możesz zrobić sobie tylko AP'ka.

 

Nadal proponuję rozejrzeć się za dedykowanymi rozwiązaniami (Alix, Liantec, Soekris).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p

 

1x lan można na PCI dać albo na USB

poza tym modemy które dają to są na USB więc są lepsze nawet modemy które dają do neostrady można odpowiednio zrobić aby działały jako DSL'e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1x lan można na PCI dać albo na USB
A wiesz, że specjalnie przed napisaniem tego posta patrzyłem czy te płyty mają złącze (mini)PCI i jakoś je przeoczyłem? Chyba pora iść spać :D

A netu via USB nie lubię ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×