Skocz do zawartości
bubutm

Laptop do 2500 zł

Polecane posty

Lepiej bierz najnowszą platformę Intela o nazwie ATOM. biggrin.gif

Jeszcze wydajniejsze, a i 3 h chodzą na baterii. wink.gif

 

Nie wiem czy robisz sobie jaja, czy aż tak nie znasz się na rzeczy?

 

Najnowsza platforma atom(co właściwie trudno nazwać platformą), to chipset sprzed 2 lat w technologii 90 nm + nowy procesor 45 nm. O jednostka centralna pobiera 4W(wersja deskoptowa), czy nawet 2,4W (wersja mobilna), to tu i tu montuje się chipset który pobiera kilka razy więcej prądu niż procesor, czy obecnie produkowane chipsety.

 

Do tego z wydajnością atoma, wcale nie jest tak różowo. Jest on tylko trochę szybszy(model 230, 1,6GHz) niż mobilne core ULV 900 Mhz, które montują w ASUSach EEE.

 

Z tego co oglądałem, tylko w dość drogich laptopach montuje się energooszczędne chipsety, ale cena tych przekracza 1000 dolarów za sztukę.

 

 

Z ciekawości mierzyłem domową wersję Atoma, nie obciążony bez dysku pobierał 30W. Dla porównania nieobciążony X2 w wersji energooszczędnej pobierał 45W(cały zestaw, też bez dysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć 1000 dolarów to poniżej 2500 zł ;-))

Jeżeli miałbym wybierać nową platformę atoma a mobline procesory AMD to wyjątkowo wybrałbym AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sebak: myślałem tu o Atomie w laptopach właśnie typu Eee, takim jak MSI Wind U100, który w swojej klasie po prostu wymiata, a trzykomorowa bateria bez problemu utrzymuje tego lapka przez blisko 3 h podczas normalnej biurowej pracy.

 

Poza tym ten notebook kosztuje niecałe 1400 PLN w wersji z Win XP! Nic, tylko brać. :)

 

Skąd wiem? Miałem ten sprzęt na kilkudniowym teście i jestem zachwycony. :) Szkoda, że musiałem go oddać. :)

 

http://msi-polska.pl/index.php?func=prodde...amp;cat2_no=537

 

PS Moja opinia może być trochę spaczona jako zdanie fana Intela i NVidii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mówię o laptopach, one też są oparte na tym samym przestarzałym chipsecie Intel 945, tyle że w wersji mobilnej. Atomów już kilka przerabiałem w swoim życiu i uważam je za ok, ale chipset to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn, są chipsety które są energooszczędne pod Atoma, ale one są z kolei cholernie drogie. Intel nie zrobił nic, co było by w tym samym segmencie cenowym co procesor, dlatego tez montują ekstra energooszczędnego Atoma, wraz z pobierającym mnóstwo prądu chipsetem sprzed kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja już nic nie wiem.. czekać na netbooki z Atomem, czy nie czekać?

Brać EEE 901, Pico, czy dozbierać na MSI Wind? Czy coś innego?

 

Ja np. odłożyłem do okresu przedświątecznego zakup note(net)booka, chcę poczekać na to, co pokażą inni producenci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja już nic nie wiem.. czekać na netbooki z Atomem, czy nie czekać?

Brać EEE 901, Pico, czy dozbierać na MSI Wind? Czy coś innego?

MSI Wind, choćby z tego powodu, że ma przyciski w pełnych wymiarach, a nie dziecinne 15*15 mm, zamiast 17*17, co jednak widać. :)

 

Poza tym MSI Wind U100 jest 5x szybszy od Aristo Pico 640. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną mi najbardziej podoba się Asus EEE 900. Za model 901, w porównaniu do tego się zbyt wiele przepłaca, moim zdaniem Atom nie jest wart tej ceny. MSI z kolei dla mnie jest już za duży, to już 10', a do tego stosunkowo droższy od Asusa. Najbardziej podoba mi się Kohjinsha SC3, ale on z kolei jest z 2,5-3 razy droższy od Asusa EEE 900, ale skubaniec świetny:

 

http://cgi.ebay.com/Kohjinsha-SC3-SC3KP06G...1QQcmdZViewItem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi się MSI bardzo podoba, ale się czasem zastanawiam, czy nie wystarczy mi coś do tysiąca.. bo za 1500-1600 to już mam całego nota.. ale z trzeciej strony, to całego nota to ja do plecaka nie wrzucę i nie pobiegnę na kolejkę "od tak" : )

heh poczekam 2-3 miechy, zobaczymy co jeszcze rynek wypluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do czego Ci taki laptop. Z mobilnych rozwiązań, palmtopów bardzo mi przypadła do gustu nokia N810(posiadam takową). Zmodyfikowany Debian, rozdzielczość 800x480 px 4,13 cala, pełna klawiatura i waga około 200gramów :).

 

Takie coś bez problemu mieści się w kieszeni, nie mówiąc już o plecaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmodyfikowany Debian, rozdzielczość 800x480 px 4,13 cala, pełna klawiatura i waga około 200gramów :).

A taki Wind: oryginalny Windows XP, rozdzielczość 1024x600 px, 10 cali i waga 1.1 kg. No i co teraz lepsze? :) A, jeszcze jedno, jakim zegarem taktowany jest procek twojej Nokii, bo tego MSI 1.6 GHz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeczytałeś mojego posta, czy piszesz tylko by pisać. Napisałem że w zależności od zastosować można pomyśleć o palmtopie, jakim jest nokia N810. Palmtop to nie LAPTOP, tak więc nie widzę sensu porównywania dwóch zupełnie różnych urządzeń.

 

Nokię schowasz do kieszeni i możesz ją mieć wszędzie, podczas gdy laptopa który waży 1,1 kg nie koniecznie. Dużo łatwiej mieć przy sobie zawsze nokię i w przypadku awarii serwera zareagować, niż ciągać ze sobą wszędzie laptopa. Tak więc, wiele zależy od zastosowań.

 

Inna sprawa, to jeśli mam patrzeć tylko na wydajność, to kuję komputer stacjonarny nie laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabranie ze sobą kilogramowego laptopa nie jest żadnym problemem.

A wydajnością żadne z innych mobilnych urządzeń go nie przebije, więc nie wiem po co się dopytujesz "na co ci taki laptop"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisał jeden z naszych nowych użytkowników:

 

"Jak grochem o ścianę".

 

 

Widać, nie rozumiesz różnic pomiędzy palmtopem, a laptopem i dla Ciebie nie ma różnicy czy coś wazy 0,2 kg, czy 1,1 kg.

 

To ja się zastanawiam, dlaczego ludzie wymyślili laptopy, jak można tez nosić ze sobą komputery stacjonarne idąc Twoim tokiem rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ widzę. Mam nadzieję, że zauważasz jednak, że laptop jest znacznie bardziej funkcjonalny od palmtopa, a kosztuje mniej niż twój niedawno nabyty gadżet!

 

To ja się zastanawiam, dlaczego ludzie wymyślili laptopy, jak można tez nosić ze sobą komputery stacjonarne idąc Twoim tokiem rozumowania.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer stacjonarny też jest wygodniejszy i funkcjonalny niż mini laptop. Każde urządzenie ma przecież inne zastosowanie. Poza tym przytoczona prze zemnie Nokia kosztuje poniżej 1k, tak więc jest tańsza od mini laptopa, więc Twój argument jest nietrafiony.

 

Jeszcze raz podkreślam że każde urządzenie ma swoje zastosowanie. I tak samo nikt nie kupi 10 calowego laptopa do normalnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to też się zastanawiam nad czymś takim. Pytanie czekać czy kupić coś teraz w zakresie cenowym 700-1000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak: Bardzo fajna propozycja ta Nokia N810. Obecnie używam typowego palmtopa - MIO P550. Jestem generalnie zadowolony z jakości i funkcji które oferuje ale to nie to. Jak się sprawuje ten tablecik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się całkiem dobrze, duży wyświetlacz jak na Palmtopa pozawala na dobre przeglądanie stron www. Przeglądarka obsługuje w pełni flasha, tak wiec z tym nie ma problemów. Zdalny pulpit też bardzo dobrze na tym działa, czy VNC.

 

W nokii plusem z mojego punktu widzenia w stosunku do pozostałych urządzeń tego typu jest klawiatura, oraz duża rozdzielczość. Jest to oczywiście urządzenie dużo prostsze od normalnego laptopa, ale mam nadzieję że niektórzy ludzie jednak jeszcze widza różnicę pomiędzy palmtopem a laptopem...

 

Polecam poszukanie informacji w internecie o tym urządzeniu. Jest kilka polskich stron, oraz nawet powstało forum poświęcone tej tematyce.

 

http://www.internet-tablet.pl/

http://www.n810.pl/

http://www.imrahil.com/

http://www.maemo.org/

 

Nokia wypada też cenowo dość ciekawie, na tle innych urządzeń tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to o czym wspomniał Sebak to całkiem fajna sprawa. Jeżeli nie znajdę jakiegoś ciekawego "netbooka" to chyba sobie sprawię takie cudeńko :)

Mój obecny plamtop przydaje mi się wyłącznie do układania pasjansa podczas "wysiadywania procelany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×