Skocz do zawartości
Spacedust

OVH zablokowało niewłaściwy serwer !

Polecane posty

Miałem w swoim panelu dwa serwery RPS2 oraz najsłabszego dedyka Kimsufi.

 

Chciałem zrezygnować z RPS2, więc złożyłem wniosek o zamknięcie, a także przesłałem wniosek pocztą.

 

A tu dzisiaj przychodzi mail, że serwer RPS został zawieszony, ale przy okazji dedyk też !

 

Mało tego nie mogę się zalogować do mojego Managera. Mieliście kiedyś z nimi takie problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz sie zalogowac bo? Masz zle haslo? Czy posiadasz wiecej niz jedno konto w OVH?

Jezeli nadal bedziesz miec problemy, popros o zresetowanie hasla.

Nastepnie, jezeli serwerow nie bedzie w Twojej liscie, czympredzej pisz maila na pomoc@ovh.pl oraz utworz 'nowe zdarzenie'.

Przy okazji zeskanuj swoj dowod. Moze sie przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno konto w OVH. Dedyk właśnie wczoraj został przedłużony na kolejny miesiąc. Mam nawet screen z płatnosci.pl oraz maila od OVH, ze płatność dotarła. Oczywiście była ona terminowa. R

 

RPS'a nie opłacałem, bo uważałem, że już nic więcej nie muszę płacić.

 

Maila wysłałem, ale znając życie dopiero jutro rano ktoś na niego odpowie. Masakra :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość:

Nie wysyłaj żadnych wniosków o usunięcie dedyka. Po prostu nie płać za niego, a wyłączą go za ok. tydzień, a za kilka miesięcy sam zniknie z listy serwerów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info. Ze strony OVH do tej pory cisza. Serwer nie działa już 3 godziny :/

Mailowałem do nich dwa razy - raz odpisali po kilku minutach, drugi raz po dwóch dniach!

Chyba będziesz w tej drugiej grupie. :)

 

BTW Zawsze możesz do nich zadzwonić w godzinach 8-18. :P Numer masz podany na stronie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przyszłość:

Nie wysyłaj żadnych wniosków o usunięcie dedyka. Po prostu nie płać za niego, a wyłączą go za ok. tydzień, a za kilka miesięcy sam zniknie z listy serwerów :P

 

dokładnie też tak polecam robić jak się rezygnuje z usług u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz na oles@ovh.net

 

Z Polskim supportem już nie mogę się dogadać. Ostatnio wysłałem im logi serwera że ktoś z ich sieci skanuje mój serwer, OVH PL napisało mi żebym zablokował typa na firewallu. Oles (właściciel OVH) zablokował "napastnika"

 

Więc jak masz jakieś poważniejsze sprawy, pisz bezpośrednio do niego. Jedyna osoba która na pewno Ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Serwer RPS rXXXXX.ovh.net został wyłączony 2008-06-24 także nie zachodzi potrzeba aby wysyłał Pan do nas procedurę zamknięcia tego serwera.

 

Jeśli chodzi o serwer dedykowany ksXXXXXX.kimsufi.com to z Pana serwera dochodziło do aktaków które zagrażały bezpieczeństwu naszej sieci. W związku z tym Pana serwer został zawieszony, w najbliższych dniach dostanie Pan pismo dotyczące zerwania umowy.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Aleksandra Kaczmarek OVH.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak z tego powodu zrywają z Tobą umowe to dostaniesz zwrot całej tej niewykorzystanej kasy za dedyka ?!?!?!?!?

 

a jakie ataki tam miales? typowy DDOS czy gorsze spamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak z tego powodu zrywają z Tobą umowe to dostaniesz zwrot całej tej niewykorzystanej kasy za dedyka ?!?!?!?!?

 

a jakie ataki tam miales? typowy DDOS czy gorsze spamy ?

 

Napewno się przyzna i Ci powie, że skanował sieć jakimiś gównami albo używał serwera jako proxy do zadań specjalnych:D:D OVH napisało wyraźnie iż ataki szły Z JEGO SERWERA a nie NA JEGO SERWER...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh to faktycznie robi sporą różnice :)

 

no ale czy i tak kase mu oddadzą za pozostałe dni?

 

czy za ataki DDOS itp. na nasz serwer OVH moze tez rozwiązać umowe? przeciez przed tym do konca nigdy nie mozna sie obronić, są dobre i coraz skuteczniejsze moduły anty-ddos ale jednak nawet największe strony ulegały takim atakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh to faktycznie robi sporą różnice :)

 

no ale czy i tak kase mu oddadzą za pozostałe dni?

 

czy za ataki DDOS itp. na nasz serwer OVH moze tez rozwiązać umowe? przeciez przed tym do konca nigdy nie mozna sie obronić, są dobre i coraz skuteczniejsze moduły anty-ddos ale jednak nawet największe strony ulegały takim atakom.

 

Według mnie wygląda to tak, że jeżeli ataki szły z jego serwera i działały na szkodę sieci to nie ma co liczyć na pieniądze, a bardziej na jakiś donos (prokuratura etc.). Natomiast jeżeli ataki by szły na twój serwer to myślę, że w regulaminie jest zapis jaki uptime gwarantują w ciągu miesiąca/roku. Przy bardzo silnych atakach, które miałyby już wpływ na ogólne funkcjonowanie sieci myślę, że zwrócili by ci pieniądze i podziękowali:)

 

Mogę się mylić gdyż nigdy nie miałem do czynienia z OVH:P Oprócz 2 domenek u nich:) Ale biorąc na logike to tak będzie bo tak też jest w większości Europejskich firm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie wygląda to tak, że jeżeli ataki szły z jego serwera i działały na szkodę sieci to nie ma co liczyć na pieniądze, a bardziej na jakiś donos (prokuratura etc.). Natomiast jeżeli ataki by szły na twój serwer to myślę, że w regulaminie jest zapis jaki uptime gwarantują w ciągu miesiąca/roku. Przy bardzo silnych atakach, które miałyby już wpływ na ogólne funkcjonowanie sieci myślę, że zwrócili by ci pieniądze i podziękowali:)

 

Mogę się mylić gdyż nigdy nie miałem do czynienia z OVH:P Oprócz 2 domenek u nich:) Ale biorąc na logike to tak będzie bo tak też jest w większości Europejskich firm:)

 

Nie, nie bedzie do konca tak. Wystarczy przeczytac regulamin, wszystko jest tam jasno napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy za ataki DDOS itp. na nasz serwer OVH moze tez rozwiązać umowe? przeciez przed tym do konca nigdy nie mozna sie obronić, są dobre i coraz skuteczniejsze moduły anty-ddos ale jednak nawet największe strony ulegały takim atakom.

Chyba słoneczko za mocno przygrzało. Więc jeszcze raz - to nie jego strona była atakowana, lecz to on z niej atakował. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to był adres IP Twojego serwera?

 

91.121.1xx.138

To padłeś ofiarą ataku DDOS by Spacedust? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego IP były przeprowadzane skany mojego serwera. Jedna strona klienta została zhakowana (exploit na dziurawego CMSa). Zgłoszenie wysłałem zaraz po fakcie czyli:

 

91.121.1xx.138 - - [27/Jul/2008:12:21:26 +0200] ...

Polski support powiedział bym zablokował to IP na firewallu. Wczoraj kilka godzin przed napisaniem tego tematu przez autora wysłałem skargę do oles@ovh.net który mi oznajmił że serwer napastnika zostanie zablokowany. Może to tylko zbieg okoliczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×