Skocz do zawartości
mag

spamassassin - out of memory

Polecane posty

Witam,

Mam VPS w hosteurope.de (wersja XXL 2.0) z pleskiem

Kilka razy dziennie przekracza parametr privvmpages, który w tej opcji serwera ma limit 393,216

 

Dostaję tez komunikaty (watchdog) ze spamassassin nie działa.

Ostatnio wgrałem blacklisty - i na liście która ma 30 MB spamassassin sie nie restartuje (out of memory).

 

Obciążenie serwera nie jest zbyt duże - load poniżej 1, pozostałe parametry systemu w normie - za wyjątkiem privvmpages.

 

Dla całkowitego obrazu podaję ze na serwerze jest też zainstalowany sitebuilder (swsoft), jest ok 200 subdomen ale niezbyt rozbudowanych, ok 200 kont e-mail na które niestety wchodzi bardzo dużo spamu, traffick ok 150 GB/mc

Spamassassin jest standardowo skonfigurowany (w plesku wg zaleceń z helpa). Część spamu odfiltrowuje i uczy się :-) od niecałego roku - niektóre skrzynki mają już po kilka tysięcy nauczonych maili.

 

Moje pytania brzmią:

- czy można jakoś skonfigurować spamassassina aby mniej pamięci zużywał (i aby mógł wciągnąć nową blacklistę)

- jaki VPS ew. dedyk wystarczyłby do tego projektu - do wyboru:

- HE: VPS MAX 3.0 (2-5GB, privvmpages chyba dwa razy taki)

- OVH: superplan2008 (4GB, core2duo) lub EG 08 (4GB, XEON 2 rdzenie)

Co polecalibyście - a może lepiej rozdzielić pocztę od www na dwa serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej używać poczty google dla domen?

 

czytałem artykuł o tym, ale nie miałem czasu tego rozpracować. Mógłbyś powiedzieć czy w takim przypadku klient może się domyśleć (sprawdzić) że poczta trzymana jest na serwerach googla (chodzi o jakieś logo googla w interfejsie albo link przez googla a nie IP)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałem artykuł o tym, ale nie miałem czasu tego rozpracować. Mógłbyś powiedzieć czy w takim przypadku klient może się domyśleć (sprawdzić) że poczta trzymana jest na serwerach googla (chodzi o jakieś logo googla w interfejsie albo link przez googla a nie IP)?

Interfejs jest taki, jak przt gmailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś podpowiedzieć co zrobić aby jakoś spamassassina skonfigurować - bo niestety teraz prawie non stop jest "down"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SA przy rozbudowanych regulkach tak niestety ma... zre pamiec niemilosiernie.

 

Tylko jaki serwer dobrać.

Jeśli OVH - jak sugeruje Patrick to czy superplan z 4GB spokojne wystarczy czy może od razu powinienem wziąć 8GB (serwer EG)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ciężko powiedzieć w ciemno, ale myślę, że superplan da rade.

Dobrze skonfiguruj, zoptymalizuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×