Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Firma

Działalność gospodarcza pytanie ?

Polecane posty

Witam.

 

Wszystkie koszty odnośnie zarejestrowania działalności gospodarczej znam zakup serwera panelu i innych bajerów też jestem obeznany biznesplan napisany pieniądze na początek są jednak mam pytanko jestem osobą niepełnoletnią mam 17,5 lat więc czy mogę założyć działalność gospodarczą różne to opisują w internecie jedni piszą że można drudzy że nie czekam na waszą odp.

 

Ps.

Jeżeli nie jest to możliwe to jak można zrobić to legalnie w inny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykażesz się charyzmą, to może, któryś z twoich rodziców zgodzi się na te pół roku zarejestrować działalność na siebie.

Ew. wykorzystaj ten czas na podszlifowanie swoich umiejętności i wystartuj pół roku później. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że rodzice są już na rencie lub emeryturze i nie wiem jak to wygląda dokładniej. Myślę że warto iść do pań w urzędzie i się popytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko że rodzice są już na rencie lub emeryturze i nie wiem jak to wygląda dokładniej. Myślę że warto iść do pań w urzędzie i się popytać

Mogą prowadzić działalność bez problemu, w sumie nawet wyjdzie to lepiej (emeryci i renciści muszą płacić jedynie ubezpieczenie zdrowotne, tak więc opłaty ZUS są mniejsze).

Przed założeniem działalności zarejestruj się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna -być może będziesz zwolniony z kilku opłat przy rejestracji DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanko odnośnie programu partnerskiego czy jest taka możliwość bym dostał resellera i odsprzedawał konta pod danymi jakiejś tam firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

to raczej nie reseller tylko na zasadzie kodu jakiegoś, ew. stronki z przekierowaniem jakimś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze mam pytanko odnośnie programu partnerskiego czy jest taka możliwość bym dostał resellera i odsprzedawał konta pod danymi jakiejś tam firmy ?

Nie ważne, czy kupisz serwer dedykowany, vps, reseller czy będziesz sprzedawał część shared serwera.

Sprzedając konta prowadzisz systematyczną usługę (właściwie prowadzisz odsprzedaż, naliczając sobie marżę) co wymaga rejestracji DG.

Były już takie kwiatki, ludzie na stronach z ofertą pisali coś w stylu że z podatku "rozliczają się w opłatach z serwera". VAT to jedna sprawa, podatek dochodowy druga. Radzę Ci poczytać o temacie, bo jest tego masa w Internecie, jeżeli trafisz na miłego urzędnika to z pewnością też Ci wytłumaczy kilka rzeczy. Masz, z tego co napisałeś 6 miesięcy do ukończenia pełnoletności tak więc poświęć ten czas na naukę i planowanie przyszłego biznesu.

 

Na chwilę obecną, tak jak napisał Sponsi zainteresuj się poleceniami usług innych firm - wystarczy schludnie wykonana strona - może jakiś ranking firm z ref-linkami?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×