Skocz do zawartości
komar07

Ograniczenie Qmaila do odbierania maili z 1 IP

Polecane posty

Witam

Miałem problem z nadmiernym obciążeniem serwera więc postanowiłem powydzielać część jego usług na odrębne serwery i tak na pierwszy ogień poszła poczta która stoi teraz na oddzielnym serwie:

 

Fedora 4, qmail-scanner, spamassassin, clamav

i ta poczta na serwerze X odpowiada za caly ruch przychodzacy serwer X mieli poczte wywala spam i wirusy i przesyła czyściutkie maile do serwera Y na którym stoi Plesk i poczta klientów.

 

Problem jest w tym, że niektóre maile pomijają rekordy MX dla domen czyli spamerskie śmieci omijają serwer X z antyspamem i trafiaja bezpośrednio na maszynę Y - która defakto nie ma żadnego antyspamu itd.

 

Moje pytanie brzmi jak ograniczyć serwer Y aby przyjmował maile tylko od serwera X, na Y musi działać cały pop3,imap i smtp także blokowanie portów nie wchodzi w gre, chodzi jedynie o to aby maszyna z Pleskiem odbierała maile tylko od maszyny ze spamassassinem.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób dowiadują się roboty że serwer poczty Y przyjmuje pocztę? Czy Ty czasami nie masz podanego go w DNS'ach z niższym priorytetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Miałem problem z nadmiernym obciążeniem serwera więc postanowiłem powydzielać część jego usług na odrębne serwery i tak na pierwszy ogień poszła poczta która stoi teraz na oddzielnym serwie:

 

Fedora 4, qmail-scanner, spamassassin, clamav

i ta poczta na serwerze X odpowiada za caly ruch przychodzacy serwer X mieli poczte wywala spam i wirusy i przesyła czyściutkie maile do serwera Y na którym stoi Plesk i poczta klientów.

 

Problem jest w tym, że niektóre maile pomijają rekordy MX dla domen czyli spamerskie śmieci omijają serwer X z antyspamem i trafiaja bezpośrednio na maszynę Y - która defakto nie ma żadnego antyspamu itd.

 

Moje pytanie brzmi jak ograniczyć serwer Y aby przyjmował maile tylko od serwera X, na Y musi działać cały pop3,imap i smtp także blokowanie portów nie wchodzi w gre, chodzi jedynie o to aby maszyna z Pleskiem odbierała maile tylko od maszyny ze spamassassinem.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

/etc/tcp.smtp:

ten_jeden_ip:allow

:deny

 

cat /etc/smtp.tcp|tcprules /etc/tcp.smtp.cdb /tmp/temp.xxx

 

do tcpservera uruchamiajacego qmail-smtpd dodaj -x /etc/tcp.smtp.cdb

bedzie to prawdopodobnie w pliku /service/qmail-smtpd/run

 

i restart tcpservera przez svc -du /service/qmail-smtpd

 

http://cr.yp.to/ucspi-tcp/tcpserver.html

 

wtedy polaczenia z innych ip beda odrzucane

 

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/etc/tcp.smtp:ten_jeden_ip:allow:denycat /etc/smtp.tcp|tcprules /etc/tcp.smtp.cdb /tmp/temp.xxxdo tcpservera uruchamiajacego qmail-smtpd dodaj -x /etc/tcp.smtp.cdbbedzie to prawdopodobnie w pliku /service/qmail-smtpd/runi restart tcpservera przez svc -du /service/qmail-smtpdhttp://cr.yp.to/ucspi-tcp/tcpserver.htmlwtedy polaczenia z innych ip beda odrzucane-- Lazy

niestety nie posiadam tcpserver mojego qmaila odpala xinet qmail to standardowa instalacja plesk 8.0

problem polega w tym ze nie moge wyciac calego ruchu na port 25 bo ten serwer pelni role serwera smtp do poczty wychodzacej - ja chce odbierac maile od konkretnego ip

 

A w jaki sposób dowiadują się roboty że serwer poczty Y przyjmuje pocztę? Czy Ty czasami nie masz podanego go w DNS'ach z niższym priorytetem?

W bardzo prosty sposób, wysyłają maile na rekord A domeny na chybił trafil i niestety trafiają na niezabezpieczony qmail :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie posiadam tcpserver mojego qmaila odpala xinet qmail to standardowa instalacja plesk 8.0

problem polega w tym ze nie moge wyciac calego ruchu na port 25 bo ten serwer pelni role serwera smtp do poczty wychodzacej - ja chce odbierac maile od konkretnego ip

 

 

w zwyklym qmailu tego raczej nie zrobisz, chyba ze beda to 2 niezalezne qmaile pierwszy był by odpalany przez xinetd w razie polaczenia z tego ipka a 2gi z usunietymi z rcpthosts domenami wysylal by poczte klientow

 

mozna by dodac latke (dosc prosta) by ignorowala rcpthosts jesli ustawiona byla by jakas tam zmienna środowiskowa ustawiona czy to przez tcpserwer lub xinetd (jesli on nie ma takiej mozliwosci zawsze mozna sprawdzac ip podlaczonego hosta to jest juz z pewnoscia ustawiane przez xinetd)

 

 

 

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×