Skocz do zawartości
yarq

livenet i pad dedyka

Polecane posty

mam swój ustalony grafik i jego się trzymam potrafię oddzielić życie prywatne od pracy. A to że przyjmuje PW i przesyłam je dalej to tylko moja dobra wola. To nie jest BOK firmy od tego mamy maila i telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy by ktos jeszcze te telefony odbieral a na meile odpisywal nie po kilku h to uznal bym to za "BoK", wybaczcie ale jestem narazie z irytyowany tym co sie dzieje, dalej problem jest nie rozwiazany a Grzesiu nie odpowiada na meile :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro nie odpisujemy na maile to jakim cudem odpisałeś na nasze wiadomości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem wyraznie napisalem "po kilku h" od kilku godzin czekam na odpowiedz jak idzie praca z moim serwerem i sie nie doczekam pewnie predko. Bo pewnie jestem juz na tej gorszej liscie, na tej co "wytykacze" czekaja na odp godzinami lub wcale jej nie dostaje? Za to ze tutaj zaczalem troche narzekac? Tak w moim mniemamniu sie czuje, bo zawsze jak pytalem o zmiany serwera na drozszy itp odrazu po 15 minutach nawet byla odpowiedz, teraz sie ***i** za przeproszeniem wszystko to nawet nie odpisza hehe :-)

 

PS: Czemu tutaj piszecie zamiast odpowiadac na meile w BoK'u tez swietna polityka :P Tutaj czas jest odpisac i ponapinac sie, a przychodzi co do czego to zero odzewu :P

Musicie wrescie zmienic te nastawienie do klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tez tak sadze, glownie pisze wlasnie o laczu serwera, ze jest z lagowane od rana i nic sie nie zmienia, heh. Najlepsze jest to, ze jak zaczyna sie szczyt, godziny popoludniowe lacze trybi z przepustowoscia w KB/s normalnie jak u mnie na Neostradzie. Porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np teraz leci u mnie ~20 mbit ale 15-23 nie do wytrzymania. Ale co zrobić, za słabe łącza jak na taką ilość klientów i jest efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie od dzis mam serwer u nich te jajca mam od nie dawna, Grzesiek napisal ze cos z routingiem, niby grzebal cos robil ale dalej to samo, zobacze jeszcez jutro po polduniu. Nigdy nie mialem przepustowsci w szczytach w KB/s! (SIC!) No bez przesady rozumiem Polska serwerownia no, ale zeby tak drastycznie lagowalo lacze i latalo w kb/s? To w domu moge hostowac na Neostradzie i to samo wyjdzie, nawet taniej :P Czekam wierze, ze to naprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
No bez przesady rozumiem Polska serwerownia

 

Co masz na myśli ? Że Polskie złe ?

 

A:

GTS

ATMAN

NETIA

NEPHAX

....

 

To co ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Err czy u Ciebie jest to samo dalej?

Ja od tamtej pory nawet meila nie dostalem co sie dzieje i czy to zostanie naprawione.

Patrze znow test: lacze w KB/s lata, lag na VNC, porażka. A najwieksza porazka ze nie odpowie nikt z tego livenetu na meila to jest bardziej denerwuajce niz te ich lacza z lagowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałem odpowiedź, "Technicy z exatela nie pracują w weekendy"

 

tak wyglądał mtr z wczoraj:

 

mtr18102008ya1.jpg

 

Obecnie prędkość via exatel to około 100kb (900kbit) ale zapewne spadnie koło 18 do 100kbit. Problemy zgłaszane były od tygodnia-dwóch na łącze z exatela. Wydaje mi się po prostu że łącze się skończyło i tyle. Bynajmniej nie możemy tego zweryfikować - livenet nie udostępnia usage swoich łącz jak np ovh. Jednak jakoś nie mogę uwierzyć w to że już w poniedziałek nagle livenet zaskoczy i nie będzie lossów. Lossów które są od 1-1.5 miesiąca. Tyle już naczytałem o zmianach switchy, że mam wrażenie że zmieniają je co najmniej co miesiąc.

 

Co do vnc: masz widnowsa używaj terminala mniej laguje przy wolnych łączach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe Tobie napisali, ze w weekendy nie pracuja, a mi ze do dzis wieczor moze technicy exatela to zrobia, ale tez napisali ze jak beda miec ludzi do pracy hahaha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dostałem odpowiedź, "Technicy z exatela nie pracują w weekendy"

 

Jak to się ładnie mówi: "dobra ściema nie jest zła". Oczywiście, że Exatel pracuje 24/7, przecież exatel to połączenie Tel-Energo z Telbankiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Exatel - przed połączeniem te firmy świadczyły usługi m.in. dla bankowości.

 

Exatel posiada własne trakty światłowodowe na terenie Polski http://www.exatel.pl/?section=siec&action=text&id=40 - i to nie kilka kilometrów, tylko kilkanaście tysięcy kilometrów. W tych traktach są świadczone m.in. usługi trasmisji dla biznesu (np. kanał prywatny dla jakiejś firmy, która ma oddziały w różnych miejsach Polski). Na swoich traktach Exatel potrafi mieć czas reakcji 4h - p/t: "Koparka wykopała kabel" - ekipa techniczna w czasie 4h potrafi dotrzeć na miejsce i zespawać uszkodzony fragment.

 

To wszystko o warstwie fizycznej. W warstwie logicznej, gdzie działać musi jedynie NOC z jakiegoś punktu centralnego, to w ogóle czas reakcji jest 5 minut.

 

A tu jakis wypierdek śmie twierdzić, że "exatel nie pracuje w weekendy". Proponuje przeforwardować ich mail do działu PR firmy Exatel ;-) Może szanowna hostingownia raczyłaby napisać zgodnie z prawdą: "Jesteśmy dla Exatela zbyt małym wypierdkiem, żeby obejmowała nas pomoc techniczna 24/7" albo bardziej piarowo to samo: "Mamy zbyt słabą umowę i nie wchodzi w nią pomoc techniczna 24/7".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Twoim postem ale jedna rzecz musze sprostowac:

Na swoich traktach Exatel potrafi mieć czas reakcji 4h - p/t: "Koparka wykopała kabel" - ekipa techniczna w czasie 4h potrafi dotrzeć na miejsce i zespawać uszkodzony fragment.

1. Nikt Ci nie da gwarancji 4h na naprawe swiatla w terenie - zlokalizowanie, dojechanie na miejsce i zaspawanie swiatla - to moze trwac nawet 8-10 godzin. Pamietaj, ze swiatla nie ida obok drog tylko dosc czesto przez pola, gdzie nie jest tak latwo i prosto dojechac.

2. Exatel sprzedaje zazwyczaj transmisje jako MPLS - stad awaria swiatla nie powoduje przerwy (ruch idzie inna trasa).

3. Z racji umiejscowienia kabla, Exatelowi bardzo rzadko grozi atak koparki :D

4. Jak Exatel dochodzi do Klienta jednym swiatlem bez mozliwosci osobnej trasy backupowej to jest to bardzo niebezpieczne, z powodu umiejscowienia kabla - byl przypadek gdy po jednej poteznej wichurze, gdzie slupy sredniego napiecia zostaly powyginane, przerwa trwala z jakis tydzien. Z drugiej strony pytanie co jest gorsze - silny wiatr (Exatel) czy zlomiarze (TKTelekom) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Wszystko leży z tego co widzę :P

 

Dokładnie... mają awarie sieci ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to nawet awarią nazwać nie można, połączenia nie było z 10 minut,

zapytałem co się dzieje od razu odpowiedź dostałem, zresztą w przeciwieństwie do innych jakoś problemu z kontaktem nigdy nie miałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam do nich siły :/. Pierwszy mail 13:08, drugi ~18, trzeci ~21 ... nie działa mi DA. Nic nie mogę zrobić. Telefonów też nikt nie odbiera. Pozdrawiam BOK. Jak mieć klienta w d, to już po całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×