Skocz do zawartości

Polecane posty

Proszę ten post potraktować jako przestrogę.

 

Od dłuższego czasu nasza firma korzystała z usług firmy:

CM CashMedia,

wpisanej do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla pod numerem 208/13264/2003, NIP: 6391165931, REGON: 532401879, której właścicielem jest Pan Tomasz Adamek, ul. Kopernika 6, 47-200 Kędzierzyn Koźle.

Firma ta oferowała hosting pod brandem host44.pl

 

Od dnia wczorajszego, tj. 2008-07-09, serwer firmy host44.pl, który był utrzymywany przez firmę "Mucha" s.c. (hostings.pl) został wyłączony. Tym samym nasza firma straciła dostęp do wszystkich danych znajdujących się w bazach danych MySQL oraz na FTP'ie.

 

Telefon firmy CM CashMedia nie odpowiada już od dłuższego czasu.

 

Firma "Mucha" s.c. zasłania się przepisami prawa twierdząc, że nie ma możliwości przekazania naszej firmie danych z serwera. Jednocześnie, otrzymaliśmy mailem propozycję od firmy "Mucha" s.c. wykupienia usługi w ramach oferty hostings.pl. Wówczas, zdaniem autora maila, po przesłaniu stosownego pisma, utracone dane zostaną przeniesione na nowy serwer. To zagranie pozostawiam bez komentarza - treść maila wklejam poniżej.

 

Podejrzewam, że osób będących w tej samej sytuacji jest więcej.

Jeżeli ktoś może służyć radą jakie kroki należało by podjąć w celu jak najszybszego rozwiązania tej sprawy, będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. W pierwszej kolejności zależy nam na odzyskaniu danych. Odzyskanie pieniędzy za opłaconą usługę to drugorzędna sprawa.

Roman Kühl

 

Mail jaki otrzymaliśmy od hostings.pl:

Gdyby chcieli Państwo przenieść bezpośrednio do nas swój serwer to muszą się Państwo najpierw skontaktować z nami po czym po wybraniu z naszej oferty dostępnej na stronie www.hostings.pl odpowiedniego dla Państwa Pakietu muszą go Państwo opłacić u nas oraz wysłać pismo adresowane do spółki która jest właścicielem Hostings.pl W którym wyrażą Państwo zgodę na przejęcie przez operatora serwisu www.hostings.pl administracji i utrzymywania serwera o loginie „tu Państwa login” utrzymywanego wcześniej przez firmę „tu nazwa firmy” do spółki „MUCHA” S.C. z siedzibą w 59-900 Zgorzelec przy ulicy Turowskiej 1.

 

Lub też oczywiście mogą się Państwo kontaktować z operatorem serwisu HOST44.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jest nauczka, bo na firme mozna sie naciac, ale kopie bezpieczenstwa TRZEBA miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostings nie ma prawa dać wam czegokolwiek z tamtego serwera. Hostings ma umowę z host44. Host44 musi zezwolić na taką akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hostings nie ma prawa dać wam czegokolwiek z tamtego serwera. Hostings ma umowę z host44. Host44 musi zezwolić na taką akcję.

 

To jest dla mnie zrozumiałe. Ale dlaczego w takim razie Hostings oferuje przeniesienie starych danych na nowy serwer pod warunkiem opłacenia abonamentu? Gdzieś tu jest nieścisłość.

Co można Waszym zdaniem zrobić poza zgłoszeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez host44.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co można Waszym zdaniem zrobić poza zgłoszeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez host44.pl ?

A gdzie tu widzisz wyczerpanie znamion przestępstwa? Na razie masz bardzo przykry kilkunastogodzinny pad ;/ W sumie nie pad tylko nie opłacenie resellera.

Ja bym probował się skontaktować z tymi kolesiami mozę opłacą konto i usługi zostaną przywrócone albo chociaż dostaną się do backupu.

Co do przeniesienia danych przez Hostings trudno powiedzieć czy mogą, zależy od regulaminu resellerowych kont choć to naciągane nawet jakby mieli napisane, że backupy danych klientów należa do nich. Ale jak Twoj reseller nie będzie się odzywać jescze z 1-2 dni i bardzo Ci zależy na danych to chyba warto skorzystać z najmniejszego konta za 70 zł na pół roku niech Ci przeniosą te dane i będziesz się mógł zastanowić czy tam zostać czy poszukać innych usługodawców.

A zgłaszanie przestępstwa to już ostateczność, zresztą jesli samodzileniebyś to zrobił to pewnie byłaby niska szkodliwość społeczna i umorzenie chyba, że wielu pokrzywdzonych się zgłosi wspólnie.

Powodzenia.

 

Edit:

PS. Chyba, że host44 ma jednak dedyka a nie resellera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie tu widzisz wyczerpanie znamion przestępstwa? Na razie masz bardzo przykry kilkunastogodzinny pad ;/ W sumie nie pad tylko nie opłacenie resellera.

 

 

Z host44.pl nie ma kontaktu od dłuższego już czasu. Mam prawo podejrzewać, że firma ta się ulotniła. Fakturę za kolejny rok abonamentowy opłaciliśmy na początku roku. Usługa funkcjonuje wadliwie od kilku miesięcy. Nikt nie jest w stanie przyjąć reklamacji (telefon nie odpowiada). To nie jest (NIE JEST) kilkunastogodzinna awaria. Nie mamy tu do czynienia z szanującą się firmą tylko ze zwykłymi chłystkami.

 

 

Nie mam najmniejszej ochoty płacić nawet 10 zł za hosting w firmie hostings.pl. Ich zagranie jest, w moim odczuciu, nie fair. Parafrazując: <<oddamy wam wasze dane, ale pod warunkiem, że podpiszecie umowę>>. Moim zdaniem jest to swego rodzaju szantaż.

 

Co do niskiej szkodliwości społecznej, to jest to pojęcie względne. Być może w przypadku jednej osoby fizycznej, która prowadziła blog o życiu swojego chomika, to rzeczywiście by miało taki finał. My jesteśmy w stałym kontakcie z kilkoma firmami, które korzystały z usług CashMedia. Za pośrednictwem internetu kontaktujemy się z kolejnymi firmami i osobami.

 

W kwestii odzyskania danych, faktycznie to, w jaki sposób wygląda umowa między host44 a hostings jest w tym wypadku kluczowe.

 

Tak czy inaczej dzięki za feedback.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczekajmy wszyscy jeszcze kilka godzin a dowiemy się czy to pad czy "ulotnienie się".

 

Dane są Pana własnością to jest pewne, hostings.pl nie ma prawa Panu wydać tych danych bo teoretycznie dane te są host44. Myślę jednak, że jak wszędzie kwestia dogadania się w jakiś sposób itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto skorzystać z najmniejszego konta za 70 zł na pół roku niech Ci przeniosą te dane i będziesz się mógł zastanowić czy tam zostać czy poszukać innych usługodawców.

 

To jest całkiem dobre wyjście z sytuacji. Hostings.pl nie jest jakaś kulawą firmą z pod budki z piwem. Oni potrafią zapewnić naprawdę dobrą jakość usług. Lepiej sie dogadać niż tygodniami czekać na kontakt z host44 - moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze hostings nie chce wydac danych twoich to normalna rzecz. Ty pozwoliles obracac danym host44, a nie hosting, wiec tutaj wszytko jest zgodnie z prawem, poprostu pierwsza lepsza osoba nie moze wiedziec twoich danych i nie moga one zostac dalej powielane.

Ze host44 cos nie odpowiada, owszem mozna interweniowac wyzej czyli np w hostings, lecz ci tez nie musza wydac danych, np bez twojego oswiadczenia na pismie. Jako ze chca jaka kolwiek wplate bys ty mogl odzyskac dane to normalne jak dla mnie rzecz, host44 cos nie odpowiada, a oni sa jedyna instytucja co maja dosep do twoich danych i plikow moga zazadac oplaty np za wydanie backupu, gdyz teoretycznie ty podlegasz host44, z ktorym nie idzie sie skontaktowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawa się zakończyła? (poza tym że wszystko wróciło do życia) :P

 

Faktycznie serwer został uruchomiony.

Nie wiem czy to jest równoznaczne z udaną reanimacją "marki" host44 czy może to hostings.pl miało dosyć udzielania informacji, wysłuchiwania zażaleń, etc. i postanowiło sztucznie podtrzymać przy życiu tą komórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc.

Miałem wykupioną domenę granimar.com.pl

W tym momencie nie ma strony, ma ją jakaś firma z USA, nie mam poczty.

 

Host44 nie odpowiada.

 

Co proponujecie zrobić? Jak mogę odzyskać domenę granimar.com.pl???

 

pozdr

mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mogę odzyskać domenę granimar.com.pl???
Nie możesz. Ona nie jest już twoja. Odszykuje się wyłącznie swoje rzeczy. Radze poczekać max 14 dni i sprawdzić (w dns.pl) czy czasami ktoś jej nie zwolnił. Radze też nie wchodzić na stronę granimar.com.pl bo generujesz gościowi ruch a on na to liczy. Jedyna szansa ze domena wróci po testach do wolnej puli.

 

Radze tez opłacać regularnie faktury i zwolnić księgową lub obciąć jej premie na 3 lata. Taka poważna firma budowlana powinna pilnować papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając jakośc usług hosting44.pl i wszystkie inne sprawy związane z tą firmą... To dlaczego nie korzysta Pan z usług sprawdzonych hostingowców? Stajacie się oszczędzić tą złotówkę miesięcznie i tym samym narażacie swoje dane na niebezpieczeństwo.

 

Ja wolę udać się do kogoś kto jest parę lat na rynku i mieć pewność i jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,

 

W takim razie sprawdzę czy będzie wolna. Jeśli się uda to zarejestruje ją.

Rozumiem, że host44 zwolniło moją domenę i teraz testują jej oglądalność (tzn. ktoś z USA).

 

Doradźcie koledzy w jakiej firmie wykupić konto?

Potrzebuje serwer www i serwer pocztowy...

 

dzięki z góry

mt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×