Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moonwalker

jaki zasilacz ?

Polecane posty

Trafiłeś na nie odpowiednie forum, ale mimo to Ci odpowiem :P

Nic z tych gówien, które pokazałeś, wogóle nie wiem po co tam piszą że to ma 400-450 Watt skoro na 100% tego nie wyciągną ze względu na kiepską stabilność.

Kup tego szefa -> http://allegro.pl/item390139046_salon_chie..._pfc_grati.html

I wszystko będzie elegancko działało, i nie musisz się martwić że Ci się komp spali przez skaczące napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Matjas bez przesady ; ) chyba, że ktoś śpi na kasie hehe... nie ma co popadać w przesadę i dawać 300-400zł za zasiłkę.. ale na pewno jest to wciąż niedoceniany element komputera i ludzie kupują gówna za 30-50zł...

 

a co do powyższych linków to nie wszystkie kierują mi na zasilacze.. te PROCOMPy to raczej lipa, pominę milczeniem tego FEVERa..

 

Chieftec na pewno rulez.. ale czemu 350? To ja proponuję dozbierać i kupić 450tkę (bo na 500tkę skok cenowy jest za duży, z tego, co pamiętam), będzie zapas, niedawno takiego Chiefteca właśnie kupiłem (450tkę za chyba 120parę złotych)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam zerknąć w oferte firmy cziftek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować 450 ;]

Ta 350 radzi sobie ze spokojem z e8200 i radkiem4870 -> Sprawdzone na moim przykładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modecom MC-350

 

 

produkowany przez tą samą fabrykę, co jakaś tam seria Chiefteców.

ktoś kiedyś rzekł, że seria MC- oraz Volcano to wybryki Modecoma, dlatego że są dobre ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

malu jak masz różnicę w cenie 30zł między 350W a 400W i kolejne 30 między 400W a 450W, a między 450W a 500W masz już 70zł czy 100zł, to ja robię tak, że kupuję rzecz w najlepszej cenie - i wydaje mi się, że akurat w Chieftecach to 450tki są najsensowniejsze... poza tym lepiej mieć zapas, heh

 

Modecoma chyba tego MC-350 mam, spoko jest.. używkę mogę sprzedać, bo za niego wszedł ten Chieftec 450W : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMD ATHLON 64 x2
Te procesory nie potrzebują za wiele prądu. Wiec rzucanie się na 450 nie ma sensu.

 

Ja kupiłem polskiego EVERa i to dopiero jest zasilacz :P Znosi skoki napięcia prawie jak UPS. Zrobiony w Polsce na polskie warunki sieciowe. Niestety jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi wiesz, "w porównaniu" (z intelem, innymi amdkami itd.) to może i niewiele, ale i tak swoje ciągną.. zresztą wszystko nadrobi reszta podzespołów, głównie karta graficzna... ja osobiście nie widzę sensu brania nic poniżej 400W, a za 400-450tkę markową dużo więcej się nie da

 

BTW. Ten Fever z linku wyżej to chyba podróba Ever... w sensie brzmienia firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wreszcie zrozumiesz że wielkośc watt nie jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...byle było co najmniej 400W firmowe

i pilnuj złączek, żeby nie zaliczyć zonka, jak ja z Modecom'em, gdy chciałem zainstalować drugi dysk SATA (przejściówce nie chciałem zaufać heh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zasilacz załatwi mu komputer.

 

Mam Cheifteca, 410W, dwa wentylatory (całkiem ciche). Za zasiłke dałem 230zł, ma już kilka lat. Miała być właśnie ta 350 o której piszecie, ale nie mieli w hurtowni. Przesiadłem się ze sprzętu taniego i uważam że była to dobra decyzja. Nie boję się o komputer. A kable, całe wykonanie zasilacza jest po prostu dużo wyższej jakości. Dlatego uważam że warto dołożyć pieniądz na najważniejszy podzespół komputera. Co z mocnego procesora jak linie zasilające będą słabe? Przy pełnym obciążeniu BSOD...

 

@edig - rozważ zakup i nasze rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie kup Corsaira z odpinanymi kablami.

Zasilacz również full wypas :-). Dodatkowo panujesz na syfem w obudowie.

A jeżeli nie chodzi o koszta w co wątpię bo podałeś w 1 wątku same padaczki

 

A jak będziesz już zamawiał to tylko w cooling.pl :-) Pewnie paru wie dlaczego akurat tam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę nad:

Klik

Klik

Klik

który by się najbardziej nadawał ?

 

Zasilacz to jeden z elementow komputera, na ktorym nie mozna oszczedzac. Biorac "cokolwiek" ometkowane informacja ze ma 350, 450 czy ile watt mocy, ryzykujesz bardzo mocno. Z tego co dotad sie dotad w watku pojawilo, najlepiej wygladaja ten Fortron 550W a na drugim miejscu plasuje sie Chieftec. Fortron ma dosc dobra marke wsrod zasilaczy, chieftec byl swego czasu bardzo dobry, ale poki zasilacze dla niego robila firma Sirtec. Obecnie robi je Delta, co do ktorej jakosci jestem mocno sceptyczny.

 

Tak wiec w zasadzie zostaje ten Fortron. Tak czy owak ponizej 100zl naprawde dobrego zasilacza nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy wreszcie zrozumiesz że wielkośc watt nie jest ważna.

ale przecież firma 'Fortron' (tak mi się wydaje) że jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest dosc solidny producent. Nie jest to topowa firma, ale jedna z lepszych. A juz na pewno o klase jakościową lepsza niz Feel, Modecom, Pronocomp itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to jest dosc solidny producent. Nie jest to topowa firma, ale jedna z lepszych. A juz na pewno o klase jakościową lepsza niz Feel, Modecom, Pronocomp itp.

to teraz ostateczne pytanie :P

Klik

czy

Klik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

malu silny sprzeciw z mojej strony - parę lat temu nie było to tak ważne, teraz - a przede wszystkim przy kupnie (a nie posiadając np. 350tkę firmową i na siłę zastanawiając się, czy jej nie zamienić) - lepiej jednak wziąć 400+..

 

a co do linków.. to dziwi mnie, że te Fortrony takie tanie.. oczywiście 500+ W nie ma raczej sensu.. a przy cenie poniżej 100zł to jakieś podejrzane.. ja bym wziął jednak 400/450tkę Chiefteca, pewnie 100-130zł - a to już normalna cena (w sensie stosunku cena/jakość, bo wiadomo, że lepiej wziąć Huntkeya za 400zł).. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×