Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sil

Forum phpBB

Jakie forum jest lepsze?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • "Goła wersja" phpBB
      14
    • modyfikacja by Przemo
      10
    • Invision Power Board
      21


Polecane posty

SMF, a z komercyjnych vBulletin. Sam planuje przeniesc niedlugo jedno z naszych for (ponad 1mln postow) z phpBB2 na vBulletin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłam wszystkie trzy z tej ankiety i dam głos na phpBB - ale nie ze względu na jakieś walory techniczne, bo jakościowo IPB czy wspomniany vBiulletin są zgrabniej napisane, ale z dostępności całej masy dodatków, pluginów, którym można forum podkręcić. Zależy jeszcze dla kogo - jak dla początkujących czy średniozaawansowanych, to tym bardziej phpBB - choć nie lekceważyłabym łat bezpieczeństwa. Natomiast jeśli nie zależy Ci na wodotryskach, a chcesz dobry i wydajniejszy kod - to phpBB jest ostatnim, za jaki się bierz. Wtedy sięgnij po IPB lub vB.

 

W tej ankiecie nie pasuje mi phpBB by Przemo - to po prostu phpBB, ale obwieszony jak choinka u ciecia. Lepiej zacząć od wersji pure i samej (samemu) instalować tylko te pluginy, które uzna się za istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej zacząć od wersji pure i samej (samemu) instalować tylko te pluginy, które uzna się za istotne.

 

Uważam, że w tym przypadku to co dostajemy od razu 'z paczki' w ipb(a możliwości wcale nie są małe) wygląda solidniej niż efekt jakiejkolwiek próby dodania podobnej funkcji w phpbb. (pomijam przemo bo tam w ogóle ktoś źle to przemyślał)

Druga sprawa to wygląd, ale o tym nie będziemy dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami co do kwestii kodu w Phpbb. Jest po prostu pomieszany jak groch z kapustą. Do tego o bezpieczeństwie w tym skrypcie nie można nic mówić, bo go po prostu nie ma, co i rusz wychodzą jakieś nowe fixy które nic nei dodają tylko usuwają dziury. (Nawet gdzieś czytałem że zhakowali phpbb za pomocą cookie :)) Dodatkowo panowie niezapominajmy o innych skryptach, które może nie mają tylu wodotrysków co IPB czy vB jednak są pod wieloma względami b.dobre:

PunBB (http://www.punbb.org)

Phorum (http://www.phorum.org)

UseBB (http://www.usebb.net)

Warto się zainteresować zwłaszcza tym ostatnim, bo może nie jest jeszcze ukończony, to już jest dużo lepszy niż phpbb. A ogólnie jest bardzo mało jescze znany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RebelPanther: Nie zgadzam się. :Phttp://invisionize.com/index.php

No tak, moja wina, nie jestem na bieżąco. To tylko się cieszyć, że wobec phpBB zrobiła się taka alternatywa.

 

Druga sprawa to wygląd, ale o tym nie będziemy dyskutować.

Nieeeee bedziemy :) Korzystanie z gotowych skinów jest nie-trendy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po testach i tego co ludziom lezy na sercu...

 

Wiekszosc wybiera phpBB bo jest darmowy, ludzie sa przyzwyczajeni jak sie na tym cos wystartuje, łatwy do opanowania przez śmiertelnika

 

Ale po ostatnich włamach ;) zabrałem się z VB - niestety pare drobiazgów zdecydowało o tym, że przesiadamy się na IPB

 

I to tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/ .... ;)

P.S. Ojej! To forum stoi na phpbb 2.0.17! Trzeba zaktualizować bo wybuchnie, powiększy się dziura ozonowa, kosmici zniszczą świat!!!! A tak na serio.... polecam przesiadkę, choćby na IPB 2.0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×