Skocz do zawartości
M a c i e k

[wirtualny] Hosting na stronę/bloga

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Chciałbym prosić o pomoc w wybraniu hostingu dla strony z kilkoma projektami (bez źródeł, same binaria maksymalnie kilkanaście MB) i bloga (chciałbym do niego użyć wordpressa). Wiem jakie są wymagania wordpressa (mod_rewrite + mysql 4.0 + php4.3) - prosiłbym więc o namiary na takie usługi, które będą spełniać te wymagania.

Nie zamierzam umieszczać na swojej stronei żadnej galerii, ani innych grafik (co najwyżej zrzuty ekranu z aplikacji). Myślę, że pojemność ok. 1GB byłaby na początek wystarczająca (chyba nie będzie problemem zwiększenie pojemności konta po pewnym czasie, prawda?). Blog, którego prowadzę na blogspocie ma kilkudziesięciu czytelników i nie wydaje mi się, żeby ta liczba dramatycznie się zwiększyła w najbliższym czasie :P Biorąc dodatkowo pod uwagę, że na początku będę udostępniał do ściągnięcia 2-3 swoje aplikacje (1.3MB, 5MB, 600kB) - jakiego transferu powinienem się spodziewać? Czy 5GB będzie wystarczające? Zawsze mogę przecież aplikacje udostępnić w serwisach z darmowym oprogramowaniem i jedynie podać link do ściągnięcia...

 

Podsumowując: blog + strona dla projektów, być może jakaś strona typu 'o mnie'. No i oczywiście chciałbym by cena hostingu była w miarę atrakcyjna (czy da się zmieścić w 100zł rocznie?). Domena? Tak, wydaje mi się, że wykupienie domeny jest dobrym pomysłem. Blog i cała zawartość będzie anglojęzyczna, więc chciałbym jakąś domenę "międzynarodową" .com, .net, może .org.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

99% hostingów spełnia wymagania wordpressa. Transfer - to zależy ile ludzi ściągnie.

 

Wordpress nie jest lekki więc dodaj może trochę $ na konto. A i gdzie lokalizacja serwerów? pl? eu? us?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

pakiet START idealnie spełnia Pana wymagania. Za 61zł/rok otrzyma Pan:

 

 

1,5Gb miejsca

9Gb transferu miesięcznie

2 Bazy danych

Serwer w Polsce

Administracja przez DA

 

Dodatkowo może nabyć Pan domenę w atrakcyjnej cenie bo za .com czy też .net zapłaci Pan 25zł.

 

Licząc hosting 61zł + domena 25zł zapłaci Pan jedyne 86zł :P

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do skorzystania z oferty www.hekko.pl

 

Proponuję pakiet EasyPack w cenie 42,70 zł brutto lub EasyPack+ w cenie 68,32 zł brutto.

 

EasyPack to 1GB powierzchni, 5GB transferu miesięcznego, 2% czasu procesora dziennie.

EasyPack+ to 2GB powierzchni, 10GB transferu miesięcznego, 3% czasu procesora dziennie + dowolna domena polska gratis.

 

Zapewniam, że wordpressik będzie śmigał bez problemu. Serwery w Polsce. Zapraszam do 14 dniowego testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wordpress nie jest lekki więc dodaj może trochę $ na konto. A i gdzie lokalizacja serwerów? pl? eu? us?

 

Jeśli chodzi o transfer, to nie wydaje mi się by było tego dużo. Ale 'nie wydaje mi się' znaczy tyle co 'nie mam zielonego pojęcia' bo ja jestem raczej osobą od tworzenia aplikacji desktopowych :P więc naprawdę ciężko mi powiedzieć jaki będzie transfer. Ale myślę że nie przekroczy granicy kilku GB miesięcznie.

 

Mógłbyś rozwinąć wątek o wordpressie? Nie bardzo zrozumiałem :P

A czy lokalizacja (geograficzna?) serwerów jest ważna? Powinienem brać to pod uwagę? Za kilka tygodni będę już na wyspach, więc może wybrać coś zagranicznego? Ale tak jak mówię, nie mam pojęcie czy to będzie jakaś różnica...

 

Dziękuje wszystkim za sugestie, wieczorem przyjrzę się dokładnie warunkom i kosztom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy FireHost.pl

 

Konto mini za 45 zł rocznie powinno spełnić Pana wymagania, w każdym momencie można przejść na wyższy pakiet.

 

Firehost.pl to:

- Markowe serwery DELL

- Najlepsza niemiecka serwerownia

- Elastyczność oferty

- Wysoka jakość za niską cene

- Dostęp ssh (powłoka shell)

 

A już wkrótce wprowadzimy nowe usługi !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge edytować postu.

 

Parametry pakietu mini

 

1,5 GB pojemności

7 GB transferu (miesięcznego)

Konta email (nieograniczona ilość)

Konta FTP (nieograniczona ilość)

Bazy MySQL (nieograniczona ilość)

Panel administracyjny DirectAdmin PL

 

Domena .com lub .biz 21,26 zł brutto rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×