Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

popularność oversellingu na shared hostingu

Polecane posty

Witam

Ciekaw jestem jak wygląda popularność oversellingu na róznych hostingach.

Czy w zwykłych serwerach wirtualnych różnych firm (nie krzaków) jest to często spotykane?

Nie chcę zakładać kont testowych w różnych firmach tylko po to zeby to sprawdzić.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz zdefiniować overselling i co chcesz sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw musisz zdefiniować overselling i co chcesz sprawdzać.

 

chodzi mi o powierzchnię.

W ofercie jest np 10 GB powierzchni to mozna zalozyc 9 skrzynek po 1GB + 1 GB na www i nic więcej. Po utworzeniu 1 emaila powierzchnia dostępna jest zmniejszana o 1 GB.

Rozumiem ze nie ma tu overselingu.

 

Overseling na wirtualce z 10GB powierzchni wg mnie pozwala na założenie np 20 skrzynek o pojemnosci np 3 GB i 3 GB na www, pod warunkiem jednak że łączna zaktualna zajętość wszystkiego nie będzie większa niż 10 GB.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiesz, to że Ci obcina z konta 1Gb, to nie znaczy, że firma nie stosuje oversellingu... może się nie rozumiemy tutaj - ja kiedyś użyłem stwierdzenia "wewnętrzny overselling" albo overselling na koncie (czyli masz np. 10 Gb w ofercie i co założysz to nie obcina z konta tylko dynamicznie - nie "blokuje" powierzchni).. no a "zewnętrzny" to firmowy... znając Twój staż i inteligencję zapewne chodzi o tę pierwszą sytuację, bo to, że na sharedzie jest overselling stosowany, to chyba każdy w miarę kumaty człowiek wie : )

 

Overselling na koncie jest np. w Progreso, ale w takiej nazwa.pl - już nie. Czasem na resellerach trza dopłacić do overselling (bo wtedy mimo wszystko można więcej "wycisnąć" z konta)...

Zapewne o to chodzi i chodzi też o to, by wypisać jaka firma jaką ma politykę... heh

 

Potem kuknę IQ ale na początek powiem, że w Progreso jest overselling, w nazwa.pl nie ma, w KEI też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy poczcie np. u nas jak i na każdym cpanelowym hoście można ustawiać limity na skrzynkach ale można też dać "bez limitu" i te limity nie zabierają miejsca na www. Dopiero jak faktycznie użyjesz całe miejsce na koncie to dostaniesz błąd, że nie masz miejsca. Lub jeśli przekroczysz limit skrzynki to przestanie przyjmować maile. Tak samo jest chyba na DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znając Twój staż i inteligencję zapewne chodzi o tę pierwszą sytuację, bo to, że na sharedzie jest overselling stosowany, to chyba każdy w miarę kumaty człowiek wie : )
Dzięki :)Dokładnie chodzi mi o pierwszą sytuację kiedy to po zalozeniu emaila 1GB ta powierzchnia odrazu jest blokowana (brak overselingu).
Overselling na koncie jest np. w Progreso, ale w takiej nazwa.pl - już nie. Czasem na resellerach trza dopłacić do overselling (bo wtedy mimo wszystko można więcej "wycisnąć" z konta)...Zapewne o to chodzi i chodzi też o to, by wypisać jaka firma jaką ma politykę... heh
Aktualnie mam jeszcze duzego reselera i mam overseling dla całego konta jak równiez dla wirtualek na nim zakładanych. Nie jest to za dobry pomysl bo uparty klient potrafiłby na 2 GB powierzchni założyć mini hosting :P
Potem kuknę IQ ale na początek powiem, że w Progreso jest overselling, w nazwa.pl nie ma, w KEI też nie ma.
Dzięki za pomoc.Ed
Przy poczcie np. u nas jak i na każdym cpanelowym hoście można ustawiać limity na skrzynkach ale można też dać "bez limitu" i te limity nie zabierają miejsca na www. Dopiero jak faktycznie użyjesz całe miejsce na koncie to dostaniesz błąd, że nie masz miejsca. Lub jeśli przekroczysz limit skrzynki to przestanie przyjmować maile. Tak samo jest chyba na DA.
Nie chcę za bardzo namieszać, ale chyba to jest overseling? Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę za bardzo namieszać, ale chyba to jest overseling? Ed

 

Raczej sensowne podejście do sprawy. Cała sprawa z blokowaniem miejsca na maile jest raczej techniczna. Jeśli maile składowane są na tym samym serwerze co jest konto www to nie ma problemów. Inna sprawa jeśli jest poczta na innym serwerze. Wtedy technicznie trzeba podzielić miejsce na www i email bo są na 2 innych serwerach - a ciężko jest synchronizować użycie miejsca na 2 serwerach - jest to niepraktyczne. Więc jak host ma maile na tym samym serwerze co www to może dawać możliwość dynamicznego użycia dysku. Jak na innym serwerze to dzielisz miejsce i nie masz dynamicznego podziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy technicznie trzeba podzielić miejsce na www i email bo są na 2 innych serwerach - a ciężko jest synchronizować użycie miejsca na 2 serwerach - jest to niepraktyczne. Więc jak host ma maile na tym samym serwerze co www to może dawać możliwość dynamicznego użycia dysku. Jak na innym serwerze to dzielisz miejsce i nie masz dynamicznego podziału.

Wcale nie, wsytarczy sobie zestawić macierz dyskową opartą o dowolną wersję NFS. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w DA jest możliwe utworzenie usera z overselingiem? Tzn po zalozeniu konta o wielkosci 1GB powierzchnia ta jest blokowana?

Utworzylem reselera bez overselingu i spod niego utworzylem serwer wirtualny ale po zalozeniu konta 1GB powierzchnia ta nie została zablokowana.

 

@bellerofont: Diabełek w Twoim avatarze sugeruje to że spodobał Ci się freebsd?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie, wsytarczy sobie zestawić macierz dyskową opartą o dowolną wersję NFS. ;)

 

Problem w tym, że nfs nie jest zbyt szybki :P Ale można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ednet - z tego, co pamiętam, to na poziomie admina można u resellerów włączyć albo wyłączyć overselling w DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ednet - z tego, co pamiętam, to na poziomie admina można u resellerów włączyć albo wyłączyć overselling w DA

 

Jest tam ta opcja, ale odnosi się ona chyba tylko do reselerów.

Utworzylem reselera bez overselingu i spod niego utworzylem serwer wirtualny ale po zalozeniu konta 1GB powierzchnia ta nie została zablokowana. A ja szukam sposobu na zalozenie konta usera koncowego z blokowaniem powierzchni.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może byłby Pan zainteresowany kupnem własnego VPS-a, wychodzi często to tyle samo co hosting, a ma Pan większą kontrolę nad wszystkim i napewno na ma oversellingu:) Zapraszam na PW aby uzyskać dokładne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a może byłby Pan zainteresowany kupnem własnego VPS-a, wychodzi często to tyle samo co hosting, a ma Pan większą kontrolę nad wszystkim i napewno na ma oversellingu:) Zapraszam na PW aby uzyskać dokładne informacje.

 

VPSa nie potrzebuję bo mam własnego dedyka wraz z DA.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy także przedstawić Panu indywidualną ofertę kont www, z gwarancją, że nie będzie tam stosowany overselling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możemy także przedstawić Panu indywidualną ofertę kont www, z gwarancją, że nie będzie tam stosowany overselling.

nie potrzebuję ani VPSa ani kont www.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możemy także przedstawić Panu indywidualną ofertę kont www, z gwarancją, że nie będzie tam stosowany overselling.

Czytamy ze zrozumieniem?

VPSa nie potrzebuję bo mam własnego dedyka wraz z DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że nfs nie jest zbyt szybki ;) Ale można.
Kto tak powiedział? Jego wydajność jest w 100% wystarczającaw środowiskach hostingowych przy zastosowaniu połączeń typu GE.
A czy w DA jest możliwe utworzenie usera z overselingiem? Tzn po zalozeniu konta o wielkosci 1GB powierzchnia ta jest blokowana? Utworzylem reselera bez overselingu i spod niego utworzylem serwer wirtualny ale po zalozeniu konta 1GB powierzchnia ta nie została zablokowana.
niestety it's impossible
@bellerofont: Diabełek w Twoim avatarze sugeruje to że spodobał Ci się freebsd?
FreeBSD zajmuję się/interesuję od dawna, oj chyba ze 2-3 lata już,nie krócej podoba mi się logo tego systemu i tak oto zrodził się mój avatar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto tak powiedział? Jego wydajność jest w 100% wystarczającaw środowiskach hostingowych przy zastosowaniu połączeń typu GE.

 

Oczywiście i dodaj do tego kilka hostów używających go to zobaczysz jak fajnie rośnie load i spada wydajność. Do tego problemy z lockowaniem przy mailach. nfs jest chyba najsłabszą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście i dodaj do tego kilka hostów używających go to zobaczysz jak fajnie rośnie load i spada wydajność. Do tego problemy z lockowaniem przy mailach. nfs jest chyba najsłabszą opcją.

To żart? Co Cię load obchodzi na serwerze plików? a niech i sobie będzie nawet 15.

Swego czasu miałem środowisko testowe składające się z 5-ciu HP DL380,

stworzyłem na tym podwaliny klastra pod panel Direct Admin i nie jesteś

mi w stanie udowodnić, że to źle funkcjonuje. Do you?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam udowadniać. Każdy wie, że nfs ma zwalony lock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co mam udowadniać. Każdy wie, że nfs ma zwalony lock.

powiem inaczej: przy tym tempie rozwoju,

Twój hosting jeszcze kilka lat nie będzie w stanie osiągnąć któregoś z limitów nfsv4.

( pisane bez uszczypliwości i ironii ) ale ok zakończmy ten OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem inaczej: przy tym tempie rozwoju,

Twój hosting jeszcze kilka lat nie będzie w stanie osiągnąć któregoś z limitów nfsv4.

( pisane bez uszczypliwości i ironii ) ale ok zakończmy ten OT

 

Testowałem ostatnio nfs i gfs na serwerach w usa - nfs to pomyłka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Co do głównego wątku - nie mylmy pojęć. Overselling to sprzedawanie więcej niż fizycznie jest to możliwe.

 

Nie ma znaczenia, czy firma fizycznie odejmuje miejsce czy nie. Istotne jest czy możesz wykorzystać miejsce w pełni.

 

Czyli, jeśli serwer ma dysk o pojemności 100GB, a firma sprzedała 10 kont 20GB to stosuje overselling.

 

Przy czym nie jest on szkodliwy dla klienta gdyż każdy* klient może wykorzystać pełne 20GB na swoim koncie.

 

* tutaj bazujemy na statystyce - na tych 10 kont tylko jedno bądź dwa wykorzystają więcej jak 10GB reszta poniżej 2GB

 

Overselling jest normalną praktyką i nie należy go odbierać źle. Jest stosowany praktycznie w każdej branży.

 

 

Co do tego czy jest odejmowane miejsce czy nie, to już sprawy techniczne i indywidualne ustalenia danej firmy hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×