Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[opinia] Site5.com

Polecane posty

@theqkash - bo widzisz... gdyby użytkownicy nie ładowali na jednego unlimited shared XXX projektów nie były by potrzebne limity.

 

sęk w tym, że jako potencjalny klient dowolnego hostingu NIE WIEM jak oszacować czy mój JEDEN portal zabije serwer i mnie wywalą czy nie. 7 czy 14 dni testu darmowego to nie rozwiązanie bo przeniesienie serwisu 3GB plików + 1GB SQL i konfiguracja go w nowym miejscu + konf. i propagacja DNS + kont mail itd to dzień roboty i drugi testów

 

inna sprawa, to nie rozumiem dlaczego nie miałbym umieścić na site5 czy innym hostingu 10 malutkich stron, żrących łącznie 1/10 tego co generuje mój jeden portal czyli basoofka?

 

zatem nadal rozważam site5 - raczej nie pod basoofkę, ale pod te kilka małych stron czemu nie, serwer w amsterdamie, jak zużyję 2 czy 20 GB to pewnie nawet nie zauważą różnicy więc na kilka lat miałbym spokój, nie widzę tu nadużycia,

 

a co do mentalności polaków? mentalność księgowych pod dowolną szerokością geograficzną jest taka sama - ciąć koszty :) polacy mają gest, tylko są zbyt roszczeniowi :P

 

ja np. mógłbym od kilku lat użerać się z coraz to nowym hostingiem i zaoszczędzić 2000zł rocznie na hostingu czyli mieć je na piwo czy kino, ale wolę mieć święty spokój i dopóki wychodze na zero to płacę za dedyka, co jednak ma swe minusy (więcej pracy) plusy (więcej wiem) ale też prowadzi do balansowania na granicy opłacalności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz spokojnie sobie miesiąc potestować, a później zostać lub nie. Ja jestem ich klientem juz przeszło drugi rok i nigdzie się nie wybieram :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

 

Na początku nowego miesiąca będzie mała sonda odnośnie osób chętnych do korzystania z polskiej lokalizacji Site5. Ponoć cenowo stoimy dużo wyżej niż pozostałe kraje w tym wszystkie stany w USA, stąd stawianie serwera po to, żeby czekać na klienta nie będzie wchodziło w grę. Target = 50 klientów. Ponoć są przygotowani do postawienia tej maszyny aby z dnia na dzień jeśli tylko będą wiedzieli, że nie będzie szumiała w racku sama dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Ponoć cenowo stoimy dużo wyżej niż pozostałe kraje w tym wszystkie stany w USA

Nic dziwnego niestety. Musiały hamburgery się zdziwić, że u nas tak drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest ten plus, że taniej niż w Singapurze i Indiach. No, przy proponowaniu DC mogłem się pokusić o jakąś mało pewną, czego nie zrobiłem, wtedy by pewnie było "taniej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×