Skocz do zawartości
Rezor

Chello czy Neostrada ?

Polecane posty

Witam :)

Mam mały dylemat w kwestii wyboru dostawcy Internetu. Mieszkam w szczecinie w starej kamienicy i jedyne dostępne tutaj firmy to UPC (z Chello na pokaldzie) i Neostrada. Do tej pory korzystam z neo 512, ale kończy mi sie trzy letnia lojalka (tak 3 letnia ....) i czas na coś szybszego :)

 

Chello daje teoretycznie większą przepustowość (i to dużo) ale jak z ich awaryjnością i pingami ? (gram głównie w gry MMORPG wiec ping na poziomie 120 nie będzie az tak straszny jak w FPS'ach ;) )

 

Z drugiej strony neostrada (wbrew opinii większości internałtów) wcale nie jest taka straszna. Przez już prawie 5 lat użytkowania, miąłem awarie może z 4 razy :) Z tym że prędkość ...

 

Sam już nie wiem co mi sie bardziej opłaca :) Proszę o jakiekolwiek opinie na temat prędkości jakie można realnie uzyskać w chello (powiedzmy w opcji 10mbit :) ) i stabilności ich sieci.

 

Pozdrawiam Rez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzialem UPC 10mbit zaraz po wprowadzeniu promocji (1 kwietnia) i poki co dziala wzorcowo. Routing troche inny niz np. w tp lub netii. Np. do hosteurope.de lecimy przez londyn (ping ok. 45-50ms).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli da sie realnie osiagnąć te 10mbit ? I jak z ruchem P2P ? Nie nakładają jakiś limitów ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od zrodla, przy uzywaniu np. flashgeta wyciagniecie maksymalnej predkosci nie jest problemem. Na P2P rowniez nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak mnie bolą te łącza 10-20mbit za śmieszne pieniądze, jak miejsce w którym mieszkam zezwala tylko na neostradę, co więcej - max 1mbit heh...

 

A jeżeli chodzi o pytanie - ze względu na opinie których się nasłuchałem, skłonił bym się do oferty Chello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony neostrada (wbrew opinii większości internałtów) wcale nie jest taka straszna. Przez już prawie 5 lat użytkowania, miąłem awarie może z 4 razy :) Z tym że prędkość ...
#1: Skoro nie jest zepsute, to nie naprawiaj (ew. nie zmieniaj) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez mam chello, najlepszy ISP według mnie, jeden pad miałem na 20 min w ciagu roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierz z TP Metro jak cie stać biggrin.gif

 

A co to jest to metro (aktualnie strona tepesy mi nie działa ^^ błąd 500) Chociaż znając ich ceny i tak nie zmieści sie w 100zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chello ma duże problemy jeśli chodzi o połączenie do innych operatorów, głównie tp. Duże lagi są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chello ma duże problemy jeśli chodzi o połączenie do innych operatorów, głównie tp. Duże lagi są.

 

Nie żartuj, pingi mam na poziomie 20 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkowników chello poprosił bym o output z pingu dla 64.127.103.233 i ovh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maniack :)))

 

Ja odradzam Czelo! Toż to dziadostwo straszne.. jestem w centrum Gdańska, mam 2Mbit / 768kbit (szybsze wysyłanie).. przez te durne promocje (niedługo 100Mbit idioci będą rozdawać za 150zł miesięcznie) wszystko się czasem wieczorami strasznie zapycha.. na ostatnie 4 meczy w onecie, które wykupiłem smsowo (6-10zł za 2-4 mecze) dwa ledwo co obejrzałem... tragedia!

BOK to idioci - piszę, że wieczorem ledwo działa - te tępaki pingują i tracertują o 8 rano i piszą, że u nich wszystko w porządku.. raz tylko gościu z teleboku, który w Katowicach rzekomo siedzi potwierdził, że idzie routing przez... telię/aortę.. z Gdańska do Krakowa przez Niemcy... PARODIA i TRAGEDIA..

 

co do pingowania to:

do 64... mam średnio 200ms.. do ovh.org średnio 52ms.. ale to czasem skacze 2-4 razy więcej heh... w poprzednie wakacje i tak do końca 2007 roku Czelo miało takie jazdy, że np. parę godzin do home/nazwy szedł routing przez Niemcy/Holandię (aorta / telia.net) - niszczyłem ćwoków mejlowo totalnie.. heh..

 

ODRADZAM CZELO.. szczerze, to chyba wolałbym neo... choć też nie wiadomo jak się trafi.. są regiony, gdzie działa bombowo (np. mój wujek w Słupsku się cieszy z neo).. ale słyszałem też różne historie... heh

 

Marketingowa papka z tymi promocjami - nie dajcie się nabrać..heh

 

UFFFFF

CZELO SUXX! TO jest moje hasło na dobranoc.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Krystian Żygadło>ping 64.127.103.233

Badanie 64.127.103.233 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 64.127.103.233: bajtów=32 czas=221ms TTL=115
Odpowiedź z 64.127.103.233: bajtów=32 czas=219ms TTL=115
Odpowiedź z 64.127.103.233: bajtów=32 czas=222ms TTL=115
Odpowiedź z 64.127.103.233: bajtów=32 czas=226ms TTL=115

Statystyka badania ping dla 64.127.103.233:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 219 ms, Maksimum = 226 ms, Czas średni = 222 ms

C:\Documents and Settings\Krystian Żygadło>

 

do ovh

C:\Documents and Settings\Krystian Żygadło>ping xhot.pl

Badanie xhot.pl [91.121.143.54] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 91.121.143.54: bajtów=32 czas=70ms TTL=53
Odpowiedź z 91.121.143.54: bajtów=32 czas=69ms TTL=53
Odpowiedź z 91.121.143.54: bajtów=32 czas=76ms TTL=53
Odpowiedź z 91.121.143.54: bajtów=32 czas=61ms TTL=53

Statystyka badania ping dla 91.121.143.54:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 61 ms, Maksimum = 76 ms, Czas średni = 69 ms

C:\Documents and Settings\Krystian Żygadło>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem... ja na neostrade też nie narzekam ale prędkość 1mbit (tyle max wyciągnie instalacja u mnie ...) nie jest jakoś super oszałamiająca. Nawet internet HSDP'a ( np. I-Plus) daje teoretycznie większe przepustowości niż tepesa ^^"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie, teoretycznie, heh

 

ja tam bym wziął tepsę.. jesli nie planujesz zmiany miejsca zamieszkania przez 2 lata to wyhacz jakąś promocję na 2 lata, czy coś.. to taki optymalny czas... jest kogo opieprzać, w miarę się boją (konkurencja siedzi na d...) - wbrew pozorom to już nie taki zły wybór..

chyba, że Multimo albo Dialog.. no ale z dwóch - Czelo/Tepsa, ja bym chyba jednak wolał 1Mbit w tepsie niż 10 w Czelo.. heh

 

Tylko nigdy nic nie wiadomo - ja mówię, że tepsa.. ale dwa lata temu byłem anty-tepsa i wziąłem Czelo... heh.. ciężko ocenić..

a może Czelo jednak - ale umowa na rok? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tam jestem zadowolonym dzieckiem "tepsy" :-))

Prędkości na 1 mbps - 120-130 kbps.

Peering - nie zachwyca.

Uptime : W ciągu 2 lat nie naliczyłem ani 1 pada.

Raz miała wpadkę, wtedy pingi 120+ oraz łącze o 70% gorsze. Trwało to tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chello masz umowe na czas nieokreślony:

 

Umowa na czas nieokreślony

Internet Student 512 kb/s 49,00 zł

Internet Sprint 2 Mb/s 69,00 zł

Internet Turbo 10 Mb/s 89,00 zł

Internet Ultra 20 Mb/s 149,00 zł

 

Ja korzystam jeszcze z 2 Mbps, ale znajomy ma 20Mbps i chodzi mu znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to lacze , lazczem, promocj apromocja, tylko teraz pomyslec po co mi 10 mega neta za 100 zł , z ktorego beda max przykladowo wysiskal 2 mega plus jak to w promocjach bywa i tak 10 mega bym nie wyciskal tylko moze max z 5 , czylipolowe bo za duzo ludzi nabrali, moze lepiej zaplacic 50 zl za 2 mega i miec zawsze te dwa mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie to lacze , lazczem, promocj apromocja, tylko teraz pomyslec po co mi 10 mega neta za 100 zł , z ktorego beda max przykladowo wysiskal 2 mega plus jak to w promocjach bywa i tak 10 mega bym nie wyciskal tylko moze max z 5 , czylipolowe bo za duzo ludzi nabrali, moze lepiej zaplacic 50 zl za 2 mega i miec zawsze te dwa mega.

 

Nie wiem po co piszesz ze tyle ludzi nabrali, że nie masz gwarantowane tyle za ile płacisz skoro nie korzystasz!

Nie wiesz, nie pisz... Tylko głupie gadanie. Jeżeli ktoś pisze, że ma cały czas 20 Mbps to widocznie ma, ale widocznie kilka osób wie lepiej, że lepiej płacić 100 zł TPSA za 1 Mbps niż 100 zł za 10 Mbps :/

 

W Lublinie jest kilka ISP, którzy dają np. łącze 10 Mbps za 50 zł na miesiąc (LubMAN) lub 7 Mbps za 70 zł (It NET). Ale oczywiście oni są źli itp bo TPSA rządzi, ta? Zastanówcie się co piszecie, bo niedługo nic poza Radiem (TV) z Torunia nie będziecie polecać.

 

Używam chello od dawien dawna, miałem TPSA, Netie i kilka lokalnych ISP i nigdy nie byłem zadowolony z tych usług jak w UPC (Chello)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam Chello 2 MB. Czasem patrzałem na prędkość i raz miałem 2.89 MB...Kiedyś na starym berbeciu i na poczatku jak miałem to pady były ciągle takie na 10 minut...jeden trwał 5 godzin to sie k i ch posypały na całą kamienice...Nie wiem po co to szukanie adresu sieciowego IP...Teraz jest wszystko dobrze, czasem przymuli zwłaszcza jak jakaś durna strona z reklamami typu wp.pl to się łączy z jakims gównem 5 minut...Na resztę narzekać nie mogę, jest szybko i sprawnie. Miałem przez rok Neostradę ale żeby nie być Dzieckiem tegoż postanowiłem zmienić na Chello które jakby nie było jest lepsze...Teraz słyszę o jakiejś promocji 10 MB i być może się skuszę zwłaszcza że kończy mi się kolejna umowa... 10 MB...nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z tp metro z negociowanym laczem wiecej niż "dają" . I jestem zadowolony, i rozumiem ze placisz za cos co kupiles , ale mialem kiedys ( juz nie pamietam jakas to firma byla ) gdzie mialem miec gwarantowane 14 Mbps i max wyciagalem raktem okolo 8 .. i co dzwonilem pisalem bylem osobiscie i g*wno "przeciez kabli nie przyspieszymy" - takie zdanie uslyszalem w biurze od pewnej pani . Zrezygnowalem zerwaniem umowy - powod nie wywiazywanie sie z umowy, czytaj nie mialem wykupionej gwarantowanej przepustowsci , i poprostu tyle bylo ze musialem w ciagu kikunastu godzin znalesc cos nowego ( znaczy wiedzialem gdzie sie przenosze ) gdyz XXXX uczesnikow sieci - PCtow czekalo na "normalny" internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Multimo polecam sam mam zamiar brać, tylko nie wiem jak z pingiem jest a to jest ważne ;)

 

 

Ja mam Multimo 1024 jak chcesz to mogę Ci sprawdzić jakieś pingi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×