Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zawi

Pomoc w wyborze dedyka

Polecane posty

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w wyborze operatora dla serwera dedykowanego.

 

Sprawa wygląda tak, że na początku myślałem o kolokacji.

Mam po znajomości na takich warunkach:

150zł miesięcznie/netto

Łacze 4 mega, do podziału na 4 serwery z czego 2 bardzo słabo uzywane (jednak w przyszłości mogą dojśc kolejne)

Lublin (ja z gdyni)

1 IP do 1 serwera

 

Oferta świetna, praktycznie po kosztach. Jednak jak zacząłem analizować ceny tańszych serwerowni to widze, że niekoniecznie musi mi się oplacać. Bo na dobrą sprawę sprzęt (chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 2300zł na maszyne, serwer byle jaki nie musi byc rack) zwróci sie po 3-4,5 roku. A jeszcze jak sie coś spsuje to kiszka bo do lublina daleko.

 

No i teraz zastanawiam się nad ofertami firm OVH.pl i hetzner.de

 

Serwer potrzebuje do dość smieciowych rzeczy (jakies tam blogi idące w setkach, strony www itp). Dlatego trzymałem to na dreamhoscie poki co, ale coraz częściej im coś nie pasuje no i jakość dreamhosta spada. Na próbe wziąłem private server i tak wygląda złużycie dla 2300mhz 2300mb ram

http://www.upimg.eu/show.php?p=9970 <- wykres złużycia

 

W ovh zastanawiam się między pakietami:

Kimsufi08 XXL a Superplan08 (http://www.ovh.pl/produkty/oferty_dedykowane.xml)

Dzwoniłem tam i za 2-3 miesiące bedzie mozna dokupić wiecej IP (ciekawe jak drogo :/)

 

W hetzner.de nad DS 5000 (http://hetzner.de/rootserver_en.html)

 

Maszyny podobne ale proce inne (który lepszy?)

 

Ponadto:

1. Która serwerownia aktualnie jest lepsza, sporo czytalem topiców o tym ale wiekszosc przestarzala.

2. Czy te serwery wystarczą do moich potrzeb jeśli złużycie wzrośnie jakies 3 razy?

4. Którą opcje byście polecali, kolokacja, ovh (jaki pakiet) czy hetzner (jaki pakiet)

5. Czy sa jakies pozytywne opinie o cjc.pl (bede u nich brał bo na fakturke wychodzi mi taniej niz w hetzner)?

6. Czy w hetzner mozna dokupic IP do serwera? Jakie są ceny?

 

Ogólnie to prosze o rade, bo serwerek musze zamówić/kupic wtedy na dniach a laik jestem... co byście wybrali?

 

Adminem serwerka bedzie jkopacze.

Aha... transfer aktualnie zluzywam 200GB miesiąc, ale wzrośnie do tych 500-700 na pewno.

Nie zalezy mi na Polsce bo ruch i tak z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ovh przemawia brak lojalki na dłuższy okres. Płacisz za bieżący miesiąc i po sprawie. jkopacze to jest nie zły admin. Ciekawe ile bierze za administracje takim serwerem z OVH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Jak jest na pokładzie jakiś panel to pewnie nie więcej niż 150 zł/msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie czy w ovh można zwiekszyć potem maszyna na mocniejszą tak jak "w locie", że nie musze wszystkiego reczenie przenosić tylko no nie wiem... zmienią dysk?

 

zna ktoś może odpowiedzi na pytanka i jakies rady odnosnie serwerowni?

 

a do takiego serwera potrzebna jest ciagla administracja czy moze admin taki serwer doglądać raz na jakiś czas jak coś szwankuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś wie czy w ovh można zwiekszyć potem maszyna na mocniejszą tak jak "w locie", że nie musze wszystkiego reczenie przenosić tylko no nie wiem... zmienią dysk?

 

zna ktoś może odpowiedzi na pytanka i jakies rady odnosnie serwerowni?

Nie ma takiej opcji, takie cos tylko w VPSach :-)

 

Serwerownia ovh godna polecenia w 100%, jednak nie dla serwerow gier (tak na marginesie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
a do takiego serwera potrzebna jest ciagla administracja czy moze admin taki serwer doglądać raz na jakiś czas jak coś szwankuje?

Serwer potrzebuje osoby która zareaguje w określonym czasie na usterki/awarie, przeciążenia itp.

Do tego wszelkie aktualizacje oprogramowania są dość ważne.

Bo resztę jakiś ekscesów możemy w prosty sposób wyłapać jakimś monitoringiem zdalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak... nad tym będe się musiał zastanowić bo zdeczka pominąlem miesieczne koszty admina, myslalem ze mozna go wynająć raz na 3-4 miesiące żeby doglądnął i poprawił co trzeba.

 

A ma ktoś jakies odpowiedzi sugestie na reszte kwestii i pytań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co do OVh Ci odpowiedzialem, jakie masz konkretne pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Czy te serwery wystarczą do moich potrzeb jeśli złużycie wzrośnie jakies 3 razy? (tutaj aktulne wykorzystanie http://www.upimg.eu/show.php?p=10000 )

 

5. Czy sa jakies pozytywne opinie o cjc.pl (bede u nich brał bo na fakturke wychodzi mi taniej niz w hetzner)?

6. Czy w hetzner mozna dokupic IP do serwera? Jakie są ceny?

 

:D

 

A i jeszcze odnośnie tego przenoszenia, bo oni w ovh daja zapasowego ftpa zeby se robic backup dysków, to nie da sie tak ze: ustawienia DA se zimportuje a moje pliki przerzuce na tego ftpa i potem wgram na mocniejszy serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Wystarczy, tzn wez cos z 2GB ram :-)

5. CJC jest ok :-)

6. Dostajesz 6 za free, a o kolejnych nie wiem... a na cjc.pl przy skladaniu zamowienia w sumie pisze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oczywiscie o kolejne :D dzieki za pomoc

 

jeżeli ktoś ma jakieś uwagi czy inne zdanie to prosze o sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
no tak... nad tym będe się musiał zastanowić bo zdeczka pominąlem miesieczne koszty admina, myslalem ze mozna go wynająć raz na 3-4 miesiące żeby doglądnął i poprawił co trzeba.

Kup licencje na directadmin i weź kompetentną osobę by ustawiła tą maszynę do pracy.

A teoretycznie będzie to działało, przy usterkach miej numer do osoby która wykona interwencje.

To takie najbardziej ekonomiczne.

Jak będziesz coś potrzebował z zakresu administracji, możesz pisać na pw.

 

Co do wymagań myślę, że maszyna z 2 GB ramu i odpowiedniej konfiguracji będzie chodziła dobrze.

Dodatkowe ip były w hetzner dostępne, choć dawno nie korzystałem z tej opcji.

Support działa dość dobrze więc w sprawie ip sie dogadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy admin tez pomaga w takich sprawach jak np. znajdowanie procesów ktore złużywają za duzo RAM i jakoś pomaga je poprawiać?

 

czyli forumowicze stawiają raczej na OVH tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
a czy admin tez pomaga w takich sprawach jak np. znajdowanie procesów ktore złużywają za duzo RAM i jakoś pomaga je poprawiać?

zależy od umowy, ale ja preferuje skrypty monitorujące jako pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ma ktoś jakieś opinie odnośnie hetzner.de?

 

a która z tych dwóch maszyn jest mocniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica polega na tym, że jak w hetzner.de coś ci padnie w piątek wieczorem, to musisz czekać do poniedziałku rano. W OVH natomiast jest jakieś SLA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no czyli ovh :P

dla mnie przemawia to ze ja po niemiecki nie bardzo sprechen

 

a czy ktos zna jakis sprytny sposob ze przeniesc kilkanascie GB danych z shared na dedyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scp / rsync

 

tylko jesli ma dostep do ssh ?

 

a czy ktos zna jakis sprytny sposob ze przeniesc kilkanascie GB danych z shared na dedyka?

 

popros admina o spakowanie twojego katalogu

a potem jakis wget czy cos :P ( cos = ftp )

 

 

edit: mozliwe .. nigdy nie kopiowalem tak duzych plików , co nie zmienia faktu ze scp i rsync moze sobie w pupke wsadzic jak nie ma ssh :P ?

ps. pozatym zawsze moze popakowac na mniejsze paczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak? jak dobrze pamietam, apache nie obsluzy danych do sciagniecia wiekszych niz 3gb... jakos tak to bylo ;-) moim zdaniem najlepsza opcja to tar i scp ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×