Skocz do zawartości
Wielki Ktoś

Który wybrać? - INTEL vs AMD, hmm

INTEL vs AMD  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. INTEL vs AMD

    • INTEL
      23
    • AMD
      14


Polecane posty

witam,

mam do wybrania dwa serwery:

1. AMD Athlon x2 5400+ (2x2.8ghz), 4GB RAM, 160GB HDD - 270 zł

2. Intel Core2Duo E7200 (2x2.53ghz), 3GB RAM, 500GB HDD - 230 zł

 

Co byście mi doradzili? Ma być to serwer do autorskiej gry via www (http://www.hogwart-rpg.pl). Aktualnie mam zajęte zaledwie 2,5GB RAM, dysku nie potrzebuję dużo, 40gb starczy. Tylko trochę zamula, a może być to wina procka, więc nie wiem... I co lepsze? AMD czy INTEL? Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za szybką pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie według mnie Intel jest wydajniejszy, ja bym brał Intel'a. Osobiście nigdy nie byłem przekonany do AMD, więc moja wypowiedź może nie być do końca obiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Intel?

Ovh zdaje się długo ostatnio składa maszyny więc się spiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście jestem za AMD dobrze mi się na tym pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem też przekonany tylko do Intelów tak samo jak: lukaschemp, p i wielu innych zapewne.. :)

 

z tego co widzę to już nawet 4 osoby są za AMD... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, 75% dla intela. A myślicie, że ten E7200 jest lepszy od x2 5400+? amd ten ma 5,6 ghz, a intel 5 ghz (podliczając tak teoretycznie rdzenie). Właśnie nie wiem, co o tym myśleć. A odpowiednik Phenoma x4 9500+ w intelu to jaki model :)? Quad 6600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myślicie, że ten E7200 jest lepszy od x2 5400+?
Nie, myślimy, że jest gorszy, dlatego go poleciliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel :- ))

Intele się mniej grzeją czyli posiadasz mniejsze ryzyko że Ci się maszynka spali.

Ogólnie to nie jestem przekonany do tych Inteli w 45n, ale na pewno są wydajniejsze niż AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intele się mniej grzeją czyli posiadasz mniejsze ryzyko że Ci się maszynka spali.

 

Ja natomiast bym obstawiał, że szybciej awarii ulegnie serwer z procesorem Intela i się spali. Powód? Intel ma beznadziejnie rozwiązany system montowania radiatorów na procesor. Radiator dostarczony razem z procesorem montuje się do płyty za pomocą plastikowych "wtyków", a te mają tendencję do wyskakiwania... A to z kolei może doprowadzić do spalenia się procesora.

 

Wiem że jest to przypadek incydentalny, ale moim zdaniem o wiele bardziej prawdopodobny niż spalenie się lub przegrzanie procesora AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast bym obstawiał, że szybciej awarii ulegnie serwer z procesorem Intela i się spali. Powód? Intel ma beznadziejnie rozwiązany system montowania radiatorów na procesor. Radiator dostarczony razem z procesorem montuje się do płyty za pomocą plastikowych "wtyków", a te mają tendencję do wyskakiwania... A to z kolei może doprowadzić do spalenia się procesora.

 

Wiem że jest to przypadek incydentalny, ale moim zdaniem o wiele bardziej prawdopodobny niż spalenie się lub przegrzanie procesora AMD.

 

Prawda intelowy cooler i te smarki (pasta termoprzewodząca), które nakładają to badziew jakich mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intel ma beznadziejnie rozwiązany system montowania radiatorów na procesor. Radiator dostarczony razem z procesorem montuje się do płyty za pomocą plastikowych "wtyków", a te mają tendencję do wyskakiwania... A to z kolei może doprowadzić do spalenia się procesora.

 

 

hahhahaa.a...... no nie wiem co z tym komputerem robisz.... że one ci wyskakują....

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=XgOmMAasqto

 

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo zamocowanie takiego radiatora jest kłopotliwe i zajmuje dużo więcej czasu niż w przypadku AMD.

 

Inną sprawą jest fakt, że wideo które przytoczyłeś jest mało wiarygodne. To tak jak byś sprawdzał temperaturę po zdjęciu radiatora na nowym Core2Duo po zdjęciu wentylatora z blaszką(ochronną) tą która jest na procesorze jak i bez. Ma się to nijak do temperatury którą wytwarza procesor. Powiem więcej, zdejmując w Core2Duo blaszkę ochronną i łącząc bezpośrednio rdzeń z radiatorem można uzyskać kilka stopni mniej podczas pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Mam dedyka w Hetzner (z AMD), a na nim postawione są dwa fora gdzie w sumie przesiaduje 500-1500 ludzi online. Wszystko działa elegancko od miesiąca, bez żadnych zwieszek czy problemów. Natomiast w OVH mam dedyka z Intelem, ale nie jest on w pełni wykorzystywany więc ciężko mi powiedzieć, który serwer spisuje się lepiej.

Jednak jak już wspomniałem z AMD problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E7200 jest zdecydowanie szybszy od AMD (nawet 6000), zestaw ma większy dysk. Z drugiej strony z AMD więcej ramu ale też jest droższy. Z ekonomicznego punktu widzenia zestaw z Intelem jest bardziej opłacalny. Jeżeli wiesz że 2,5GB to wartość stała i nie będzie w najbliższym czasie dużego skoku to ten zestaw będzie lepszy. Z drugiej strony oferta OVH jest szersza, do tego umowy miesięczne więc szersze możliwości zmian w razie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem kiedyś założyć radiatora na AMD po wymianie kości pamięci. Zadymił się poczułem smród ale procesor przetrzymał to wiec ten film jest przesadzony i nie bierze pod uwagę nowych konstrukcji.

 

Jeśli to ma być zestaw pod biurko to moim zdaniem najważniejsza jest dobra wydajna i markowa płyta główna. Na ASRock za 149 PLN nawet najlepszy procesor nie jest wiele wart. Jeśli to ma być pod serwer to żaden z tych procesorów sie do tego nie nadaje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy chodzi o mnie to tylko intel.

pobiera mniej prądu

jest wydajniejszy od AMD

różnica w cenie jest bardzo niska biorąc pod uwagę to że kupujemy komputer raz na powiedzmy 24 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to ma być pod serwer to żaden z tych procesorów sie do tego nie nadaje i tyle.
Znowu piszesz na tematy, o których nie masz pojęcia? Niby dlaczego żaden z tych procesorów nie nadaje się pod serwer!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu piszesz na tematy, o których nie masz pojęcia? Niby dlaczego żaden z tych procesorów nie nadaje się pod serwer!?
Bo w kozakach sie nie biega, od tego są trampki. To sa procesory klasy PC pod biurko Zosi z gazowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo w kozakach sie nie biega, od tego są trampki. To sa procesory klasy PC pod biurko Zosi z gazowni.
Bo...? Albo inaczej, bo widzę, że żadnych sensownych argumentów od Ciebie nie usłyszę... Jakie procesory nadają się pod serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo w kozakach sie nie biega, od tego są trampki. To sa procesory klasy PC pod biurko Zosi z gazowni.

 

 

No ale przecież obecne Xeony to NIC INNEGO jak zwykłe Core 2 Duo na podstawce 771, a są dostępne też Xeony pod socket 775. Ich konstrukcja nie różni się niczym od wersji dla zwykłych PC... Więc nie rozumiem tego stwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×