Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fazi

Dostęp zdalny - sprzętowy.

Polecane posty

Czy znacie jakieś rozwiązania umozliwiające zdalny dostęp przez sieć do serwerów/komputerów ale sprzętowy. Tzn czasem oprogramowanie do zdalnego dostępu się zwiesi a czasem potrzebował bym zdalnie dostać się do biosu komputera czy go twardo zresetować. Chodzi mi o jakieś rozwiązanie uniwersalne - nie tylko do jakiś serwerów ale i do zwykłych PC no i dobrze by było żeby było dostępne cenowo dal zwykłego zjadacza chleba :) czyli do jakiegoś do góra 1000zł ? Czy jest może coś takiego?

I drugie pytanko - bo planuje zakup serwera (tak do 5000zł) i wiem że w technologiach serwerowych są własnie takie rozwiązania umożliwiające dostęp zdalny (sprzętowy) ale nie miałem z nimi doświadczenia - rozwiązania jakich firm są dobre?

 

Dziękuję i pozdrawiam

fazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się KVMoverIP, które realizuje dokładnie to o co Ci chodzi - np. takie http://www.thinklogical.com/product.asp?ID=48. Wiekszość producentów serwerów dostarcza także dodatkowe karty do administracji na poziomie sprzętowym. Dell daje karty DRAC, HP iLO, a SuperMicro swoje karty działające w oparciu o IPMI, ale KVMy są często tańsze (choć czasami można ustrzelić DRAKa do starszych Delli na Allegro za bezcen bo sprzedający chce się pozbyć "tego dziwnego czegoś" :)) i bardziej funkcjonalne przy większości zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×