Skocz do zawartości
Gość pzebracki

pady serwera - pierwsze reakcje ..

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie a dokładniej dwa :)

 

1) Co robicie jeżeli wam serwer do gry padnie np: dostajecie meila " panie serwer padł, zrob pan cos" jakie kroki podejmujecie aby dociec awarii etc i finalnie go postawic , reaktywować

 

2) w zasadzie to samo tylko ze zagadnienie obejmuje nie gamehosting a webhosting :)

 

Pozdrawiam oraz licze na wyczerpujące odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm maila nie dostaje bo jak pada mi serwer to i poczta :) a co robić jak już padnie próbować go postawić nie działa lub to jakaś czesć to jadę na miejsce i próbuje coś z nim zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hmm kisiek moze nie mialem na mysli pad jako pad calego serwa np calkowite odciecie od sieci net mialem na mysli pad uslugi np serwer do gry np cod4 i standardowa rzecz ssh dziala ;]

noi krok po kroku co bys zrobil zeby go uruchomic ( domyslam sie ze diagnoza i start serwera) ale chcialbym proces ten miec tak w miare porządnie opisany :)

 

tak troszke pedantycznie hehe

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noi krok po kroku co bys zrobil zeby go uruchomic ( domyslam sie ze diagnoza i start serwera) ale chcialbym proces ten miec tak w miare porządnie opisany :)
Właśnie sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :)

Wszystko przecież zależy od tego co spowodowało pad, co się przyczyniło do tego, ew. co po drodze zapsuło i setki innych możliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ok w takim razie jakie sa najczęstsze awarie w branzy webhostingu oraz gamehostingu, ozywiscie nie mowie o uszkodzeniu jakies podzespolow czy cus, poprostu cos sie w systemie sypnelo ta samo jak to bywa na windzie i trzeba mu zapodac trzech króli hehe

;>

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dziecko dziecko, takie umiejetnosci zdobywa sie w doswiadczeniu, tak jak @Adi napisal, mozliwosci moze byc setek, ale zeby Cie naprowadzic, powiem prosto - logi :) No i przydaje sie tez zuzycie lacza etc... oblukaj komende sar, ale watpie abys cos z niej zrozumial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsz trzy warianty, gdy pada serwer.

 

godz. 7.00 - 13.00 - herbata

godz. 13.01 - 21.00 - piwo

godz. 21.01 - 6.59 - kawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Oj dziecko dziecko

 

licz sie ze słowami dzieciaku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
licz sie ze słowami dzieciaku !

 

 

Witam.

Już się kłócicie ? Po co :)

Braki wczytywania stron lub działania serwerów gier mogą być spowodowane wyłączeniem się jakiegoś procesu.

To jest najczęstsza z przyczyn niekoniecznie musi siadać cały serwer.

Tak jak ktoś w/w może, też być chwilowy brak podłączenia do sieci... spalenie się podzespołu itp itd... jest tego mnóstwo....

 

 

 

Pozdrawiam Damian Miodek Active-Hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najczęstszą przyczyną padnięcia serwera w gamehostingu to błędy użytkowników,

a webhostingu to nie wiem, odpukać działa wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak serwer jest dobrze skonfigurowany to tak łatwo sam z siebie się nie wysypie ;)

 

 

Zauważcie jakie zwykle problemy sa tutaj poruszane na forum - zwykle to technicy z serwerowni zawiodą, a nie sam soft serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×