Skocz do zawartości
Mich@ł

Migraca pomiędzy sewerami DirectAdmin

Polecane posty

Zastanawiam się jak przenieść dane z serwera A na serwer B. Na serwerze A mam zainstalowany panel Direct Admin i chciałbym po przeniesieniu korzystać z tego panelu na serwerze B. Posiadam dożywotnią licencje :) Tylko moje pytanie jest następujące czy jeżeli przerzucę dane pomiędzy tymi serwerami za pomocą backupów w DA i gdy po wykonaniu tych operacji zmienię adres IP licencji i dam IP serwera B to czy w takim wypadku sam serwer A bedzie działał (apache i inne pierdoły) i tylko nie bedzie dostępu do DA?

 

Osobiście nie za bardzo mogę sobie pozwolić na przestój w pracy serwera dlatego też muszą przez przynajmniej dobę chodzić oba na raz ponieważ tyle mnij więcej bedzie trwała "huśtawka" DNSów na domenach pl.

 

Moja koncepcja pierwsza wygląda tak jak napisalem powyżej :) Druga to była taka aby wykupić licencje na miesiąc i spokojnie przerzucać dane po czym podmienić licencje z serwera A na serwer B :) Jednakże w takim wypadku jestem z 30-40 zł w plecy ;)

 

 

Może ktoś z was mi podpowie jakieś rozwiązanie :)?

 

PS. Nie wiem czy dział jest dobry z uwagi na to że tyczy się on dwóch zagadnień :) Gdyby dział był zły proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu :)

 

Pozdrawiam

Michał Kryński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już migrowałem między serwerami i tak jak mówiłeś wystarczy zrobić kopie z panelu adminia i przerzucić na nowy serwer tam rozpakować . Ale na nowym serwerze jesli zainstalujesz czyste DA nie będziesz miał swoich konfiguracji ze starego serwera . Co do działania serwera A bez licencji to nie wiem nie spotkałem się z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencja nie wygasa odrazu :- ))

Kiedyś przeniosłem Licencje na serwer B, a licencja na serwerze A nadal działała, jednak nie wiem ile czasu to działało, ponieważ serwer A "oddałem do recyklingu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu123, Twoja wersja była by najlepsza aby licencja działała jeszcze z 24h po zmianie IP :)

 

Ale na nowym serwerze jesli zainstalujesz czyste DA nie będziesz miał swoich konfiguracji ze starego serwera .
O jakich konfiguracjach mówisz? Ja szczerze mówiąc planowałem przerzucić backupy 4 kont resellerskich a nie jako całość z uwagi na to że nie chciałbym aby podmieniło mi takie dane jak np serwery DNS bo na nowym serwerze będą inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malu123, Twoja wersja była by najlepsza aby licencja działała jeszcze z 24h po zmianie IP :)

 v1:/# cat /etc/cron.d/directadmin_cron
(...)
0 4 * * * root echo 'action=check&value=license' >>/usr/local/directadmin/data/task.queue
(...)

Wstaw # na początku tej linii, a będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bellerofont, dzięki :) A taki myk ile da mi mniej więcej czasu na przeniesienie danych?

 

Rozumiem ze po jakimś czasie panel się zablokuje ;>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bellerofont, dzięki :) A taki myk ile da mi mniej więcej czasu na przeniesienie danych?

 

Rozumiem ze po jakimś czasie panel się zablokuje ;>?

Już nie kombinuj. Na przeniesienie danych wystarczy, więcej nie musisz wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytalem na stronie DA że w wypadku migracji nalezy się do nich zglosić i dają jakąś tymczasową licencję którą instaluje się na serwerze B.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×